OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Wyjazd zawodoznawczy klas wojskowych do 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie
pozdrowienia od Kasi
Z Leopardami, Goździkiem i i Śnieżnikiem, zapoznali się uczniowie klasy 1 w i 2w podczas wizyty w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Punktem programu był Ośrodek Szkolenia „Leopard” gdzie szkolą się czołgiści. Śnieżnik to, można powiedzieć, konsola do gier FPS w formacie XXXL. Tu mamy prawdziwą broń, gdzie naboje zastępuje laser.
Żołnierze tej jednostki zaprezentowali najnowszy czołg Leopard 2A5 wraz z jego starszą odmianą 2A4, transporter BWP-1, haubicę samobieżna 2S1 Goździk oraz wiele innego ciężkiego sprzętu bojowego. Nie odbyło się bez lekcji historii. Na sali tradycji brygady była możliwość zapoznania się z historią
i tradycjami jednostki. Niektórzy uczniowie zarezerwowali sobie odpowiednie stanowiska w jednostce co widać na załączonych fotografiach. Wizyta w Świętoszowie na stałe wpisała się w kalendarz aktywności klas wojskowych. W tym roku jednak uczniowie po raz pierwszy od kilku lat mieli okazję uczestniczyć w uroczystej zbiórce żołnierzy Brygady Pancernej z okazji 100 Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, podczas której żołnierze jednostki otrzymali awanse na wyższe stopnie wojskowe oraz nagrody. Było to wyjątkowe, niepowtarzalne przeżycie uczestniczyć w całej ceremonii wojskowej.