OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
"Zetki" po kursie pierwszej pomocy
zet1
Uczniowie klas pierwszych zdrowotnych przez trzy dni w pierwszym tygodniu lutego uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy. Organizatorami i instruktorami warsztatów byli członkowie RESCUE-ED W&W ze Zgorzelca. Kurs obejmował prócz teorii sporo praktyki. Tematyka rozłożona była na ponad 16 h dydaktycznych. Szkolenie zakończyło się egzaminem podsumowującym zajęcia. Wszyscy uczestnicy pozytywnie zaliczyli zarówno weryfikację teoretyczną jak i praktyczną. Po feriach zimowych kursanci otrzymają stosowne certyfikaty. Szkolenie musiało spełnić oczekiwania uczestników, gdyż w sposób mile zaskakujący i bardzo słodki podziękowali prowadzącym. Zapraszamy do galerii.
KREATYWNE WARSZTATY W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 2 W ZGORZELCU
przedszkole7
Dnia 6 lutego pod opieką p. Agnieszki Dworzyńskiej grupa wolontariuszy ZSZiL przygotowała dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 2 w Zgorzelcu kreatywne warsztaty
pt." W poszukiwaniu zimy".
Przed wizytą młodzież opracowała swój własny program spotkania - i tak były zabawy ruchowe, kącik poetycki, zgadywanki,koncert muzyczny, pokaz żonglerki i techniki szybkiego układania kostek Rubika oraz warsztaty plastyczne. Na zakończenie zajęć Pani Zima w Osobie Agaty Subocz wręczyła dzieciom słodki upominek. I MY jako Wolontariat ZSZiL otrzymaliśmy słodkie co nie co w podziękowaniu od Pani Dyrektor Przedszkola.
Spotkanie bardzo spodobało się i dzieciom i naszym wolontariuszom. Młodzież sama przyznała, że uśmiech małego dziecka jest bezcenny! Następna edycja już wiosną!
Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS
hiv

Zapisy przyjmuje
p. Izabela Lisicka – pedagog (gab.18/1)
do dnia 02.03 2020

Jednocześnie informujemy, że pięciu zwycięzców etapu szkolnego weźmie udział
w eliminacjach powiatowych!
Przewidziane atrakcyjne nagrody!
Do górnika powróciły płatne staże!
kassaaa
Osoby które brały udział w tamtym roku również mogą przystąpić, lecz nie u tego samego pracodawcy.
Więcek informacji u Pana Rajczakowskiego w gabinecie nr. 65
Konkurs "Szkoła wolna od używek"
konkurs
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu informuje, że Główny Inspektor Sanitarny zamierza przeprowadzić IV edycję konkursu ,,Szkoła wolna od używek ”. Zadanie konkursowe polega na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego dotyczącej tematyki profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Termin nadsyłania prac - 8.04.2020 r. Informacje o konkursie oraz wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się również na stronie internetowej konkursu www.szkolawolnaoduzywek.pl. Chętnych zapraszamy do pedagoga lub wicedyrektora ds. wychowawczych.
Regulamin konkursu


ERASMUS+ - Spotkanie ewaluacyjne GRUPA JESIENNA
er+logg
We czwartek 06.02.2020 r. w sali W13 (warsztaty szkolne) odbędzie się spotkanie ewaluacyjne dla uczestników projektu "Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu 2" z klas 3c i 3d, którzy w terminie 04.11. - 01.12.2019 r. odbyli we Włoszech / Hiszpanii praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+.
Spotkanie poprowadzi Pani Dorota Pawelska - koordynator projektu.

Harmonogram spotkania:
12.30 - 13.15 (lekcja 6) Grupa hiszpańska (uczestnicy z klasy 3c)
13.25 - 14.10 (Lekcja 7) Grupa włoska (uczestnicy z klasy 3c i 3d)

Ze względu na czwartkowy blok zajęć z przedmiotów zawodowych praktycznych, spotkanie ewaluacyjne dla uczestników projektu z klasy 3k odbędzie się w innym terminie.

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu z klas 3c oraz 3d.


ERASMUS+ - Szkolenie interkulturowe
er+logg
W dniach 5-6.02.2020 r. odbędzie się szkolenie interkulturowe dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu 2” wyjeżdżających w terminie 02.-29.03.2020 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:
05.02.2020 r. śr. godz. 8.00 – 13.20 sala W13
06.02.2020 r. czw. godz. 8.00 – 13.20 sala 50

Poza godzinami szkolenia zajęcia lekcyjne wg planu.

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu z klas 3i oraz 3t.
EGZAMIN ZAWODOWY – SKŁADANIE DEKLARACJI
egzpottw
Deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzający kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego w sesji czerwiec-lipiec 2020 r. należy składać do kierownika kształcenia praktycznego (gabinet nr 45)
w nieprzekraczalnych terminach:

 Formuła 2017 (uczniowie klas 3c, 3i, 3t,3d):
– zdający przystępujący do egzaminu po raz pierwszy – do 07.02.2020 r. *

 Formuła 2012 (uczniowie klas 4c, 4k, 4d, 4i, 4t, 4s oraz absolwenci):
– zdający przystępujący do egzaminu po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 – do 22.02.2020 r. *
– ponowne przystąpienie do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń-luty 2020 r. – do 27.03.2020 r. *
....
Matury próbne
biret
Drodzy maturzyści, w dniach 4 i 5 lutego odbędą się matury próbne. We wtorek napiszecie egzamin z języka polskiego, a w środę z matematyki. Egzamin zacznie się o godzinie 8:00 i potrwa 170 minut. W auli szkolnej będą pisały klasy: 3z, 4c oraz 4st, w sali nr 11: klasa3w, w sali nr 12: klasa 4i, w sali nr 13: klasa 4dk. Rozmieszczenie sal dotyczy zarówno wtorku jak i środy. Nie trzeba mieć galowego stroju. Po egzaminie wracacie na lekcje. Życzymy powodzenia!
Warsztaty dydaktyczne z anatomii
anwarpl
29 stycznia 2020 r. uczniowie klas zdrowotnych i nie tylko, po raz kolejny spotkali się na warsztatach dydaktycznych, dotyczących preparacji narządów wieprzowych. Tego dnia pogłębialiśmy wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania układu oddechowego. Zajęcia poprzedzone zostały ciekawym wykładem, dotyczącym fizjologii układu oddechowego ssaków. Preparacja płuc cieszyła się wielkim zainteresowaniem.....
Kiermasz ciast
ciasto2
W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbył się Kiermasz ciast. Młodzież wraz z rodzicami przygotowała przepyszne wypieki. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na akcję charytatywną dla byłego pilota wojskowego 41. Eskadry Lotnictwa Taktycznego Pana Jacka Matysiaka, który choruje na stwardnienie rozsiane. Łącznie zebrano 620 złotych! Wszystkim zaangażowanym i tym degustującym serdecznie dziękuję- Agnieszka Dworzyńska.