OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Spotkanie klas maturalnych
Drodzy Uczniowie klas maturalnych, informujemy, że w poniedziałek podczas długiej przerwy odbędzie się w auli spotkanie z wychowawcami i Panią Dyrektor Martą Topolnicką.
Mistrz
Nabór wniosków w XXI edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk"
Harmonogram zajęć wspomagających
Zapraszamy do udziału w projekcie KOMPETENCJE 4.0
INFORMACJE O TYGODNIU PROJEKTOWYM - 26.09.21 - 02.10.2021
projektNIEMCY
Chciałabym przedstawić Wam projekt „Lanterna Futuri – Art & Science”, na który zapraszam Was już od 26. września do 02. października 2021. Do wyboru są tradycyjnie trzy formaty w Großhennersdorfie – muzyka, teatr oraz fotografia. Warsztaty odbywają się pod okiem specjalistów – muzyków, aktorów czy fotografów. W przedsięwzięciu biorą udział trzy szkoły z zaprzyjaźnionych szkół z trzech krajów, tym razem będziecie to ZSZiL, szkoła z Ebersbach i szkoła z Czeskiej Lipy.
Start już w niedzielę o 15, wyjazd spod szkoły, a powrót w sobotę do południa. Mogę zabrać tylko zaszczepione osoby z klas pierwszych. Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do pani Agnieszki Hładyszewskiej (zazwyczaj w gabinecie nr 6) po szczegółowe informacje. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny. Do zobaczenia wkrótce!

WARSZTATY

1. Muzyka
4- 5 osób

Ile fizyki ukrywa się w pianinie? I jak ją z niego wydobyć? Co mają wspólnego obrazy z dźwiękami? I dlaczego rytm jest tak ważny dla jednych i drugich? Nade wszystko, dlaczego, aby stworzyć dobry utwór, musi powstać chemia między członkami zespołu? Od ekologii muzyki po heavy metal, od sonat Bacha po hip-hop, od samplera po perkusję, od instalacji muzycznych po zespół rockowy, kończąc za konsoletą profesjonalnego Dja, lub profesjonalnej DJki, aż w końcu na scenę, do publiczności – tych z Was, którzy mają ochotę wraz z innymi entuzjastami muzyki, odbyć takie wędrówki, serdecznie zapraszamy na warsztat muzyczny! Oferujemy Wam nasze wsparcie, wiedzę i doświadczenie.

Prowadzący: Mattef Kuhlmey / Berlin & Ivan Paisrt / Varnsdorf

2. Fotografia
4-5 osób

Drogie dziewczęta, drodzy chłopcy!
Nie masz pojęcia o fotografii? – Nie ma problemu, pomożemy!
Kręci Cię fotografia i chcesz się dalej rozwijać? – Nie ma problemu, pomożemy!
Jeżeli masz ochotę popracować w studiu fotograficznym, jako fotograf a może jako model oraz poznać rówieśników z Polski, Czech i Niemiec, to dobrze trafiłeś/trafiłaś i zapraszamy Cię na nasze warsztaty! Zależy nam nie tylko na wspólnym i indywidualnym robieniu zdjęć, ale na dobrym poznaniu siebie, jako grupy. Będziemy żonglować trzema, a może czterema językami, ale nie martwcie się, profesjonalni tłumacze będą Was wspierać na każdym kroku, jeśli tylko będzie to koniecznie. Zaproponujemy Wam dużo wiedzy, ale też aktywności praktycznych w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Jeżeli macie własne aparaty zabierzcie je koniecznie ze sobą!

