OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Prace porządkowe na cmentarzu wojskowym i komunalnym
cmentarz 1
Ponad dwudziestoosobowa grupa wolontariuszy, wyposażona w zmiotki, miotły, grabie i worki na śmieci, uporała się z rożnego rodzaju odpadami, potłuczonymi zniczami i opadłymi liśćmi. Przy słonecznej i dość ciepłej jak na tę porę roku pogodzie młodzi wolontariusze z ogromnym zapałem grabili liście, sprzątali nagrobki, o których nikt już nie pamięta oraz zapalili przyniesione znicze, odmówili modlitwę.
Akcja ta to nie tylko zadbanie o groby, lecz także aspekt wychowawczy. Młodzi wolontariusze uświadomili sobie, że wielu zmarłych, spoczywających na cmentarzu w Zgorzelcu, nie ma juz rodziny ani bliskich, którzy mogliby zadbać o ich groby, dlatego też ludzie dobrej woli mają obowiązek o nich pamiętać.
W akcji porządkowania cmentarza wzięli udział wolontariusze z klasy 1d(G), 1o(G), 1 i(G), oraz 1 wz(G). Opiekę nad wolontariuszami sprawował opiekun Szkolnego Wolontariatu, p. Agnieszka Dworzyńska.