OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Odblaskowo i z adrenaliną.
policjalogomale
W czwartek 19 października w godzinach późno wieczornych, na terenie Powiatu Zgorzeleckiego odbyła się Akcja Prewencyjna "ODBLASK". Akcję przeprowadzali policjanci zgorzeleckiej drogówki wraz z uczniami z klas zdrowotnych. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i podniesienie świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego uczestników. Jesienna aura, a przy tym co raz szybciej zapadający zmierzch to jeden z powodów, aby przypomnieć pieszym o noszeniu odblasków. Policjanci wraz z uczniami informowali osoby, które poruszają się bez takich przedmiotów jak niepodważalną rolę odgrywają te elementy w bezpieczeństwie na drogach. Dzięki nim piesi stają się o wiele bardziej widoczni na jezdni.Tłumaczyli, że noszenie elementów powinno stać się modą, która podnosi bezpieczeństwo w ruchu drogowym a niejednokrotnie ratuje życie lub zdrowie. Podczas prowadzonych działań mundurowi przekazywali elementy odblaskowe pieszym, którzy poruszali się bez takich przedmiotów, a uczniowie pokazywali i omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych rozdając ulotki i gadżety związane z bezpieczeństwem. W tym dniu wszyscy zarówno piesi jak i kierujący zostawali pouczeni obyło się bez mandatów. Jednakże w pewnym momencie akcja została gwałtownie przerwana. Powodem przerwania było zatrzymanie do kontroli kierowcy, który jechał jak się później okazało na "podwójnym gazie" i bez dokumentów.
Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy pieszych, aby takie elementy nosili po zmierzchu nie tylko poza obszarem zabudowanym.