OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Is PIERWSZA W WOJEWÓDZTWIE, SIÓDMA W POLSCE
78_2013Znane są już wyniki ogólnopolskiego konkursu pt. „Świadomy wie co robić z ZSEE”. Założeniem konkursu było propagowanie wśród młodzieży idei i zasad odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), czego rezultatem miało być rozpowszechnienie informacji o stacjonarnych punktach zbiórki ZSEE oraz zmniejszenie ilości elektroodpadów wyrzucanych w miejsca do tego nieprzeznaczone, ze względu na ich wysoką szkodliwości dla człowieka i środowiska.
HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
ogloszeniaHARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH - CZERWIEC 2013

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ HARMONOGRAM
KONKURS LITERACKI
olimpiady_i_konkursyW ramach 7 Dolnośląskiego Turnieju Młodych Recenzentów odbył się konkurs Z Książką na Walizkach - 2013, celem którego jest rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży; kształtowanie kultury literackiej uczniów oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych twórców.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczennica klasy 3a1 - Aleksandra Drozd zajęła II miejsce.
Naszej laureatce serdecznie gratulujemy.
X MARATON MATEMATYCZNY - SPROSTOWANIE
71_2013Informujemy, że 6.06.2013r do komisji X Maratonu Matematycznego wpłynęło odwołanie ucznia ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu. Po ponownym przeliczeniu punktów w poszczególnych etapach konkursu komisja podaje skorygowane wyniki X Maratonu Matematycznego w kategorii technikum:
TALENCIARZ ROKU 2013
olimpiady_i_konkursy
Łowimy szkolne talenty!

… ale tym razem zarzucamy sieci na cały Powiat! Łowić pomogą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, którzy organizują młodzieżowe zmagania artystyczne w ramach V Powiatowego Konkursu Talentów młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się dnia 12 czerwca 2013r o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Naszą szkołę reprezentować będą Laureaci Szkolnego Konkursu Talentów:
X MARATON MATEMATYCZNY - WYNIKI
71_2013Dnia 5 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu miała miejsce X edycja Maratonu Matematycznego.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. W zmaganiach matematycznych wzięło udział 172 uczniów. Wśród gimnazjów, które zgłosiły swój udział w X Maratonie Matematycznym znalazły się: Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, Gimnazjum Łużyckie w Zgorzelcu, gimnazja z Ruszowa, Węglińca, Zawidowa, Jerzmanek, Porajowa, Pieńska oraz szkół ponadgimnazjalnych: LO Bogatynia, ZSZ im. Św. Barbary Bogatynia, LO Cogito Zgorzelec, LO im. Braci Śniadeckich Zgorzelec, ZSP im. E. Plater Zgorzelec oraz ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa Zgorzelec.
FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ
76_2013Dnia 25.04.2013r. na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Ligi Lekkoatletycznej. Lekkoatleci z „Górnika” zdobyli tytuł Mistrza Dolnego Śląska na 25 sklasyfikowanych drużyn. Nasze dziewczyny zostały Wicemistrzyniami Dolnego Śląska na 21 zespołów.
To jest już kolejny duży sukces sportowców naszej szkoły. Bardzo mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Punkty dla szkoły zdobyli:
PROFILAKTYKA CUKRZYCY I DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
75_2013Dnia 22.05.2013r. w godzinach popołudniowych, w których odbywały się zebrania z rodzicami, młodzież ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu zaangażowała się w akcję
„Cukrzyca – choroba cywilizacyjna XXI wieku”. W ten sposób uczniowie pragnęli zachęcić odwiedzających szkołę rodziców do wzięcia udziału w kampanii. Z uśmiechem na twarzy rozdawali ulotki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
OFERTA PRACY Z GÖRLITZ
74_2013Szanowni Państwo,

dla naszej Kancelarii Adwokackiej w Görlitz poszukujemy nowego pracownika na stanowisko asystenta w Kancelarii Adwokackiej.
Poszukujemy osoby posiadającej wykształcenie średnie i mamy nadzieje, że tą drogą uda nam się dotrzeć do tegorocznych maturzystów.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie dołączonego w załączniku ogłoszenia o pracę na tablicy ogłoszeń w Państwa szkole; ewentualnie jeżeli istnieje taka możliwość o przesłanie ogłoszenia maturzystom również drogą e-mailową.
JUBILEUSZOWY EUROPAMARATON
73_2013Niedziela 2 czerwca b.r. odbyła się pod dyktando "BUSZUJĄCYCH W MORZU" tzn. biegających w strugach deszczu. W tym roku po raz 10 odbyła się cykliczna międzynarodowa impreza pod nazwą EROPAMARATON ZGORZELEC-GOERLITZ. Jak zwykle nasi uczniowie z klas zdrowotnych wspierani przez uczniów z klas wojskowych dzielnie pomagali przy organizacji zawodów. Nasi uczniowie zabezpieczali punkty żywnościowe i z napojami na trasie oraz byli gotowi do niesienia pierwszej pomocy uczestnikom biegu.
KONFERENCJA I PODSUMOWANIE PROJEKTU "MŁODOŚĆ - PIERWSZY KROK KU STAROŚCI"
projekt_mppksW poniedziałkowy poranek 3 czerwca 2013r., tuż po godzinie 9:00 w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu rozpoczęła się konferencja podsumowująca projekt „Młodość – pierwszy krok ku starości”. Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i honorowym patronem był Senator RP Jan Michalski, trwało niespełna pół roku, a jego hasło przewodnie uzyskało brzmienie „Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni”.