OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Uczniowie klasy 3z na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ w Legnicy
z1
Wzięliśmy też udział w zajęciach w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej. Centrum zorganizowane jest na wzór prawdziwego szpitala – znajdują się tam liczne sale szpitalne, sala „Karetka” i sala SOR. Praktyczne umiejętności pomagają szlifować różnorodne fantomy szkoleniowe, a już „perełką” jest fantom ‘Apollo’, który posiada wszystkie najważniejsze funkcje człowieka – oddycha, ma wyczuwalny puls, ciśnienie, płyny organiczne, ale gdy trzeba potrafi symulować drgawki lub zawał i wiele innych symptomów.
Niemałe wrażenie zrobiły na nas wnętrza uczelni, wyposażenie sal i warunki w jakich nabywają wiedzę i ćwiczą studenci. Budynki kampusu to połączenie akademickiego klimatu zabytkowych murów z doskonałym sprzętem i wszechobecną nowoczesną technologią.

Dowiedzieliśmy się, że na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej możemy studiować:
- Ratownictwo medyczne,
- Pielęgniarstwo,
- Fizjoterapię,
- Dietetykę
- oraz Coaching zdrowego stylu życia.
Zajęcia zorganizowali dla nas wykładowcy i ich studenci wymienionych kierunków, którzy bardzo chętnie udzielali wszelkich informacji. Wśród nich spotkaliśmy kilku absolwentów klas zdrowotnych naszego Górnika! Niektórzy z nas mają nadzieję do nich dołączyć w przyszłym roku.
Trzymajcie więc kciuki za nasze maturki! :)