REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Zabezpieczenie dla jaj.
zabezzdlajaj
Ósmy "Wielkanocny Bieg dla Jaj" był ze wszech miar jubileuszowy, wszak ósemka zawiera w sobie dużo krągłości, które są podstawą jubileuszów, jaj i Wielkanocy. W tym roku jak co roku zbierano środki pieniężne na szczytny cel, tym razem na rehabilitację Karoliny Wleklińskiej ze Zgorzelca, która, co znamienne i niezwykle szlachetne, zrezygnowała ze zbiórki na siebie w zeszłym roku na rzecz Julity Dec. Dlatego tegoroczna edycja była dedykowana specjalnie dla niej. Impreza miała charakter charytatywnego biegania, jazdy na rowerze, latania, skakania, chodzenia i smacznego jedzenia przy muzyce. Podczas tego festynu 7 kwietnia jak co roku pokazali się z dobrej strony Nasi ratownicy z zetek. Zabezpieczali oni całą trasę biegowo - rowerową, która biegła od Stalagu do Radomierzyc. Dziękujemy za postawę i zaangażowanie.
XIII Szkolny Konkurs Geograficzny- ogłoszenie wyników
szkolnygeeeokonk
Dnia 22 marca w Naszej Szkole odbył się Konkurs Geograficzny. To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę nt. globalnych problemów współczesnego świata, globalnej gospodarki oraz umiejętność analizy danych statystycznych.
Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć. Koniec końca, lista szczęśliwców przedstawia się następująco:
Bartosz Zasadzki 52 pkt-I miejsce
Jakub Chorab 50 pkt- II miejsce
Jakub Dąbrowski 45 pkt- III miejsce
Projekt TRAILS - warsztaty innowacyjnego myślenia i kreatywności już za nami
TRAILSss
Projekt TRAILS - Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług Wzmacniania Potencjału Innowacyjności był całkowicie nowatorską formą, która oferowała szkolenia w zakresie innowacyjnego myślenia i kreatywności. W ramach projektu zrealizowane zostały warsztaty dla naszych uczniów technikum, przedsiębiorców oraz warsztaty sieciujące prowadzone w tzw. mobilnych laboratoriach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, m. in.: drukarki 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości, pióro- drukarka 3D, wycinarka do styropianu.
Zmiana wejścia głównego do szkoły
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu

Informuję, że od 9 kwietnia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r. prowadzone będą prace remontowe placu przed szkołą od ul. Powstańców Śląskich.
W związku z powyższym zamknięte zostaje główne wejście do szkoły od ulicy Powstańców Ślaskich.
Wejście zastępcze do szkoły uruchomione będzie obok gabinetu nr 18 (obecne wyjście awaryjne) od strony placu manewrowego.
Młodzi ratownicy – jeszcze młodszym ratownikom ;)
mlodzziratoo
22 czerwca w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu im. „W. Chotomskiej” w Łagowie odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził pan Waldemar Woźniak - ratownik, instruktor i edukator pierwszej pomocy, któremu towarzyszyli uczniowie z klasy o profilu zdrowotnym z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. "Górników i Energetyków Turowa" w Zgorzelcu. Dzieci z placówki w Łagowie w zależności od wieku utrwalali na zajęciach nawyki i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, numery alarmowe, nauczyli się wzywać pomoc, przećwiczyli układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej, a także na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo - oddechową. Młodzież z Górnika włożyła w edukację swoich młodszych milusińskich oprócz swojego czasu przede wszystkim chęci i wiedzę , którą sami posiedli w szkole ponadgimnazjalnej. Tak trzymać droga młodzieży !!!
Wycieczka do Wydziału Elementów Magii i Fantazji
wydziallelemen
Mikrosystemy to urządzenia o wymiarach od mikrometrów do pojedynczych centymetrów, wytwarzane technologiami mikroelektronicznymi i mikromechanicznymi najczęściej z krzemu (tak jak np. układy scalone). Mikroelektronika i mikrosystemy stanowią pomost do nanoelektroniki i nanosystemów (nanomaszyn). Ich szerokie rozpowszechnienie we wszystkich dziedzinach życia i działalności człowieka cały czas rośnie. Czy wiecie, że prawie każdy z was wykorzystuje zaawansowane technologie wytwarzane w postaci mikrosystemów, nanomaszyn, optoelektroniki i fotoniki? Tak, wasze telefony komórkowe mają to wszystko. A gdzie to można poznać i tego się nauczyć? We Wrocławskim Technopoli, czyli na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, który odwiedzili nasi informatycy. Klasy 1i oraz 2i miała możliwość zobaczyć w mikroskali czym zajmują się studenci „WEMIF”.
XXIX Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej
piosenkkaturyss
W sobotę 17 marca odbył się XXIX Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentował duet w składzie: Wiktoria Blatkiewicz oraz Dawid Nowakowski. Miło nam poinformować, że nasi artyści piosenkami: "Chodź pomaluj mój świat" oraz "Earth Song", wywalczyli sobie II miejsce w kategorii soliści-duety. Serdecznie im dziękujemy i oczywiście gratulujemy !!!
"Aniołki" z zetek dla Kacpra
aniolkiiizetki
Kacper jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim. Ma obecnie 11 lat i w wyniku autyzmu nie mówi. W siódmym miesiącu życia lekarze stwierdzili u niego opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Dodatkowym problemem dla niego są nóżki. Kacperek jest po trzech operacjach bioder oraz przedłużeniu ścięgien Achillesa. Obecnie jest szykowany do skomplikowanej operacji stopy, która odbędzie się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Pomimo swojej niepełnosprawności Kacper osiąga sukcesy, które pomagają mu w codziennym życiu. Dzięki ciężkiej pracy oraz pomocy rehabilitantki, chłopiec stawia pierwsze kroki. Udało mu się również nawiązać kontakt z otaczającym światem, pokazuje palcem swoje potrzeby i przedmioty, które zna.
„Ortograficzne łamanie głowy”, czyli konkurs ortograficzny – wyniki!
orttokonkurs
W piątek, 16. marca odbył się szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2018”. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Przekonało się o tym 24. uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.
Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców!
Przypomnienie o terminie konkursu z języka niemieckiego "Deutsch - kein Problem!"
konkursdeeu
Przypominamy uczniom, którzy biorą udział w Konkursie o terminie:

22.03.2018 (czwartek) na 2 lekcji (od 8:50 do 9:35) w Auli Szkolnej.

Viel Erfolg!
Wolontariusze z Górnika dla Kaspra.
wolontkaspraa
Kasper to wnuczek naszego wieloletniego nauczyciela języka angielskiego w Górniku. Chłopiec ma w tej chwili 9 i pól roku od urodzenia musiał mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Urodził się jako wcześniak z problemami oddechowymi i pierwsze dwa tygodnie życia spędził w inkubatorze pod respiratorem. W wieku około czterech lat okazało się, że ma problemy z tarczycą. Jak by tego było mało został u niego zdiagnozowany głęboki niedosłuch obuuszny. Tak głęboki, że od razu zdecydowano o wszczepieniu implantu ślimakowego. Ale najgorsze dopiero się zaczęło, kiedy kończył trzecią klasę - zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od końca maja 2017 roku leczony jest we wrocławskiej Klinice "Przylądek Nadziei".