BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w ZSZiL 'Górnik' w Zgorzelcu zajęło miejsce wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
ZWIĄZEK STRZELECKI
strzelcy
Wrzesień przyniósł naszej szkole wiele nowości i zmian.
Od 1 września br. na terenie szkoły swoją siedzibę ma Jednostka Strzelecka nr 3055, która została powołana Rozkazem Organizacyjnym Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacja Społeczno – Wychowawcza, nr 10/2015
z dnia 15 sierpnia 2015r. Jednostka ma skupić głównie uczniów klas wojskowych i zachęcić ich do głębszego poznawania wiedzy wojskowej.
COMMANDO 2015 W BOLESŁAWCU
76_2015
W miniony tydzień, przez cztery dni dziewczęta z klas wojskowych naszej szkoły rywalizowały w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo Obronnych Klas Mundurowych Commando 2015
w Bolesławcu. Jak co roku impreza ta gościła drużyny chłopców
i dziewcząt z całej Polski. W sumie startowało 31 drużyn. Zawody polegały na przebiegnięciu dystansu 4 km przerywanego różnymi konkurencjami .
WYCIECZKA DO KATOWIC
75_2015
Dnia 18 września , na zaproszenie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność przy KWB i Elektrowni Turów, grupa uczniów naszej Szkoły – uczestników Powiatowego Konkursu Wiedzy o NSZZ Solidarność, udała się do Katowic.
Głównym celem wyjazdu były odwiedziny w Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”..
GÓRNIK CZWARTY NA DOLNYM ŚLĄSKU
logo sz
Górnik jednak czwarty na Dolnym Śląsku

Nie udało się naszym sportowcom obronić podium
we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2014/15. Nasza szkoła zajęła miejsce tuż za „pudłem” tracąc zaledwie 20 pkt.
do trzeciego miejsca. Ale nie ma czego się wstydzić przegraliśmy tylko ze szkołami w których znakomicie prosperują klasy sportowe.
Cyfrówki na praktyce w Gdańsku
cyfr_prakt_gdJesteśmy w Gdańsku! :) Klasa 3 Cyfrówek rozpoczęła miesięczną praktykę zawodową w Trójmieście. Nasz pobyt to przedłużenie ukochanych wakacji, a jednocześnie rozpoczęcie praktycznej nauki naszego zawodu. Taki wyjazd to ogromna szansa dla nas, ponieważ zdobyte tu doświadczenie będzie owocować w dalszych etapach nauki bądź pracy w zawodzie. Firmy na terenie Gdańska goszczą nas grafików po raz pierwszy.
KIERMASZ KSIĄŻEK
kiermasz


Kiermasz książek
Jeżeli chcesz sprzedać bądź kupić podręczniki-zapraszamy
do biblioteki szkolnej!

*Instrukcje dla sprzedających:
Każda książka powinna mieć na wewnętrznej stronie opis: imię, nazwisko i cenę - dodatkowo do rozliczenia te same informacje
na kartce samoprzylepnej.
WYPRAWKA SZKOLNA
ogloszenia
WYPRAWKA SZKOLNA

Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje o możliwości dofinansowania w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. - ”Wyprawka szkolna” zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego lub do kształcenia w zawodach dla uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół
na terenie miasta Zgorzelec.