OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Spotkanie profilaktyczne
profspott

"My, ludzie z początku XXI wieku, żyjemy w straszliwym pędzie. W pogoni za materialnymi dobrami, statusem, karierą, rzadziej za szczęściem... ale także w ucieczce przed cierpieniem, samotnością, niespełnieniem własnych oczekiwań. To sprawia, że coraz więcej ludzi sięga po różnego rodzaju "wspomagacze".
W.Wanat

W dniu 25.10.2018r. klasa IIIdk brała udział w spotkaniu profilaktycznym na temat "Książka uczy, leczy, pomaga". Terapeutą prowadzącym spotkanie był Pan Wojciech Wanat-nauczyciel oraz autor książek o uzależnieniach. Podczas spotkania zdobył się na ogromny dystans, by zdać relację ze swej prywatnej walki z narkotykami. Ta pełna osobistych przeżyć opowieść/rozmowa pozwoliła lepiej zrozumieć, jakie problemy kryją się za takimi pojęciami jak "narkoman" czy "narkomania", oraz czym tak naprawdę jest prawdziwe uzależnienie.