REKRUTACJA
---> REKRUTACJA NA 2014/2015 <---

 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZSZiL 'Górnik' w Zgorzelcu zajęło miejsce wśród 200 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2014”.

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
OGŁOSZENIA
ogloszeniaInformujemy, że poprawkowa sesja egzaminów maturalnych odbędzie się w Centrum Egzaminacyjnym w naszej szkole według poniższego harmonogramu:
1. Egzaminy ustne poprawkowe z języka angielskiego - 26 sierpnia od godz. 9.00
2. Egzaminy pisemne z języka polskiego i matematyki - 26 sierpnia o godz. 9.00

Zbiórka zdających egzaminy pisemne o godz. 8.30. Obowiązują zasady jak na egzaminie maturalnym.


Wykaz podręczników dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Wykaz podręczników dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Wykaz podręczników dla klas czwartych: TUTAJ ->
MEDAL OPIEKUNA MPM
95_2014Dnia 4 sierpnia 2014 roku w Ośrodku Festiwalowym Impart 2016 we Wrocławiu odbyły się uroczyste obchody 70 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.
Oprócz okolicznościowych wystąpień, jednym z punktów obchodów było wręczenie medali Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Medale nadawane są przez Przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa za szczególne zasługi w upowszechnianiu idei pamięci narodowej oraz wyróżniającą się działalność związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego, a także opiekę nad tymi miejscami.
BEZPIECZEŃSTWO MŁODZIEŻY W WAKACJE
85_2013Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły lub na uczelnię mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły - to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.
UROCZYSTOŚĆ W TRÓJCY
94_2014Dnia 12 lipca 2014 roku, w miejscowości Trójca, odbyła się uroczystość poświęcona 70 Rocznicy Ludobójstwa Dokonanego na Polakach przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery i Ukraińską Powstańczą Armię na Kresach II Rzeczypospolitej w latach 1939-1947.
Uroczystość zorganizowana została dzięki wspólnemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Strażników Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej, Władz Samorządowych Gminy Zgorzelec i Gminnego Ośrodka Kultury.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 13/14
123_2014„Wakacje, znowu są wakacje…” –
- tymi słowami piosenki kabaretu OT.TO pożegnaliśmy 27 czerwca rok szkolny 2013/14. Rok, który okazał się być wyjątkowo udany dla wielu z nas, czego dowodem były liczne dyplomy oraz nagrody, wręczane tego dnia za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Zebrani na placu szkolnym, wielokrotnie oklaskiwaliśmy wyróżniane koleżanki i kolegów, a także słuchaliśmy z uwagą kierowanych do nas słów przemówienia pani Dyrektor oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło również wrażeń artystycznych, o które zadbała klasa 1z, przygotowując na tę okoliczność krótki program.
MIANOWANIE KLAS MUNDUROWYCH
122_201426 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Górników i Energetyków Turowa odbyło się uroczyste mianowanie na wyższy stopień szkolny klas zdrowotnych oraz wojskowych. Uczniowie otrzymali zasłużone certyfikaty i odznaczenia.
Przez cały rok szkolny uczniowie zgorzeleckiego "Górnika" poznają tajniki pracy zawodowych ratowników medycznych i żołnierzy. Nabyte umiejętności, a także liczne szkolenia pozwalają młodym mundurowym zabezpieczać najważniejsze imprezy masowe organizowane na terenie całego powiatu. Jako wolontariusze wsparli mnóstwo akcji. To właśnie uczniów ZSZiL możemy spotkać na każdej uroczystości, imprezie sportowej czy kulturalnej. Ich starania zostały wynagrodzone.
SZKOLNY KONKURS NA TAPETĘ KOMPUTEROWĄ ROZSTRZYGNIĘTY!
121_2014Dwa dni po zakończeniu przyjmowania prac graficznych na szkolny konkurs na tapetę komputerową, komisja oceniła prace.

Jury w szczególności zwracało uwagę na szatę graficzną, samodzielność wykonania grafik oraz na ogólną prezencję. Wszyscy uczniowie startowali w kategorii - moje pasje: muzyka, film, fotografia, sport i taniec. W sali komputerowej 64 tuż po umieszczeniu wszystkich prac na monitorach komputerów stacjonarnych, spośród kilkunastu zgłoszeń udało się wyłonić 3 miejsca.