OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Warsztaty dydaktyczne z biologii
serprezz
Dnia 23.01. 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dydaktycznych, dotyczących preparacji narządów. Warsztaty przeprowadzili wykładowcy z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem wiedzę poszerzyliśmy z zakresu budowy i funkcjonowania serca. Warsztaty składały się z 2 części. Pierwsza część była czysto teoretyczna. Dowiedzieliśmy się jak zbudowane jest serce, poznaliśmy pierwszą pomoc w przypadku zawału serca i jakie są jego najczęstsze przyczyny oraz co robić, aby go uniknąć.
Podczas drugiej, praktycznej części podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy. Każdy z nas dostał biały fartuch i rękawiczki, następnie otrzymaliśmy serce wieprzowe oraz skalpele, którymi pod instruktażem prowadzących-dokonywaliśmy różnych nacięć na prawdziwej tkance. Mieliśmy okazje zobaczyć na żywo każdy element budowy anatomicznej serca . Całe spotkanie było bardzo interesujące i pouczające.
Joanna Wierzbicka kl. IIz