OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Znicz dla bohaterów II AWP
zniczka
Jak co roku apelujemy do Waszych serc. Każdy, któremu nie są obojętni leżący na naszym zgorzeleckim cmentarzu, polegli bohaterowie II Armii Wojska Polskiego, niech podaruje im choć jeden znicz. Znicze będą zbierane do środy 31 października, w gabinecie 64 (pracownia komputerowa) lub 7 (geografia). Mam nadzieje, że znajdą się też chętni, aby w środę 31 października iść i zapalić zebrane znicze na mogiłach poległych żołnierzy. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za na naszej ziemi. Jesteśmy winni im choć raz w roku pamięć.

Organizatorzy akcji Jacek Jonczyk, Kazimierz Korotusz
Sztafetowe Biegi Przełajowe.
sztaffetka
W dniu 1 października na stadionie w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Były to jednocześnie eliminacje do finałów wojewódzkich. W kategorii chłopców szkół średnich po raz kolejny najlepszymi okazali się zawodnicy z „ GÓRNIKA ‘’. Pokonali oni dość znacznie „ Ogólniak” i „ Emilkę ‘’ ze Zgorzelca. Życzymy Naszym chłopcom dobrego miejsca podczas finałów Dolnego Śląska, które odbędą się 10 października w Olszynie Lubańskiej. Sukcesem na pewno będzie podium na szczeblu wojewódzkim.
KOLEJNY SUKCES LEKKOATLETÓW Z GÓRNIKA!!
zawwollol
Dnia 25.09 odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lidze Lekkoatletycznej.
Nasi lekkoatleci zostali Wicemistrzami Województwa ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia, a dziewczęta zajęły wysokie V miejsce.
Na podium stanęli:
Dzień Sybiraka zabezpieczony.
sybirdzien
Wrzesień to miesiąc obfitujący w wiele uroczystości oraz imprez upamiętniających ważne wydarzenia w tym i historyczne. Szkoła w Jerzmankach nosząca im. Sybiraków już kolejny raz zorganizowała „ Marsz Sybiraka ‘’. Tradycją jest, że uczniowie klas zdrowotnych z ZSZiL w Zgorzelcu zabezpieczają pod względem pierwszej pomocy te uroczystości. Jak co roku zdarzają się omdlenia, zasłabnięcia i obtarcia. Dla „ ratowników ‘’ z Górnika to pestka i chleb powszedni. Zetki w takich przypadkach dają radę.
„Zetki” przeciw przemocy
zetpolic
We wrześniu w Pieńsku odbył się festyn pod tytułem „ Alternatywa dla przemocy ’’. Swój udział w ivencie mieli również nasi uczniowie z klas zdrowotnych, których koordynatorem działań jest prof. Waldemar Woźniak. Podczas akcji młodzież pokazywała jak powinno się udzielać pierwszej pomocy, rozdawała ulotki, oraz zabezpieczała bieg dzieci ze szkół podstawowych. Uczniowie z Górnika na zakończenie imprezy otrzymali gromkie brawa i podziękowania od przedstawicieli Policji, Burmistrza Pieńska, jak i dyrekcji Domu Kultury w Pieńsku. Tak trzymać ale bez przemocy ;) .
Górnik” najlepszy w nożnej.
pilgorloggo
Reprezentacja ZSZiL w Zgorzelcu okazała się najlepszą wśród drużyn chłopięcych w piłce nożnej w rozgrywkach międzyszkolnych w ramach Licealiady prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. „Górnicy” gładko wygrali pojedynki na poziomie miejskim, by na szczeblu powiatowym zająć pierwsze miejsce i udowodnić swoją siłę. Pokonali w turnieju finałowym „Emilki” 3:1 i zremisowali z zawodnikami z Bogatyni 0:0. Gratulujemy i życzymy podobnego sukcesu w piłce halowej.
Górnik tuż za podium w rywalizacji sportowej 2017/18
gorpodprawlogo
Sportowcy z ZSZiL Zgorzelec w ramach Licealiady Młodzieży zajęli 4 miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych na Dolnym Śląsku. Na wynik szkoły w rankingu składało się 10 najlepszych występów naszej szkoły w zawodach dziewcząt i chłopców.
Wyniki:
Sklasyfikowano 187 szkół
Wojskowy Dzień Szkoleniowy
wwszkollelogo
W miniona środę w Naszej szkole odbył się pierwszy Wojskowy Dzień Szkoleniowy, zrealizowany w ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Program ten jest opracowany i koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych, uczniowie uczący się w klasie drugiej wojskowej, raz w miesiącu realizują zajęcia typowo wojskowe, w jednostce wojskowej w Bolesławcu – 23 śląskim pułku artylerii lub na Terenia szkoły. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostki wojskowej. Pierwsze tego typu zajęcia odbyły się z musztry, wychowania fizycznego, szkolenia przeciwchemicznego i obsługi sprzętu technicznego.
Sprzątanie Świata – Polska 2018
sprzziem25
Wszystkich, którym nie jest obojętny stan naszego lokalnego środowiska zapraszamy do udziału w szkolnych obchodach jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie świata – Polska 2018, w ramach której organizujemy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, baterii, makulatury oraz plastikowych nakrętek.
Zbiórka trwać będzie do końca października 2018 r.
ERASMUS+ - Szkolenie z przygotowania CV
eraloggo
W środę 26.09.2018 r. w gabinecie 61 odbędzie się pierwsze z cyklu szkoleń przygotowujących uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.
Harmonogram szkolenia wraz listą uczestników zamieszczono na stronie internetowej Szkoły w zakładce ERASMUS – PRAKTYKI ZAGRANICZNE oraz w gablocie przy gabinecie 25.
Udział w szkoleniu jest obowiązkowy.
I etap rozbudowy pracowni OZE
ozeW miniony poniedziałek (17.09.) Wicestarosta Mariusz Wieczorek, dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszka Skonieczka oraz przedstawiciele dyrekcji ZSZiL w Zgorzelcu dokonali odbioru I etapu pracowni OZE, wyposażonej w nowy sprzęt, z którego już wkrótce będą mogli skorzystać uczniowie tej placówki. To kolejny już krok powiatu, mający na celu odbudowę szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie.
Czytaj dalej: Link