OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
100lecpol
W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
biblioteka szkolna ,w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ", zakupiła najnowsze wydania książek poświęconych tematyce patriotycznej:
DNIA 09.11 (jutro) W SZKOLE OBOWIAZUJE STRÓJ GALOWY
ERASMUS+ - Szkolenie językowe
er+logg
W dniach 13-16.11.2018 r. odbędzie się szkolenie językowe dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:

13.11.2018 r. (wt.) godz. 9.40 – 15.00
14.11.2018 r. (śr.) godz. 9.40 – 15.00
15.11.2018 r. (czw.) godz. 9.40 – 15.00
16.11.2018 r. (pt.) godz. 8.00 – 13.15


ERASMUS+ - Spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników
er+logg
W dniu 13.11.2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Na spotkaniu przedstawione zostaną informację dot. spraw organizacyjnych związanych z wyjazdem oraz odbywaniem praktyk zagranicznych
ERASMUS+ - Szkolenie pedagogiczne
er+logg
W czwartek 08.11.2018 r. odbędzie się szkolenie pedagogiczne dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:
Kraj mobilności: Hiszpania sala 12 godz. 12.30 - 14.10
Kraj mobilności: Włochy sala 13 godz. 12.30 - 14.10

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu oraz osób rezerwowych.
Raz kino, raz teatr, czyli ambitna edukacja 2c!
wyj2ccos
Ostatni październikowy piątek uczniowie 2c spędzili we Wrocławiu. Najpierw było Afrykarium w ZOO, potem „Laserowy Paintball”, następnie spacer po Ostrowie Tumskim i odwiedziny prof. Miodka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu. Jednak największa atrakcja to wieczorna duchowa uczta i porządna dawka śmiechu jednocześnie podczas spektaklu „Mayday” w reż. W. Pokory. Dzięki wspanialej grze aktorów Teatru Polskiego młodzież odkryła walory sztuki teatralnej i do swych fascynacji filmem dodała też teatr.

Zbiórka dla Schroniska Przylasek
zbiodlaschr
Pan Waldemar Woźniak wraz z klasami zdrowotnymi organizują zbiórkę dla zwierzaków w schronisku. Bezdomne psiaki potrzebują suchej i mokrej karmy, obroży, smyczy itp. Każdy kto może pomóc proszony jest o okazanie serca . Zbiórkę prowadzimy do 16.11.2018 r. (piątek). Dary można przynosić do magazynku nauczycieli w-fu. IDZIE ZIMA. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI NA LOS MAŁYCH, BEZBRONNYCH PSIAKÓW!
ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH na 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
sppiwsz
W piątek 26.10.2018r. o godz.9.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgorzelcu, odbyła się generalna próba śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych. Ponad 60 uczniów zmierzyło się z narodowym repertuarem pod wodzą Pani Agnieszki Dudy. Utwory zabrzmiały uroczyście i bardzo dobitnie tym bardziej, że szkolny chór zasilili w dużej mierze chłopcy mogący się pochwalić niezwykłym basem. Pani Duda pochwaliła naszą młodzież za entuzjazm i ogromne zaangażowanie. Próba przebiegła na tyle sprawnie, że po jej zakończeniu rozśpiewana młodzież dalej chciała kontynuować wspólne śpiewanie, a do szkoły wracała z pieśnią na ustach...
Krótki fragment śpiewu znajdziecie pod adresem https://youtu.be/ZXT3kRl6dkg
Spotkanie profilaktyczne
profspott
"My, ludzie z początku XXI wieku, żyjemy w straszliwym pędzie. W pogoni za materialnymi dobrami, statusem, karierą, rzadziej za szczęściem... ale także w ucieczce przed cierpieniem, samotnością, niespełnieniem własnych oczekiwań. To sprawia, że coraz więcej ludzi sięga po różnego rodzaju "wspomagacze".
Złoto w ostatniej sekundzie
koszgorrlogo
22 października w Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. W turnieju wystąpiły 3 zgorzeleckie drużyny : Górnik, Emilka i Śniady. Już w pierwszym meczu spotkały się 2 najlepsze drużyny w regionie jeleniogórskim ZSZiL oraz LO. Pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany, a zwycięstwo Górnikom w ostatniej sekundzie meczu zapewnił Daniel Chorbotowicz dobijając niecelny rzut Jakuba Lewandowskiego. Zawodnicy z naszej szkoły obronili po raz kolejny tytuł Mistrzów Powiatu i otrzymali złote medale. Dalsze rozgrywki odbędą się już na hali przy ul. Maratońskiej w styczniu 2019 roku.
Szkolenie ogólno-wojskowe
biwook
W dniach 10-11 października, uczniowie klasy I w uczestniczyli
w wyjazdowym szkoleniu ogólno-wojskowym. Dwudniowe ćwiczenia terenowe zaczynają wpisywać się w program szkolenia klas pierwszych oddziałów wojskowych. Udział w nich pozwala kadetom zweryfikować w praktyce zagadnienia nauczane w szkole, sprawdzić swoje słabości i uczyć się je pokonywać, a przede wszystkim ugruntować w przekonaniu, że zainteresowanie żołnierską profesją jest kierunkiem w którym chcą dalej się rozwijać. Otoczenie schroniska młodzieżowego w miejscowości Łupki k/Wlenia i tym razem stworzyło znakomite warunki do przeprowadzenia szkolenia. W ramach szkolenia instruktorzy PW uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, budowy karabinka wykonywania rzutu granatem, elementów taktyki oraz ratownictwa medycznego, strzelanie z broni pneumatycznej, elementy survivalu i walki wręcz. Uzupełnieniem szkolenia były zajęcia z musztry plutonu i drużyny. W trakcie pobytu uczniowie doskonalili umiejętności orientowania się w terenie.