OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Stypendia rozdane!
styprozddaa
W ubiegły piątek (31 sierpnia) odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty . Wyróżnienie przyznawane jest najzdolniejszej młodzieży, uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.
Starosta Zgorzelecki Pani Urszula Ciupak wraz z Wicestarostą Mariuszem Wieczorkiem w asyście Dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych, wręczyli stypendia najzdolniejszej młodzieży. Łącznie wyróżnionych zostało 116 uczniów w tym:
42 z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu

41 z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
25 z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu
3 z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie
3 z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni
1 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu
Według kryteriów, aby otrzymać stypendium Starosty Zgorzeleckiego należy uzyskać średnią ocen na świadectwie promocyjnym lub ukończenia szkoły nie mniejszą niż 5,0 lub być laureatem co najmniej na szczeblu wojewódzkim konkursów i olimpiad przedmiotowych i zawodowych, przy czym uzyskać średnią nie mniejszą niż 4,0.
W uroczystości wzięli udział: Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Wicestarosta Mariusz Wieczorek, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Bogusława Witkowska, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszka Skonieczka, dyrektorzy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkół.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i prosimy o zgłaszanie się do księgowości szkoły
w celu weryfikacji numeru konta bankowego.