OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
rokrozpp2k18logo
03.09.2018r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Była to szczególna uroczystość ze względu na oddany do użytku wyremontowany teren przed budynkiem szkoły. Wicedyrektor Robert Sokołowski serdecznie przywitał wszystkich zebranych-nauczycieli, uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Urszula Ciupak- Starosta Powiatu Zgorzelec, która składając życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów edukacyjnych w rozpoczynającym się roku szkolnym, podkreśliła niezwykle istotne znaczenie odbudowywania szkolnictwa zawodowego. Wspomniała również o tym, jak ważne jest zaplecze warsztatowe i baza techniczna szkoły, a co za tym idzie stwarzanie coraz to lepszych warunków do nauki (remont warsztatów, najnowsze wyposażenie nowych kierunków, a także rewitalizacja terenu przed szkołą).
Zaproszenie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przyjął również Burmistrz Miasta Zgorzelec Pan Rafał Gronicz, który w prezencie dla klas zdrowotnych przekazał na ręce wicedyrektora dwa nowe defibrylatory.
Specjalne słowa wsparcia skierowane zostały do uczniów klas pierwszych, którym dla otuchy przedstawieni zostali nowi wychowawcy. Szczególne podziękowania złożono pracownikom obsługi i administracji, którzy przez całe wakacje, borykając się z różnymi pracami remontowymi, idealnie przygotowywali nam szkołę do "nowego otwarcia".

Życzymy wszystkim miłego, udanego i "zdanego" roku szkolnego:)