OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Paulina Wójcik po raz kolejny Powiatowym Mistrzem Ortografii!
powiatowyorttokonkurs
Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2018” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami i niewątpliwie znów należał do Górnika! Był to już szósty z kolei konkurs, którego gospodarzem była nasza szkoła i nad którym patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pani Urszula Ciupak.
Dnia 12. kwietnia 2018 r. punktualnie o godzinie 11.00 – 16. uczniów ze zgorzeleckich szkół: LO im. Braci Śniadeckich, LO COGITO, Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego i naszego Górnika rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Strzał w dziesiątkę. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierało wiele ortograficznych pułapek.
Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa, w skład której weszły polonistki: Dorota Florek, Teresa Jung oraz Marta Topolnicka, wyłoniła zwycięzców.
I miejsce i tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii 2018” otrzymała
Paulina Wójcik z ZSZiL
II miejsce Marika Gęgotek z LO im. Braci Śniadeckich
III miejsce Wiktoria Otfinowska z LO im. Braci Śniadeckich
III miejsce Dominik Tomaszewski z Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez Panią Starostę nastąpi już wkrótce w siedzibie starostwa.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie tym z naszej szkoły, dziękujemy za udział, natomiast zwycięzcom gratulujemy wiedzy i sprawności ortograficznej. Jednocześnie zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku, a do tego czasu zachęcamy do dbania o nasz ojczysty, piękny język, bo, jak pisał Janusz Korczak:
„Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle nim mówią lub piszą”.

Marta Topolnicka