REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
9 stycznia 2017 - Stóg Izerski zdobyty!!!!!
izerylogo
9 stycznia 2017 - Stóg Izerski zdobyty!!!!!

Stóg Izerski (1105 m n.p.m.) – jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich został dzisiaj zdobyty przez uczniów naszej szkoły w składzie: klasa 1t (turystyczna), 1s (ochrona środowiska) i 2i (informatycy).
Prawie 40 osób z naszej szkoły, bez utraty zdrowia, uszczerbków psychicznych ale za to z wielką wytrwałością wspinało się na Stóg Izerski. Bez udziału „Gondoli”, bez udziału ratowników GOPR ale przy udziale własnych sił fizycznych dobrnęli pod górę a następni „stoczyli” się ze Stogu Izerskiego przez Polanę Izerską do Świeradowa.Jedną z atrakcji był przemarsz obok źródła rzeki Izery, której niewielkie dorzecze leży po polskiej stronie i należy wyjątkowo do zlewiska Morza Północnego a nie Bałtyckiego. Ale chyba największym przysmakiem były „ogromne niskokaloryczne” pączki w schronisku na Stogu Izerskim specjalnie przygotowane na zamówienie dla naszej grupy.

Zapraszamy na kolejne wypady w góry. ;)