OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY 2013
42_2013Dnia 06.04.2013r.młodzież klas zdrowotnych uczestniczyła w sesjach naukowych XIX edycji Międzynarodowego Dnia Inwalidy Zgorzelec 2013.Tematem przewodnim były min. wielopokoleniowe spotkania w uniwersytecie-Wnuczek-Dziadek w ramach Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Młodzież miała możliwość wysłuchania wykładów poświęconych min. miejsca i roli współczesnej geriatrii w medycynie, kształtowania współpracy wielopokoleniowej.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się wykład p. psycholog Zuzanny Celmer ,,Dodawać życia do lat a nie lat do życia”. Udział uczniów w konferencjach naukowych pozwolił im na ukształtowanie postawy otwartości na osoby starsze, rozwijanie potrzeby komunikacji międzyludzkich, a także doskonalenie postawy szacunku i akceptacji wobec ludzi starszych.