OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Wyniki egzaminu maturalnego
Wydawanie świadectw maturalnych oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego rozpocznie się w dniu 4 lipca od godz. 11.00 w auli szkolnej.
Uwaga - na Berzdorfie istnieje ryzyko porażenia zerkariami
W związku z wystąpieniem zerakarii na jeziorze Berzdorf (Niemcy) Wydział Zdrowia Powiatu Gorlitz podaje aktualną informację
INFORMACJA


Harmonogram egzaminów poprawkowych
W tym miejscu znajdziesz harmonogram egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2018/2019
HARMONOGRAM


Zakończenie roku szkolnego
zimzakon
W "zimowej atmosferze" informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca (środa) o godz. 9.00
Rekrutacja
rekczer
W zakładce rekrutacja znajdują się nowe filmy o poszczególnych profilach którymi dysponuje nasza szkoła. Zachęcamy do ich obejrzenia i zastanowienia się nad nami.
Łukasz Jaśkiewicz wicemistrzem Ortografii!
oror
VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2019” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami. Podobnie, jak w latach ubiegłych i tym razem jego gospodarzem była nasza szkoła, a patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pan Artur Bieliński.
Dnia 4. czerwca 2019 r. punktualnie o godzinie 10.00 – 16. uczniów ze zgorzeleckich szkół: LO COGITO, Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego, ZSP im. Emilii Plater i naszego Górnika oraz LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Po drugiej stronie biurka. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny.
Powiatowy Konkurs „Dlaczego musimy wybrać OZE?”
korkor
W dniu 7 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu został przeprowadzony Powiatowy Konkurs „Dlaczego musimy wybrać OZE?”. Jest to konkurs wiedzy o odnawialnych źródłach energii i potrzebie ich upowszechniania. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego. W konkursie wzięło udział 54 uczniów w dwóch kategoriach: I kategoria - szkoły podstawowe i gimnazja oraz II kategoria – szkoły ponadgimnazjalne.
XVI Maraton Matematyczny – Zgorzelec 2019
marmatttt
Piątego czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyła się XVI edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 94 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych matematyków wytypowały: Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu, Szkoła podstawowa Cogito w Zgorzelcu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Pieńska, Gimnazjum Europejskie ze Zgorzelca, Gimnazjum Cogito ze Zgorzelca, Gimnazjum z Porajowa oraz Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, Gimnazja z Jerzmanek,
Ćwiczenie Zgorzelec 2019
cwzgolog
Godzina 9:00 , 28 maja, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Grupa
młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych uczestniczy w
zajęciach. Nagle do pomieszczenia wtargnęło dwóch zamaskowanych i
uzbrojonych mężczyzn. Żądają uwolnienia aresztowanych przywódców sił
separatystycznych. W przeciwnym wypadku podpalą budynek. Już po kilku
minutach na miejsce przybywa grupa antyterrorystyczna i odbija
zakładników, aresztując przy tym terrorystów. Niestety podczas
zamieszania dwie uczennice odłączają się grupy i w dymie błądzą w
budynku, są silnie poparzone i kontuzjowane. Na pomoc jako pierwszy
rusza zastęp Straży Pożarnej.
Darmowy kreator CV
Aktywne poszukiwanie pracy, stażu lub praktyk zawodowych jest czynnością trudną i stresującą, często wymagającą cierpliwości i odpowiedniego przygotowania. Jeśli znalazłeś już interesującą ofertę, wielu pracodawców wymaga złożenia listu motywacyjnego i CV. Do tego celu można wykorzystać dostępne na rynku internetowe aplikacje graficzne, takie jak Befunky, Pixlr czy Canva. Za pomocą tego ostatniego narzędzia stworzysz bezpłatnie profesjonalny list motywacyjny i CV.
Canva to prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia tworzenie grafiki przez osoby bez doświadczenia w projektowaniu graficznym. Kreator CV jest przede wszystkim polecany uczniom i studentom, którzy szukają stażu, pracy na wakacje lub praktyk zawodowych, a także absolwentom szkół, którzy aplikują do swojej pierwszej pracy. Darmowy kreator CV dostępny jest pod adresem: Link , a także jako aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym iOS i Android.

Bezpłatne CV jest w tym miejscu: Link
Brawo dziewczęta z „Górnika
brawdzie
3 kwietnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Uczestniczyło w nim 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów, którzy zmierzyli się
z testem składającym się z 41 pytań.
Komisja konkursowa przed ogłoszeniem wyników podkreśliła wysoki poziom wiedzy wszystkich uczestników. Nasze dziewczyny okazały się być jedne z najlepszych:

I miejsce – Julia Kiejza - klasa II z,
IV miejsce – Julia Piotrowska - klasa Is,
I wyróżnienie – Margarita Sieradzka - klasa It.