OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Uwaga! W dniu 10.12.2018r. w sali 56 odbędzie się XI powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS – etap szkolny
Zapisy do konkursu przyjmuje
p. Izabela Lisicka – pedagog (gab.18/1)
do dnia 05 grudnia 2018r.
Pięciu zwycięzców weźmie udział w eliminacjach powiatowych!
Przewidziane atrakcyjne nagrody!


Prymusi otrzymali stypendia
syppajjj
Najlepsi uczniowie ze wszystkich dolnośląskich szkół otrzymali w dniu dzisiejszym stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, a nagrody wręczał Dolnośląski Wicekurator Oświaty Pan Janusz Wrzal. Naszą szkolę reprezentowali i uhonorowani zostali: najlepsza uczennica Liceum Ogólnokształcącego Małgorzata Olszanowska – klasa 3z oraz najlepszy uczeń Technikum Bartosz Zasadzki – klasa 2i. Gratulujemy bardzo wysokich wyników i życzymy podobnych w przyszłym roku.
Wyjazd zawodoznawczy klas wojskowych do 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie
pozdrowienia od Kasi
Z Leopardami, Goździkiem i i Śnieżnikiem, zapoznali się uczniowie klasy 1 w i 2w podczas wizyty w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Punktem programu był Ośrodek Szkolenia „Leopard” gdzie szkolą się czołgiści. Śnieżnik to, można powiedzieć, konsola do gier FPS w formacie XXXL. Tu mamy prawdziwą broń, gdzie naboje zastępuje laser.
Żołnierze tej jednostki zaprezentowali najnowszy czołg Leopard 2A5 wraz z jego starszą odmianą 2A4, transporter BWP-1, haubicę samobieżna 2S1 Goździk oraz wiele innego ciężkiego sprzętu bojowego
Klasy wojskowe proszą o głosy.
Jacek Jonczyk - nauczyciel naszej szkoły uczący m. inn. klasy wojskowe opracował projekt na dofinansowanie zajęć strzeleckich dla klas wojskowych naszej szkoły. Wszyscy, którzy by chcieli wspomóc wygrać konkurs na projekt mogą zagłosować na stronie Projekt z Klasą

Link
Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej
hallapilkkki
19 listopada piłkarze i piłkarki ze szkół powiatu zgorzeleckiego rywalizowali o miano najlepszej drużyny w rejonie. W turnieju wystąpiło pięć drużyn męskich /LO Zgorzelec, ZSP Zgorzelec, ZSZiL Zgorzelec, LO Bogatynia oraz ZSZ Bogatynia/ i trzy drużyny żeńskie /LO Zgorzelec, ZSP Zgorzelec, ZSZiL Zgorzelec/. Lepiej spisały się dziewczęta nie przegrywając żadnego meczu, co dało 2 miejsce w zawodach. Chłopcy uplasowali się na 3 miejscu wygrywając i przegrywając po jednym meczu i remisując pozostałe dwa.
W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
100lecpol
W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
biblioteka szkolna ,w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ", zakupiła najnowsze wydania książek poświęconych tematyce patriotycznej:
DNIA 09.11 (jutro) W SZKOLE OBOWIAZUJE STRÓJ GALOWY
ERASMUS+ - Szkolenie językowe
er+logg
W dniach 13-16.11.2018 r. odbędzie się szkolenie językowe dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:

13.11.2018 r. (wt.) godz. 9.40 – 15.00
14.11.2018 r. (śr.) godz. 9.40 – 15.00
15.11.2018 r. (czw.) godz. 9.40 – 15.00
16.11.2018 r. (pt.) godz. 8.00 – 13.15


ERASMUS+ - Spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników
er+logg
W dniu 13.11.2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Na spotkaniu przedstawione zostaną informację dot. spraw organizacyjnych związanych z wyjazdem oraz odbywaniem praktyk zagranicznych
ERASMUS+ - Szkolenie pedagogiczne
er+logg
W czwartek 08.11.2018 r. odbędzie się szkolenie pedagogiczne dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:
Kraj mobilności: Hiszpania sala 12 godz. 12.30 - 14.10
Kraj mobilności: Włochy sala 13 godz. 12.30 - 14.10

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu oraz osób rezerwowych.
Raz kino, raz teatr, czyli ambitna edukacja 2c!
wyj2ccos
Ostatni październikowy piątek uczniowie 2c spędzili we Wrocławiu. Najpierw było Afrykarium w ZOO, potem „Laserowy Paintball”, następnie spacer po Ostrowie Tumskim i odwiedziny prof. Miodka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu. Jednak największa atrakcja to wieczorna duchowa uczta i porządna dawka śmiechu jednocześnie podczas spektaklu „Mayday” w reż. W. Pokory. Dzięki wspanialej grze aktorów Teatru Polskiego młodzież odkryła walory sztuki teatralnej i do swych fascynacji filmem dodała też teatr.