REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Wspomnienia z Commando 2017
comando17logo
Dnia 14 czerwca nasi uczniowie zakończyli odbywające się w jednostce wojskowej w Bolesławcu ćwiczenie terenowe COMMANDO 2017. Przez trzy dni zdobywali umiejętności ze szkolenia wojskowego na poziome podstawowym, doskonalili umiejętności strzeleckie oraz wyrabiali tężyznę fizyczną w Ośrodku Szkolenie Fizycznego (OSF) oraz mieli okazję zmierzyć swoją wytrzymałość podczas sprawdzianu na BTS-ie. W ramach szkolenia wojskowi instruktorzy uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, wykonywania strzelania na celność i skupienie oraz elementów taktyki.. Dodatkową atrakcją szkolenia była wspinaczka górska, podczas której wielu uczestników szkolenia pokonywało swoje słabości. W godzinach wieczornych młodzież doskonaliła umiejętności pływania na bolesławieckim basenie "Orka".
W organizację tegorocznego ćwiczenia włączyły się również Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu,
14 czerwca nastąpiło też podsumowanie szkolenia. Na twarzach szkolonych oprócz zmęczenia można było zauważyć satysfakcję z ukończenia kursu i pokonania wszystkich jego etapów.
W trakcie ostatniej zbiórki Wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej "Commando" st. chor. sztab. rez. Robert Łysakowski wręczył młodzieży certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.
Ćwiczenie terenowe "Commando" na trwałe zostało już zapisane w programach szkolenia klas oddziałów wojskowych i z roku na rok wzrasta jego ranga w opiniach uczniów. Udział w kilkudniowych obozach szkoleniowych pozwala im zweryfikować w praktyce zagadnienia nauczane w szkole, sprawdzić swoje słabości i uczyć się je pokonywać, a przede wszystkim ugruntować w przekonaniu, że zainteresowanie żołnierską profesją jest kierunkiem w którym chcą dalej się rozwijać.