Relacja z pierwszych dwóch tygodni pobytu w Bolonii

5 czerwca ruszyliśmy do Włoch w celu odbycia 4-tygodniowych praktyk zagranicznych, w których udział biorą klasy 3id oraz 3tsk. Bolonia przywitała nas tropikalną temperaturą i wspaniałą architekturą. Zostaliśmy zaproszeni na kolację powitalną, podczas której mogliśmy popróbować tradycyjnych włoskich potraw. W pierwszą sobotę po przyjeździe zrobiliśmy sobie wycieczkę pociągiem do oddalonej o 100 km miejscowości Rimini, gdzie cały dzień leżeliśmy na plaży i zażywaliśmy kąpieli w Adriatyku. Tydzień później zwiedziliśmy zachwycającą Wenecję. W tygodniu uczniowie oczywiście pracują ucząc się swojego zawodu, doskonalą język angielski, poznają włoski i kosztują przepysznej pizzy, spaghetti bolognese i lasagne. Przed nami jeszcze dwa tygodnie wspaniałej przygody. Arrivederci w Polsce!