WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZSZiL 'Górnik' w Zgorzelcu zajęło miejsce wśród 200 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2014”.

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
KONCERT CHARYTATYWNY "MOTYLE"
149_2014
NASI ŚPIEWALI I TAŃCZYLI CHARYTATYWNIE.

W minionym tygodniu zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem pod zieloną kopułą zgorzeleckiego MDK był koncert charytatywny „Motyle”. Imprezę organizuje już po raz czwarty m.in. stowarzyszenie „In Spe” oraz Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego ze Zgorzelca. W tym roku mocno zaangażowała się
w organizację również nasza szkoła.
JAK NIE MY TO KTO - POBIJE REKORD :)
148_2014
TWOJE RĘCE MOGĄ URATOWAĆ NIE JEDNO ŻYCIE !!!

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca znany również pod nazwą
"European Restart a Heart". Pomysł powstał z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia
POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI
147_2014
Powiatowy Dzień Edukacji

14.10.2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Dzień Edukacji. Zaproszeni zostali na niego wszyscy obecni jak i emerytowani pracownicy szkoły . Uroczystość oficjalną otworzyły władze Powiatu i Miasta,
które przekazując życzenia na ręce Dyrektorów szkół podkreślały ważność wypełnianego zawodu.
SZKOLNY DZIEŃ EDUKACJI
146_2014
Szkolny Dzień Edukacji

13.10.2014 r. w auli szkoły odbyła się kameralna uroczystość przygotowana specjalnie dla wszystkich pracowników szkoły
z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie otworzył utwór Czesława Niemena pt.: „Wspomnienie”, a słowa „Mimozami jesień się zaczyna…” wprawiły wszystkich w nostalgiczny nastrój. Nowy zespół szkolny „Górnik Band” zaprezentował się w składzie: Wiktoria Kuźmicka, Aleksandra Bembenek - gitara elektryczna, Konrad Kasiński - perkusja, Daniel Gosk- gitara basowa, Jędrzej Biernacki - wokal. Następnie młodzież przedstawiła krótką epopeję szkolną pod tytułem: „ Obyś swoje dzieci uczył!”.
DYKTANDO SZKOLNE
ogloszenia
DYKTANDO SZKOLNE

W dniu 15.10.2014 (środa) w godz. 10.45-11.35 w ramach Ogólnopolskiego Dyktanda Synapsa SŁOWIK odbędzie się w naszej szkole dyktando z języka angielskiego dla uczniów liceum i technikum. Chętnych do zdobycia tytułu Mistrza Słowa angielskiego oraz nagród zapraszamy do gabinetu nr 3.
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W BIEGACH SZTAFETOWYCH
145_2014
SZYBCY I WYTRZYMALI

W czwartek 9 października w Olszynie Lubańskiej rozpoczęła się inauguracja sezonu sportowego szkół w roku 2014/2015 organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy na Dolnym Śląsku. W ramach imprezy odbywały się również Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
POMPOWALI ZAMIAST PŁACIĆ
144_2014
„Z pierwszą pomocą bezpieczniej na drodze.”

Pod takim hasłem odbywa się cykl działań edukacyjno - informacyjnych mających na celu promowanie edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy w czasie zdarzeń drogowych. W projekcie tym współpracują funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej i Ruchu Drogowego KPP w Zgorzelcu wspólnie z członkami szkolnego koła PCK - uczniami klasy moduły zdrowotnego z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa.