WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZSZiL 'Górnik' w Zgorzelcu zajęło miejsce wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
RATOWNICY BY NIGHT
28_2015
Ratownictwo by night.

W miniony weekend z piątku na sobotę w szkole odbyły się warsztaty ratownicze klasy IIz. Zajęcia odbywały się pod hasłem "Nocne pompowanie". Pod tą nazwą kryły się ćwiczenia doskonalące umiejętności z pierwszej i kwalifikowanej pomocy. Oprócz wykładów, filmów były ćwiczenia z pozoracją wypadków masowych. Podczas nocy był również czas na wspólną pizze, sport i zabawy integracyjne.
KULTURALNY TYDZIEŃ Z UDZIAŁEM UCZNIÓW GÓRNIKA
27_2015
Szekspir w poniedziałek – Molier w piątek,
czyli bardzo kulturalny tydzień z udziałem uczniów Górnika!

Śmiało można powiedzieć, że miniony tydzień należał do najbardziej aktywnych pod względem wydarzeń kulturalnych. Na miły początek tygodnia polonistki zaproponowały swym uczniom jedno
z największych dzieł dramatopisarza wszech czasów, Williama Szekspira „Makbet”, a na koniec, w wyjątkowy dzień, bo 27 marca, na który przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, magiczny świat Molierowskiego dramatu „Don Juan”.
JEDZIEMY Z KUBKAMI
kubki
We wtorek jedziemy z kubkami

We wtorek 31 marca na lekcjach 6,7 i 8 odbędzie się nagrywanie ujęć do szkolnej wersji teledysku piosenki „CUPS” Anny Kendrik. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w nagraniu są zwolnione z w/w lekcji. Bardzo prosimy abyście mieli koszulki w żywych, intensywnych wiosennych kolorach (tylko nie w czarnych i szarych) oraz kolorowe, ulubione kubki papierowe lub plastikowe.
Uczniowie, którzy nie uczestniczą w nagraniu mają lekcje zgodnie z planem !!!!!
KUBKOWY TYDZIEŃ Z WUEFEM
kubek
Kubkowy Tydzień z WueFem .

W dniach od 23 do 27 marca w szkole będzie realizowany
„Kubkowy Tydzień z WueFem” . Więcej informacji można uzyskać
u nauczycieli wychowania fizycznego. No dobra … na naszej stronie szkolnej udostępnimy przynajmniej podstawowe info.
We wspomnianym terminie w ramach łączonych zajęć wf/ 2 lekcje wf pod rząd/ dla poszczególnych klas odbędą się nauki rytmiczne.
MUNDURY WISZĄCE NA ŚCIANIE
26_2015
Mundury wiszące na ścianie

W czwartkowy dzień mundurowy klasa pierwsza, wybrała się
na zajęcia wspinaczkowe do Centrum Sportów Ekstremalnych
przy stadionie w Zgorzelcu. Tam mogli spróbować swoich sił
na ściankach wspinaczkowych. Choć były to zajęcia dopiero zapoznawcze z technikami wspinaczki to większość uczniów chciała wchodzić po kilka razy.
GÓRNIK NA CEBICIE
25_2015
18 marca o drugiej w nocy wybrańcy z klas pierwszych, drugich
i trzecich ruszyli w długą podróż do Hanoweru. Miały tam miejsce targi nowych technologii czyli inaczej CeBIT. Po przespanej nocy
w autobusie, wszyscy podekscytowani czekaliśmy w kolejce
do wejścia. Już na pierwszy rzut oka było widać, że to naprawdę poważna impreza. Dookoła nas chodziło wielu elegancko ubranych ludzi, często w garniturach. Po wejściu na teren targów, w małych grupach poszliśmy rozejrzeć się co wystawcy promują w tym roku.
X SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY
olimpiady_i_konkursy
X Szkolny Konkurs Geograficzny

Zapraszamy uczniów do udziału w X Szkolnym Konkursie Geograficznym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych uczących się geografii na poziomie podstawowym. Celem konkursu jest prezentacja wiadomości i umiejętności
w zakresie rozwiązywania zadań geograficznych oraz motywowanie
do ich poszerzania; rozwijanie zainteresowań przedmiotem geografia, popularyzacja wiedzy geograficznej, sprawdzenie wiadomości
i umiejętności przed przyszłym wyborem egzaminu maturalnego
z geografii