OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Mistrz
We wtorek (21.09.21) uczniowie trzecich i czwartych klas ZSZiL, obejrzeli w Multikinie film pt. „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Scenariusz napisany został na podstawie biografii przedwojennego boksera warszawskiej Legii- Tadeusza Pietrzykowskiego. Akcja filmu rozgrywa się w obozie koncentracyjnym Auschwitz. W rolę sportowca wcielił się Piotr Głowacki. Większość krytyków zgodnie twierdzi, że jest to rola jego życia. Wspaniała rola, ale i niezwykła postać Pietrzykowskiego. Człowiek, który za życia stał się legendą. W opowiadaniu „U nas w Auschwitzu…” Tadeusz Borowski napisał: „Jeszcze dziś tkwi w nas pamięć o Numerze 77, który bił Niemców jak chciał”.
W tym roku przypada 30 rocznica śmierci Tadeusza Pietrzykowskiego „Teddiego”. Warto poświęcić czas ,aby poznać historię człowieka, który zdaniem reżysera „dzięki swoim umiejętnościom nie tylko walczył o życie w miejscu zagłady, ale również dawał innym nadzieję, że ich oprawcy nie są niepokonani”.
Polecamy!!!