REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
ZAPROSZENIE
zaproszzzzzzzeniieeeeeee
ZAPROSZENIE

W ramach Śląskiego Wieczoru Literackiego zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie poświęcone dziełom Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja 1 kwietnia (godz.17.00) w Domu Jakuba Bohme
  Konkurs Ortograficzny
konkursanglll
  Konkurs Ortograficzny
     Dnia 6 kwietnia na 4 godzinie lekcyjnej o godzinie 10:45 odbędzie się Konkurs Ortograficzny „English Dictation”. Do konkursu mogą przystąpić wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Zapisy u p. Wioletty Arcimowicz (gabinet 66) lub u p.Sławomira Hekerta.
XII Szkolny Konkurs Geograficzny- ogłoszenie wyników
konkursgeoo
XII Szkolny Konkurs Geograficzny- ogłoszenie wyników

Dnia  22 marca w Naszej Szkole odbył się Konkurs Geograficzny.
To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę nt. globalnych problemów współczesnego świata, globalnej gospodarki oraz umiejętność analizy danych statystycznych. Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć. Koniec końca, lista szczęśliwców przedstawia się następująco:
Szczypiorniści z Górnika najlepsi !
szczypiorlogo
Szczypiorniści z Górnika najlepsi !
Tak jak rok wcześniej, tak i w tym roku reprezentanci Naszej szkoły okazali się najlepszymi zawodnikami w strefie jeleniogórskiej w piłce ręcznej. Rozgrywki odbywały się w ramach zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy pod nazwą "Licealiada". Zwycięstwem w dniu 24 marca w Jeleniej Górze "Górnicy" zapewnili sobie możliwość startu w Finale Dolnośląskim. Pomimo, że nasi wygrali z dużą przewagą wszystkie mecze, to nie tylko ich techniczne i taktyczne przygotowanie o tym zaważyło.
KONKURS
graficznykonkurssssssssssssss
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na projekt graficzny tapety komputerowej. Należy wykonać pracę graficzną w wysokiej rozdzielczości przedstawiającą kierunki kształcenia w naszej szkole. Może to być fotomontaż, kolaż, rysunek odręczny, komiks i inne w dowolnym programie graficznym. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele przedmiotów zawodowych Marta Bochniak gab.64 i Remigiusz Kowalczyk gab.68
Górnicy ponownie w finale strefy w piłce ręcznej
recznalogo
Górnicy ponownie w finale strefy w piłce ręcznej

Podobnie jak w zeszłym roku  Nasi chłopcy w piłce ręcznej jak burza awansowali do finału strefy jeleniogórskiej w tej dyscyplin w ramach Licealiady. Po drodze deklasowali swoich przeciwników. Ale im dalej to będzie trudniej. Życzymy takiej formy i postawy w dalszej części rozgrywek zawodnikom jak i opiekunowi Waldemarowi Woźniakowi ;).

KOMUNIKAT KOŃCOWY Z ZAWODÓW
Licealiada
DYSCYPLINA :  PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
SZCZEBEL ZAWODÓW : półfinał „B” strefy jeleniogórskiej
TERMIN: 14.03.2017r.
MIEJSCE : Zgorzelec- hala CSR ul. Maratońska 1
ORGANIZATOR: SZS DOLNY ŚLĄSK, MOS ZGORZELEC, ZSZiL ZGORZELEC
Z Pierwszą Pomocą poprzez zabawę.
sssssssssssssssssssssss
Z Pierwszą Pomocą poprzez zabawę.

16 i 17 marca przedszkolaki z grupy Żabek i Słoneczek z Przedszkola nr 9 w Zgorzelcu oraz dzieci z Przedszkola nr 8 w Zgorzelcu odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2. Przedszkolaki zostały zaproszone na swoje pierwsze zajęcia w szkole podstawowej do której już za rok będą uczęszczały. Do pomocy w realizacji tego projektu przez nauczycieli i uczniów SP nr 2 został również zaproszony Pan Waldemar Woźniak z grupą uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu z klas zdrowotnych.
Zetki z wizytą u przedszkolaków.
przedszkolakilogo
Zetki z wizytą u przedszkolaków.

13 marca w poniedziałek uczniowie z klasy III z : Ewelina Rosa, Dominika Zasadzińska i Jędrzej Biernacki odwiedzili Przedszkole Niepubliczne nr 3
" Pajacyk ". Wizyta ta wiązała się z pomocą w przygotowaniu grupy przedszkolaków do konkursu " Uczę się bezpiecznie żyć ". Nasi uczniowie opowiadali swoim młodszym słuchaczom o bezpieczeństwie, jak wezwać pomoc i kiedy oraz pod jakie numery telefonów  alarmowych dzwonić w różnych sytuacjach.
Zajęcia terenowe 1s
podorwodylogo
Zajęcia terenowe 1s
Dnia 9 marca br. na lekcjach laboratorium badania komponentów środowiska wybraliśmy się na zajęcia w terenie.  Pobieraliśmy próbki wody Nysy Łużyckiej i gleby w parku miejskim. W ten sposób uczyliśmy się jak wyznaczać miejsca pobierania próbek, aby zbadać czystości wody i gleby.
   „Ortograficzne łamanie głowy”, czyli konkurs ortograficzny!
konkurs
   „Ortograficzne łamanie głowy”, czyli konkurs ortograficzny!

Dnia 27. marca 2017 r. na 6. godz. lekcyjnej o godz. 12.30 w gab. nr 14 odbędzie się  Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2017”. Do dyktanda przystąpić mogą uczniowie wszystkich klas liceum i technikum, którzy zostaną wyłonieni drogą eliminacji klasowych przez nauczycieli polonistów, a następnie zgłoszeni organizatorowi konkursu – p. Marcie Topolnickiej.
Dla wyklętych 1963
wykletychhh
Dla wyklętych 1963

Bieg i turniej strzelecki „”Dla wyklętych 1963”” oraz uroczysty apel upamiętniający żołnierzy niezłomnych stanowiły najważniejsze elementy tegorocznych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanych 3 marca br.  przez 23 Śląski Pułk Artylerii i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej.  W uroczystościach tych wzięła również klasa wojskowa 2w. Po biegu i strzelaniu nastał czas na integrację i nowe znajomości.