OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Wojskowi z Górnika wśród laureatów w konkursie „Proobronni Terytorialni”
woj9oooooooooooooo
Od września do listopada br. uczniowie klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyli w programie „Proobronni Terytorialni”. Program edukacyjny „Proobronni – Terytorialni” skierowany były do szkół prowadzących klasy mundurowe w całej Polsce. Szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie otrzymały zestaw edukacyjny zgodny z minimum programowym w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych.W oparciu o materiały dydaktyczne z zestawów nauczyciele będą mogli przeprowadzić zajęcia edukacyjne wśród uczniów klas mundurowych. Materiały były opracowane i wyprodukowane w taki sposób, aby nauczyciele mogli je wykorzystywać wielokrotnie, również po zakończeniu trwania programu. Dodatkowo w ramach programu ogłoszony był konkurs, w którym wystartowało 90 szkół. Konkurs polegał na przygotowaniu relacji w postaci krótkiego filmu z wydarzenia patriotycznego, obronnego lub potrzymującego tradycje narodowe zorganizowanego przez uczniów. Nasz film bardzo spodobał się komisji konkursowej i w końcu zajął drugie miejsce.

Nagrodą dla pięciu wyróżnionych szkół były zajęcia strzeleckie z broni ostrej oraz opaski uciskowe typu CAT.

Strzelanie odbyło się 19 grudnia na strzelnicy sportowej Bastion w Dłużynie. Każdy z uczniów mógł zapoznać się z karabinkiem 7,62 mm kbk AKM i oddać do tarcz po 50 strzałów. Był to zapewne wspaniały, wcześniejszy prezent pod choinkę.


Patronem honorowym programu było Ministerstwo Edukacji Narodowej, a finansowało go Ministerstwo Obrony Narodowej.

Organizatorem i wykonawca polarogramu było stowarzyszenie FIA – Fideles et Instructi Armis – Wierni w Gotowości pod Bronią