REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Dzień weterana - szacunek i wsparcie
dzienweteranalogo


Już po raz kolejny w naszej szkole spotykamy się z uczestnikami misji wojskowych poza granicami kraju. W tym roku odbył się on trochę wcześniej, gdyż 26 maja. Gościliśmy dwóch żołnierzy, którzy wspólnie służyli w 1 kompanii piechoty zmotoryzowanej VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Uczniowie mogli posłuchać o tym jak wyglądała tam służba, jakie zadania wykonywali, z jakimi niebezpieczeństwami się spotykali. Mogliśmy obejrzeć film nakręcony podczas ich patrolu. Na koniec spotkania nasi goście otrzymali od uczniów symboliczne wiązanki biało-czerwonych kwiatów.
Sprawozdanie ze zbiórki makulatury w dnu 28 kwietnia 2017 r.
makulaturaaaalogo
W ramach Dnia Ziemi w Górniku klasy ochrony środowiska zorganizowały zbiórkę makulatury pod hasłem „Śmieci segregujesz, dobro Ziemi utrzymujesz”. Przyjmowaliśmy makulaturę wiązaną sznurkiem i wiązaliśmy ją na miejscu. Uczniowie przeprowadzili również ankietę wśród uczniów naszej szkoły.
Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej
plazowkaaaaaaaaalogo
W dniach 24 i 25 maja na naszych boiskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.
W środę rywalizowały ze sobą dziewczyny z trzech zgorzeleckich szkół. Nasze siatkarki: Alicja Olesiewicz 2z, Julia Brandys 2c mimo fatalnej pogody wygrały wysoko wszystkie swoje mecze i bezapelacyjnie zajęły I miejsce w rozgrywkach.
Piąta edycja Górnik game arena
gga2017
Piąta edycja Górnik Game Arena zbliża się wielkimi krokami. Startujemy drugiego czerwca o godzinie 18:00. Na imprezie zobaczymy zmagania drużyn w kultowym już League of legends, a także drugą edycję turnieju w Counter-Strike: Global Offensive, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Odbędą się również dwa nowe turnieje w Fife 17 i Hearthstone.
SREBRO I BRĄZ DLA LEKKOATLETÓW
logolekkaa
Lekkoatleci z ,,Górnika" po raz kolejny zanotowali bardzo udany występ na Mistrzostwach Dolnego Śląska we Wrocławiu. W Finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej nasi sportowcy pomimo niskiej temperatury osiągnęli sporo bardzo dobrych wyników zajmując - chłopcy II , dziewczęta III miejsce w województwie na 22 sklasyfikowane szkoły. Indywidualnie na podium stanęli:

Norbert Rdzanek - I miejsce 100m,
Przemysław Klimczak - II miejsce 100m,
Paweł Urban - III miejsce 400m,
Dawid Tomczyk - II miejsce kula,
Kacper Brzyski - III miejsce kula,
Karolina Durak - II miejsce 100m,
Karolina Gałucka - III miejsce kula,
Sztafeta 4x100m chłopców - II miejsce ( Ł. Ferenc, E. Janiak, N. Rdzanek, P. Klimczak).
Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkolnej
strzelanieeeeelogo
W piątek 28 kwietnia na strzelnicy Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Błasiak z Zespołu Szkół Zawodowych z Bogatyni, drugie miejsce Filip Bochniak z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jakub Pochylski z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu
Wylot młodzieży do Turcji w ramach projektu ERASMUS+
turcjaalogo
Jak daleką drogę jesteśmy w stanie przebyć, by spotkać przyjaciela? Czy to kilometry oddalają nas od siebie, czy to my sami? I czy podpis złożony na zgodzie może być początkiem przygody życia? Jaki świat jest tak naprawdę? A jakim chcielibyśmy go pozostawić? Dla uczestników programu Erasmus + tegoroczne święta wielkanocne trwały nieco dłużej niż zazwyczaj.
IX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HISTORII WOJSKA POLSKIEGO I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
konwojohistlogo
IX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HISTORII WOJSKA POLSKIEGO I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii Wojska Polskiego i Miejscach Pamięci Narodowej dla uczniów gimnazjów powiatu zgorzeleckiego. W tym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie z 7 gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
Wizyta żołnierzy amerykańskich
amerykanieeeelogo
Wizyta żołnierzy amerykańskich
W zeszły czwartek w naszej szkole mogliśmy zobaczyć nietypowych gości. Odwiedzili nas żołnierze Armii Stanów Zjednoczonych stacjonujący w Bolesławcu. Kapelan kapitan  J. Adam Landrum, st. szeregowy Shane Faulkner oraz specjalista Stephen Webb z 588 batalionu inżynieryjnego wchodzącego w skład Pancernej Brygadowej Grupy Bojowe stacjonującej w Polsce. Stephen’a Webb’a nasi uczniowie spotkali podczas wizyty w Bolesławcu, gdzie odbywał się wówczas „Bieg dla Wyklętych”.
Paulina Wójcik Powiatowym Mistrzem Ortografii! III miejsce dla Emilii Mularczyk
powiatortlogo
Paulina Wójcik Powiatowym Mistrzem Ortografii!
III miejsce dla Emilii Mularczyk

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2017” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami i niewątpliwie należał do Górnika! Był to już piąty z kolei konkurs, którego gospodarzem była nasza szkoła i nad którym patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pani Urszula Ciupak.
Dnia 11. kwietnia 2017 r. punktualnie o godzinie 10.00 – 18. uczniów z ZSZ w Bogatyni oraz zgorzeleckich szkół: LO im. Braci Śniadeckich, LO COGITO, ZSZ im. Emilii Plater i naszego Górnika rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Z pamiętnika uczennicy LO. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierało wiele ortograficznych pułapek.
Podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej 2017 .
poarkonkurs
Podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej 2017 .

„ Młodzież zapobiega pożarom”
10 marca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej mające na celu wyłonienie  trzyosobowego zespołu na konkurs powiatowy. Do szkolnego konkursu przystąpiło 5 uczniów z różnych klas: z 1w: Przemysław Myśliwiec, z 1z: Marcin Gaworucha, z 2s: Adrian Wałęga, z 3s: Konrad Kasiński i z 3c: Radosław Sabat. Na eliminacje powiatowe w kategorii szkół ponadgimnazjalnych dostali się w kolejności: I miejsce – Radosław Sabat, II miejsce Adrian Wałęga , III miejsce – Przemysław Myśliwiec.
Powiatowy konkurs, który wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy z zakresu pożarnictwa odbył się w piątek 31 marca 2017. W Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu. Radosław Sabat(3c) zajął   II miejsce . W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o wygranej decydowała kolejność oddawania prac.