OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Łukasz Jaśkiewicz wicemistrzem Ortografii!
oror
VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2019” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami. Podobnie, jak w latach ubiegłych i tym razem jego gospodarzem była nasza szkoła, a patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pan Artur Bieliński.
Dnia 4. czerwca 2019 r. punktualnie o godzinie 10.00 – 16. uczniów ze zgorzeleckich szkół: LO COGITO, Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego, ZSP im. Emilii Plater i naszego Górnika oraz LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Po drugiej stronie biurka. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny.
Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa, w skład której weszli poloniści: Ewa Szymańska, Lucyna Kowalska, Marta Topolnicka oraz Jakub Swoboda, wyłoniła zwycięzców.
I miejsce i tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii 2019” otrzymała
Martyna Starosta z LO COGITO
II miejsce Łukasz Jaśkiewicz z ZSZiL
III miejsce Klaudia Korotko z LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni
III miejsce Alicja Brzozowska z LO COGITO
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 7. czerwca w auli naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie tym z naszej szkoły, dziękujemy za udział, natomiast zwycięzcom gratulujemy wiedzy i sprawności ortograficznej. Brawo!

Marta Topolnicka