Prowadzący: Sebastian Klebaniuk / Warszawa & Bartosz Boniecki / Poczdam

3. Teatr
4-5 osób

Jeśli jesteś ciekawy świata, chciałbyś się dowiedzieć czegoś o sobie i innych ludziach, to warsztaty teatralne są dla Ciebie. Czujesz czasem coś, czego nie można wyrazić słowami? W teatrze możesz mówić bez słów. Jak zrozumieć język przedmiotów, światła i dźwięku? Jak porozumieć się z ludźmi mówiącymi obcymi językami, myślącymi inaczej niż my, reprezentującymi inne „wewnętrzne światy”? Jak to jest być kimś innym? Kimś, kogo się wymyśliło i stworzyło – jak to jest być postacią sceniczną? Na warsztacie teatralnym spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i wykreować wspólną wypowiedź na ważne dla Was tematy, a przy tym dobrze się bawić.

Prowadzący: Tadeusz Ratuszniak / Wrocław & Ewa Galica / Warszawa

Zebrania z rodzicami
rodzice
Szanowni Rodzice,
informujemy, że w dniu 16 września, tj. czwartek, odbędą się zebrania rodzicielskie z wychowawcami.
Rodzice uczniów klas drugich, trzecich i czwartych spotykają się z wychowawcami o godzinie 17:30 we wskazanych salach:
2 co – sala nr 7
2 dk – sala nr 13
2 i – sala nr 2
2 st – sala nr 69
2 z – sala nr 60
3 zwP – sala nr 4
3 ocP – sala nr 14
3 diP – sala nr 21
3 tskP – sala nr 59
3 wzG – sala nr 18
3 coG – sala nr 32
3 diG – sala nr 17
3 stG - sala nr 58
4 co – sala nr 3
4 st – sala nr 22
4 i – sala nr 24
4 dk – sala nr 12

Rodzice uczniów klas pierwszych spotykają się w auli z dyrekcją szkoły według następującego harmonogramu:
1 z – godzina 17:00
1 i, 1 dk – godzina 17:30
1 co, 1 st – godzina 18:00
po czym udają się na zebranie z wychowawcą do wskazanych sal:
1 z – sala nr 56
1 i – sala nr 1
1 dk – sala nr 11
1 co – sala nr 23
1 st – sala nr 13
Prosimy Państwa o to, byście przychodzili według zasady jeden opiekun na jednego ucznia. Po wejściu do budynku należy osłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce. Do zobaczenia!
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
infoliniaNEW
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Konkurs fotograficzny
zyjmyZDROWO
Rozwijaj pasje i żyj zdrowo!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.

Sam zdecydujesz jaką chcesz nagrodę.


Konkurs jest szczególnie adresowany jest do ludzi młodych. Nie ma znaczenia dotychczasowe doświadczenie, liczą się piękne ujęcia w aspekcie ekologii. Każdy uczestnik powinien przesłać do 31 października 25 prac o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Organizatorzy proponują różnorodne ujęcia tematów. Nagrodami będą bony umożliwiające dokonanie zakupu wybranego przez Ciebie sprzętu elektronicznego: Laptop, tablet, smartfon, aparat fotograficzny … . Twój wybór. Nagrody czekają na 20 zwycięzców! Realizuj pasję i wygrywaj.

nagroda – 1500 zł,
nagroda – 1200 zł,
nagroda – 1000 zł,

17 nagród za kolejne miejsca – bony na kwotę 400 zł.

Konkurs rozpoczyna się 01.06.2021 r., a prace można nadsyłać do 31.10.2021 r.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw proekologicznych i podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Być może udział w konkursie będzie dla kogoś początkiem pięknej przygody w pracy w mediach, a może ktoś po prostu odkryje w sobie nową pasję. Kontakt oraz szczegółowe informacje wraz z regulaminem znajdują się na stronie www.ekomaika.pl . Organizatorem konkursu jest Ekologiczna Agencja Informacyjna.
ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE
konkursTELEFON
Na czym polega nasz konkurs?

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Przygotowano trzy rodzaje nagród:

Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.

Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych w kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w
kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę.

Telefony należy przynosić do gabinetu 49 do Pana Mirka Zawiei lub do gabinetu 52 do Pana Adriana Grandy.
Pismo w sprawie szczepień

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
poniżej publikujemy pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie szczepień.


Pismo do uczniów i rodziców w sprawie szczepień