OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
''ORTOGRAFICZNE ŁAMANIE GŁOWY'', CZYLI KONKURS ORTOGRAFICZNY
53_2013Dnia 15 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2013”. Ideą konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą, do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak 27 uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.
Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa, w skład której weszły polonistki Marta Topolnicka i Ewelina Kozioł, wyłoniła zwycięzców. „Z ortografią za pan brat” okazali się być uczniowie z klasy I c i II a, którzy poradzili sobie z „Achacjuszem grającym na bandżoli” i „ mereżką, hitem w hafcie ażurowym”.
I miejsce i miano „Mistrza ortografii 2013” otrzymała Karolina Szymańska – kl. Ic
II miejsce Karol Suchcicki – kl. Ic
III miejsce Marzena Szpak – kl. IIa
IV miejsce Karolina Charewicz – kl. IIa
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Orograficznym, który odbędzie się 22 kwietnia br.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.