BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZSZiL 'Górnik' w Zgorzelcu zajęło miejsce wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
RODACY BOHATEROM
rodacy
W naszej szkole trwa zbiórka artykułów spożywczych długoterminowych w ramach ogólnopolskiej akcji "Rodacy bohaterom" prowadzonej przez Stowarzyszenie "Odra-Niemen"
z Wrocławia. Celem zbiórki jest pomoc polskim Kombatantom mieszkającym na Kresach. Żywność można przynosić do końca grudnia do pana katechety.

szczegóły akcji na stronie Link
SIATKARZE Z GÓRNIKA NIEPOKONANI
101_2015
Siatkarze z Górnika niepokonani
W czwartek (26.11) w ZSP im. E. Plater odbyły się Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
W turnieju udział wzięli: mistrz Zgorzelca – ZSZiL Zgorzelec, mistrz Bogatyni - ZSZ Bogatynia oraz wicemistrz Zgorzelca - ZSP Zgorzelec. Poziom gry nie był zbyt wysoki ale za to emocji na pewno nie brakowało.
WARSZTATY
100_2015
WARSZTATY
W ciągu trwania Tygodnia Edukacji Globalnej (16-20.11.2015r)
w naszej szkole odbyły się dwudniowe warsztaty. Zajęcia były prowadzone przez uczennice klasy IV c – Joannę Szpejewską
i Kingę Owsiankę. W pierwszym dniu warsztatów 19 listopada
na dwóch lekcjach odbyła się prezentacja dwóch filmów mówiących
o stereotypach, dyskryminacji i uprzedzeniu. Filmy nosiły tytuł
„Cyrk Motyli” i „Niebieskoocy”. W warsztatach uczestniczyły dwie klasy – 1z i 2i.
OTK 2016
logo

Dnia 17.11.2015r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej "Święty Jan Paweł II - wychowawca młodzieży".
Spośród 29 uczestników dwie osoby będą reprezentować naszą szkolną społeczność na etapie diecezjalnym 13 stycznia - Katarzyna Różycka
z klasy IVs
oraz Karolina Szymańska z klasy IVc, zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i życzymy powodzenia
PATRIOTYCZNIE Z PRZEDSZKOLAKAMI
99_2015

Patriotycznie z przedszkolakami.
W przeddzień ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI uczniowie naszej szkoły odwiedzili przedszkole na ul. Wyspiańskiego w Zgorzelcu. Była
to grupa miłośników ASG i militarii z Górnika. Wizyta miała na celu oprócz przybliżenia zamiłowania i hobby jakim się zajmują, również pokaz umundurowania i replik broni oraz naukę musztry wojskowej
dla przedszkolaków.
KURS I ZETKI
98_2015
SZKOLILI SIĘ Z PIERWSZEJ POMOCY.
Tradycją już od wielu lat jest, że miesiąc październik to czas szkolenia nowo przyjętych uczniów do klasy "zet" w zakresie pierwszej pomocy. Przez trzy wtorkowe popołudnia i wieczory uczniowie klasy I z na auli szkolnej pod kierunkiem instruktora Waldemara Woźniaka uczyli się jak pomóc w nagłych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka.
PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT
97_2015
TRZYNASTEGO W PIĄTEK ;)
Trzynastego listopada w piątek odbył się Trzynasty Turniej z Okazji Dnia Niepodległości w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Pomimo zbieżności dat i liczb okazał się szczęśliwym dla zawodniczek
z Górnika. Nasze reprezentantki nie miały sobie równych. Wszystkie rozgrywane mecze wygrały w stosunku setów 2:0.