REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Paulina Wójcik Powiatowym Mistrzem Ortografii! III miejsce dla Emilii Mularczyk
powiatortlogo
Paulina Wójcik Powiatowym Mistrzem Ortografii!
III miejsce dla Emilii Mularczyk

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2017” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami i niewątpliwie należał do Górnika! Był to już piąty z kolei konkurs, którego gospodarzem była nasza szkoła i nad którym patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pani Urszula Ciupak.
Dnia 11. kwietnia 2017 r. punktualnie o godzinie 10.00 – 18. uczniów z ZSZ w Bogatyni oraz zgorzeleckich szkół: LO im. Braci Śniadeckich, LO COGITO, ZSZ im. Emilii Plater i naszego Górnika rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Z pamiętnika uczennicy LO. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierało wiele ortograficznych pułapek.Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa, w skład której weszli poloniści: Beata Łężny, Ewa Rega, Artur Kłodziejczyk oraz Marta Topolnicka, wyłoniła zwycięzców.

I miejsce i tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii 2017” otrzymała
Paulina Wójcik z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa
II miejsce Damian Jaśkiewicz z LO im. Braci Śniadeckich
III miejsce Emilia Mularczyk z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa


Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez Panią Starostę nastąpi 19.04.17 o godz. 11.00  w siedzibie starostwa.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie tym z naszej szkoły, dziękujemy za udział, natomiast zwycięzcom gratulujemy wiedzy i sprawności ortograficznej. Jednocześnie zapraszamy do udziału w konkursie  w przyszłym roku, a do tego czasu zachęcamy do dbania o nasz ojczysty, piękny język, bo, jak pisał Janusz Korczak:
„Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle nim mówią lub piszą”.  

   Marta Topolnicka