MS DREAMSPARK:
dreamspark logo

BIP ZSZIL:

ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

natkosz
Koszykarki ze zgorzeleckiego Górnika w szkolnych rozgrywkach nie zaznały jeszcze smaku porażki. Najpierw w rozgrywkach 3x3 wygrały wszystkie swoje pojedynki zdobywając złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska, a teraz wygrywają mecz za meczem w tradycyjnych rozgrywkach koszykówki. Finał strefy jeleniogórskiej odbył się w czwartek 5 marca na hali CSiR w Zgorzelcu i wystąpiły w nim: ZSZiL Zgorzelec, LO Zgorzelec, ZSP AM Lubań i ZSO nr2 Jelenia Góra. Nasza drużyna przystąpiła do turnieju po 5 kolejnych zwycięstwach w rozgrywkach powiatowych i strefowych. Nie inaczej było tym razem. Koszykarki z ZSZiL pokonały w półfinale drużynę z Jeleniej Góry 36:16, a zwycięstwo mogło być okazalsze, lecz opiekun drużyny gości w połowie 4 kwarty oddał mecz walkowerem. W pojedynku
finałowym z lokalnym rywalem ze Śniadów „Górniczki” pokazały pełnię swoich umiejętności wygrywając zdecydowanie różnicą 30 punktów. Wygrywając turniej dziewczyny awansowały do Mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 17 marca w Polkowicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia.