REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Ćwiczenia terenowe Commando w Bolesławcu
cwcommandoĆwiczenia terenowe Commando w Bolesławcu, to uwieńczenie dwu letniego szkolenia klas
wojskowych naszej szkoły. Uczniowie klasy IIw zdobywali umiejętności ze szkolenia
wojskowego na poziome podstawowym, doskonalili umiejętności strzeleckie oraz wyrabiali
tężyznę fizyczną. W ramach szkolenia wojskowi instruktorzy uczyli pasjonatów zawodu
żołnierza wykonywania strzelań na celność i skupienie, elementów pokonywania terenu
różnymi sposobami oraz maskowania. Dodatkową atrakcją szkolenia był spływ pontonowy,
natomiast w godzinach wieczornych młodzież doskonaliła umiejętności pływania na
bolesławieckim basenie Orka.
Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć i ZET
jaksieezaczelo
Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć i ZET. Pod takim to oto tytułem uczniowie Górnika pomagali podczas XV jubileuszowego Europamaratonu Zgorzelec - Goerlitz. Kolejny raz wolontariusze z naszej szkoły pod wodzą swoich wychowawców i koordynatora Pana Waldemara Woźniaka dbali by uczestnikom biegu nie zabrakło wody i owoców. Przy wsparciu harcerzy i podopiecznych z " Korczaka " zabezpieczyli obsługę punktów z napojami i żywnościowych. Wszystko miało miejsce 3 czerwca w niedzielę w Europamieście.
Historyczny sukces siatkarzy
hissukcessiatkarzy
Plażówkowicze zagrają w finałach Mistrzostw Dolnego Śląska
Miła niespodziankę sprawili: Alan Chruściel i Tymek Miśta zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej chłopców, które w czwartek 7 czerwca odbyły się na boiskach MOSiR-u w Bolesławcu. Uczniowie Górnika jako pierwsza w historii drużyna chłopców z naszego powiatu awansowali do tego etapu rozgrywek. W turnieju strefowym w drodze do finału pokonali dwukrotnie mistrzów powiatu lubańskiego oraz raz mistrzów powiatu jeleniogórskiego. W finale przegrali nieznacznie z ZSM Bolesławiec. Finaliści tego turniej będą reprezentować strefę w zawodach dolnośląskich w Strzelinie już 12.06.2018r.
Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce.
lazawoddy
W dniu 29.05.2018r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Pomimo upału wielu zawodników osiągnęło bardzo dobre rezultaty i poprawiło swoje rekordy życiowe. Reprezentacyjne drużyny Górnika - zarówno dziewczęta jak i chłopcy - w klasyfikacji drużynowej stanęły na podium uzyskując trzecie miejsca. Indywidualnie o drużynowo podium zajęli:
Od projektu do realizacji.
odprojektudo
W maju na zajęciach u Pana Jarosława Rajczakowskiego otrzymaliśmy nietypowe zadanie. Polegało ono na stworzeniu billboardu promującego naszą szkołę. Powiem szczerze, że było to trudne zadanie. Bez weny nie jest łatwo wpaść na dobry pomysł. Jednak po długim namyśle udało mi się stworzyć projekt, który po wielu poprawkach został zaprezentowany naszej dyrekcji i po uzyskaniu akceptacji wysłany do drukarni. Po wydrukowaniu osobiście dostarczyłam projekt, aby mógł zawisnąć naprzeciwko PLAZY.
Warsztaty w Katedrze Biologii Człowieka
katedrawarsztatty
Dnia 29 maja 2018 r klasa zdrowotna oraz technikum cyfrowych procesów graficznych wybrały się do Wrocławia pod opieką pani Doroty Tyminskiej oraz pani Anny Kuriaty. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Najpierw wysłuchaliśmy ciekawego wykładu, dotyczącego określania wieku i płci na materiale kostnym. Wiedzę tą mogliśmy następnie wykorzystać w praktyce podczas badania prawdziwych czaszek i innych kości. Po zajęciach udaliśmy się do muzeum w którym poznaliśmy pochodzenie człowieka, a także widzieliśmy prawdziwą mumie! Wizyta w Instytucie wywarła na wszystkich duże wrażenie, które będziemy mile wspominać.
Małgorzata Olszanowska kl. II z
Mistrzynie i Mistrzowie w plażówkę
plazzzowkapowiat
Na boiskach ZSZiL Zgorzelec 28 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Do turnieju przystąpili przedstawiciele 3 szkół: ZSZiL Zgorzelec, ZSP Zgorzelec oraz ZSZ Bogatynia.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze zgorzeleckiego Górnika zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców pokonując wszystkich rywali 2 : 0.
Zwycięskie drużyny wystąpiły w składzie: złotka: Alicja Olesiewicz, Julia Brandys
złoci: Tymoteusz Miśta, Alan Chruściel
Obie drużyny zakwalifikowały się do rozgrywek strefowych, które odbędą się w czerwcu w Bolesławcu
XV Maraton Matematyczny
xvmatematycznylogo

Trzydziestego maja 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyła się XV edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 116 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych matematyków wytypowały: Gimnazjum Łużyckie ze Zgorzelca i Gimnazjum nr 1 z Bogatyni, Gimnazjum Europejskie ze Zgorzelca, Gimnazjum nr 2 z Bogatyni, Gimnazjum Cogito ze Zgorzelca, Gimnazjum z Porajowa, Gimnazjum z Węglińca oraz Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, Gimnazja z Jerzmanek, Ruszowa, Pieńska.
Nysa Łużycka została zdobyta!!!!
nysluzzdobytalogo
22 maja w słoneczny dzień uczniowie klasy 2t, 2s i z 2d spłynęli kajakami po Nysie Łużyckiej na odcinku Posada-Radomierzyce. Największe atrakcje tego spływu są znane wyłącznie ich uczestnikom, a są to między innymi: namagnesowane przyciągające brzegi, darmowe okłady borowinowe, Wodospad Niagara, dziurawy kajak lub wsteczny bieg w kajaku.
Spływ udany, wszyscy zdrowi z wyjątkiem kilku zadrapań i stłuczeń.
Tam i ... z powrotem na dwóch kółkach
tam i...logo
Sobotnio/niedzielna wyprawa rowerowa uczniów i nauczycieli do Parku Mużakowskiego została uznana za sukces i jedną z ciekawszych przygód. Niektórzy wykręcili 180 km, a co niektórzy dużo ponad dwie setki. Bez urazów, naderwanych ścięgien, jedynie z lekko ugniecionymi kośćmi siodełkowymi na ... i spuchniętymi lekko kolanami. W pierwszym i drugim dniu największe wzięcie miały ….. kiszone ogórki. Atrakcje turystyczne ……. zobaczcie na zdjęciach.
Link do zdjęć
I TY możesz pomóc! Zbieramy do końca maja.
itymozeszpom
I TY możesz pomóc! Zbieramy do końca maja.