OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
LIGA NIEZWYKŁYCH UMYSŁÓW
lnu
Komputery są wszędzie. To już nie tylko ta czarna skrzynka stojąca pod Twoim biurkiem, która służy Ci do przeglądania Internetu i grania w Counter Strike’a, Starcrafta albo LOLa. Komputer steruje Twoim telefonem, telewizorem, lodówką, samochodem (za chwilę chwyci za kierownicę), światłami drogowymi, urządzeniami medycznymi, transakcjami giełdowymi, ruchem metra, zamówieniami, robotami w fabrykach, a jeśli masz psa, którego nie trzeba wyprowadzać – istnieje poważne podejrzenie, że także nim. To prawda, że roboty odbierają ludziom pracę, ale jednocześnie powstaje wiele nowych stanowisk i zawodów – w końcu ktoś musi dla robotów pisać programy! Dlaczego niemiałbyś/niemiałabyś to być Ty?
Proponujemy Ci świetną zabawę, dzięki której nauczysz się kiedyś, jak zmieniać świat. Ucząc się i bawiąc na platformie LNU masz coraz więcej połączeń między neuronami w głowie i coraz więcej neuronów w Lidze!
Im więcej neuronów i doświadczenia zdobędziesz, tym wyższa będzie Twoja ranga – zarówno w życiu jak i na platformie.
W Lidze docenimy samozaparcie tak zwanymi osiągnięciami, a za czyny szczególnie chwalebne zostaniesz odznaczony medalem.
Każde rozwiązane zadanie to na platformie nie tylko neurony. To również inne zdobycze przydatne w dalszej zabawie.
Potrzebny Ci procesor do nowego robota? Bateria do drona? A może musisz zapłacić za cenne informacje? Kilka groszy na koncie na pewno się przyda.
Rozwiązuj kursy, czytaj artykuły, bierz udział w warsztatach i seminariach, aby zdobyć niezbędną wiedzę. Wykorzystaj ją później w wyzwaniach, misjach i konkursach!
Pracujesz na swój własny ranking, a także na ranking Twojej szkoły, miasta lub powiatu.
Współpraca to podstawa, ale odrobina zdrowiej rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Kontaktuj się ze znajomymi, zdobywaj nowych przyjaciół o podobnych do Twoich zainteresowaniach. Może razem zbudujecie mocny team i rzucicie wyzwanie rekinom rynku IT?
Baw się i ucz korzystając z najnowocześniejszych narzędzi i języków programowania.
A jeżeli czujesz się na siłach, przystąp do egzaminu certyfikacyjnego.
Szczegóły: https://lnu.org.pl/ oraz https://edukacja.lnu.org.pl/
ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH – zapisy gab. 25