OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Wojskowi po ślubowaniu
slubowanieeeeeee1logo
Tradycją naszej Szkoły jest ceremoniał ślubowania pierwszego rocznika oddziałów wojskowych. Organizując je 29 listopada- nawiązujemy do chlubnych tradycji dziejów oręża polskiego - spisku podchorążych i wybuchu Powstania Listopadowego w Królestwie Polskim przeciwko zaborcom.
W rocznice tych wydarzeń, od dawna odbywały się przysięgi podchorążych i kadetów szkół wojskowych.
Wzorując się na znamienitej tradycji Wojska Polskiego, dnia 29 listopada w auli naszej Szkoły odbyło się uroczyste zaprzysiężenie uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, licznie przybyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu zgorzeleckiego, służb mundurowych, związków kombatanckich oraz rodzice uczniów. Po wstępnych przemowach nadszedł czas na ślubowanie klasy.
Po akcie ślubowania, zebrani na uroczystości, mieli okazję wysłuchać wiązanki wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Swój talent artystyczno-wokalny zaprezentowali: Adrianna Furmaniak, Wiktoria Kochanowska, Julia Zubkiewicz, Przemysław Garbicz i Dawid Nowakowski.
Po oficjalnej ceremonii na uczniów czekała „góra” słodkich wypieków, które na uroczystość zapewnili rodzice.
Wszystkim zaprzysiężonym uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów i zadowolenia z wybranego kierunku kształcenia a szczególnie dotrzymania obietnic zawartych w akcie ślubowania.