OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
INFORMACJE O TYGODNIU PROJEKTOWYM - 26.09.21 - 02.10.2021
projektNIEMCY
Chciałabym przedstawić Wam projekt „Lanterna Futuri – Art & Science”, na który zapraszam Was już od 26. września do 02. października 2021. Do wyboru są tradycyjnie trzy formaty w Großhennersdorfie – muzyka, teatr oraz fotografia. Warsztaty odbywają się pod okiem specjalistów – muzyków, aktorów czy fotografów. W przedsięwzięciu biorą udział trzy szkoły z zaprzyjaźnionych szkół z trzech krajów, tym razem będziecie to ZSZiL, szkoła z Ebersbach i szkoła z Czeskiej Lipy.
Start już w niedzielę o 15, wyjazd spod szkoły, a powrót w sobotę do południa. Mogę zabrać tylko zaszczepione osoby z klas pierwszych. Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do pani Agnieszki Hładyszewskiej (zazwyczaj w gabinecie nr 6) po szczegółowe informacje. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny. Do zobaczenia wkrótce!

WARSZTATY

1. Muzyka
4- 5 osób

Ile fizyki ukrywa się w pianinie? I jak ją z niego wydobyć? Co mają wspólnego obrazy z dźwiękami? I dlaczego rytm jest tak ważny dla jednych i drugich? Nade wszystko, dlaczego, aby stworzyć dobry utwór, musi powstać chemia między członkami zespołu? Od ekologii muzyki po heavy metal, od sonat Bacha po hip-hop, od samplera po perkusję, od instalacji muzycznych po zespół rockowy, kończąc za konsoletą profesjonalnego Dja, lub profesjonalnej DJki, aż w końcu na scenę, do publiczności – tych z Was, którzy mają ochotę wraz z innymi entuzjastami muzyki, odbyć takie wędrówki, serdecznie zapraszamy na warsztat muzyczny! Oferujemy Wam nasze wsparcie, wiedzę i doświadczenie.

Prowadzący: Mattef Kuhlmey / Berlin & Ivan Paisrt / Varnsdorf

2. Fotografia
4-5 osób

Drogie dziewczęta, drodzy chłopcy!
Nie masz pojęcia o fotografii? – Nie ma problemu, pomożemy!
Kręci Cię fotografia i chcesz się dalej rozwijać? – Nie ma problemu, pomożemy!
Jeżeli masz ochotę popracować w studiu fotograficznym, jako fotograf a może jako model oraz poznać rówieśników z Polski, Czech i Niemiec, to dobrze trafiłeś/trafiłaś i zapraszamy Cię na nasze warsztaty! Zależy nam nie tylko na wspólnym i indywidualnym robieniu zdjęć, ale na dobrym poznaniu siebie, jako grupy. Będziemy żonglować trzema, a może czterema językami, ale nie martwcie się, profesjonalni tłumacze będą Was wspierać na każdym kroku, jeśli tylko będzie to koniecznie. Zaproponujemy Wam dużo wiedzy, ale też aktywności praktycznych w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Jeżeli macie własne aparaty zabierzcie je koniecznie ze sobą!

Prowadzący: Sebastian Klebaniuk / Warszawa & Bartosz Boniecki / Poczdam

3. Teatr
4-5 osób

Jeśli jesteś ciekawy świata, chciałbyś się dowiedzieć czegoś o sobie i innych ludziach, to warsztaty teatralne są dla Ciebie. Czujesz czasem coś, czego nie można wyrazić słowami? W teatrze możesz mówić bez słów. Jak zrozumieć język przedmiotów, światła i dźwięku? Jak porozumieć się z ludźmi mówiącymi obcymi językami, myślącymi inaczej niż my, reprezentującymi inne „wewnętrzne światy”? Jak to jest być kimś innym? Kimś, kogo się wymyśliło i stworzyło – jak to jest być postacią sceniczną? Na warsztacie teatralnym spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i wykreować wspólną wypowiedź na ważne dla Was tematy, a przy tym dobrze się bawić.

Prowadzący: Tadeusz Ratuszniak / Wrocław & Ewa Galica / Warszawa