OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Wycieczka do Dychowa
dychowoo
W dniu 25 marca uczniowie klasy ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii, dzięki sponsorowi PGE Energetyka Odnawialna udali się na wycieczkę do EW Dychów.

Pomimo deszczowego poranka zostaliśmy serdecznie przywitani na portierni, wyposażeni w sprzęt ochronny i od razu zaproszeni do pomieszczeń technologicznych, gdzie kierownik dozoru technicznego opowiedział nam w skrócie długą historię elektrowni…

Po ostatniej modernizacji zakończonej w 2005 r EW Dychów jest jednym z wielu obiektów należących do PGE EO wykorzystujących źródła odnawialne – tu uzyskuje się energię odnawialną z przepływu rzeki Bóbr.

Po przyglądnięciu się turbozespołom (każdy z nich o mocy 30 MW), przechodziliśmy kolejno pomieszczenia technologiczne w których zapoznaliśmy się z całym procesem uzyskiwania energii elektrycznej. Ciekawym urządzeniem był silnik, który napędza pompę wodną o wydajności 16 ton wody na sekundę tłocząc ja na wysokość 28 metrów!!!!!

Końcowym punktem naszej wycieczki było pomieszczenie, w którym pracownicy obsługiwali system sterowania. Byliśmy też świadkami wyłączania jednej z turbin oraz widzieliśmy zdjęcie kuny!!!!!!