OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Szkolenie ogólno-wojskowe
biwookW dniach 10-11 października, uczniowie klasy I w uczestniczyli
w wyjazdowym szkoleniu ogólno-wojskowym. Dwudniowe ćwiczenia terenowe zaczynają wpisywać się w program szkolenia klas pierwszych oddziałów wojskowych. Udział w nich pozwala kadetom zweryfikować w praktyce zagadnienia nauczane w szkole, sprawdzić swoje słabości i uczyć się je pokonywać, a przede wszystkim ugruntować w przekonaniu, że zainteresowanie żołnierską profesją jest kierunkiem w którym chcą dalej się rozwijać. Otoczenie schroniska młodzieżowego w miejscowości Łupki k/Wlenia i tym razem stworzyło znakomite warunki do przeprowadzenia szkolenia. W ramach szkolenia instruktorzy PW uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, budowy karabinka wykonywania rzutu granatem, elementów taktyki oraz ratownictwa medycznego, strzelanie z broni pneumatycznej, elementy survivalu i walki wręcz. Uzupełnieniem szkolenia były zajęcia z musztry plutonu i drużyny. W trakcie pobytu uczniowie doskonalili umiejętności orientowania się w terenie.
Elementem integrującym zespół klasowy, który sprawił uczniom wiele radości , było wspólne przygotowanie posiłków w schronisku oraz poczęstunek przygotowany przez komandosów ze Stowarzyszenia 62KS COMMANDO.

Duże brawa należą się instruktorom, którzy zadbali o różnorodność zagadnień szkoleniowych na poszczególnych punktach szkoleniowych. W tym roku w szkoleniu wspomogli nas instruktorzy szkolenia wojskowego- m.in. nasi absolwenci oraz sprawdzeni instruktorzy, fachowcy w zakresie musztry jak i też technik walki stosowanych przez wojska powietrzno-desantowe.