OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
SZ-CZEKALIŚMY RAZEM NA DOM DLA ZWIERZAKÓW
44_2013W niedzielę 7 kwietnia w CHR PLAZA odbył się event celem którego była zbiórka karmy i pieniędzy na remont kojców dla zwierząt ze schroniska w Dłużynie. Uczniowie z klasy Iz wraz z Panem Woźniakiem wsparli akcję. Uczniowie pokazywali przybyłym jak udzielić pomocy poszkodowanemu człowiekowi w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Rozdawali ulotki promujące udzielanie pierwszej pomocy. Przekazali worki z suchą karmą i makaronem dla zwierzaczków. Hitem jednak było zademonstrowanie pierwszej pomocy przy zadławieniu psa oraz wykonywanie resuscytacji na zwierzęciu. Za fantoma służyła znana już zgorzeleckim przedszkolakom maskotka - pies RATOWNIK o imieniu DEFIK.
PÓŁFINAŁY STREFY W PIŁCE RĘCZNEJ
43_2013Zaraz po Świętach Wielkanocnych w ramach Licealiady nasze zawodniczki i zawodnicy w piłce ręcznej zafundowali nam podwójne "jajeczko". W środę 3 kwietnia dziewczęta podczas półfinałów strefy jeleniogórskiej zajęły drugie miejsce w turnieju. Chłopcy natomiast dzień później podczas swoich półfinałów zajęli dla "odmiany" także drugie miejsce. Oba turnieje odbyły się w Lubaniu i dzięki zajęciu drugich lokat nasze reprezentacje zakwalifikowały się do turniejów finałowych. Życzymy dalszych sukcesów i miejsc na podium.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY 2013
42_2013Dnia 06.04.2013r.młodzież klas zdrowotnych uczestniczyła w sesjach naukowych XIX edycji Międzynarodowego Dnia Inwalidy Zgorzelec 2013.Tematem przewodnim były min. wielopokoleniowe spotkania w uniwersytecie-Wnuczek-Dziadek w ramach Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Młodzież miała możliwość wysłuchania wykładów poświęconych min. miejsca i roli współczesnej geriatrii w medycynie, kształtowania współpracy wielopokoleniowej.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się wykład p. psycholog Zuzanny Celmer ,,Dodawać życia do lat a nie lat do życia”.
SZKOLNY KONKURS TALENTÓW ''TALENCIARZ SZKOŁY 2012/ 2013!''
olimpiady_i_konkursyJeżeli masz ukryty talent sceniczny: tańczysz, śpiewasz, grasz na instrumencie muzycznym, masz zdolności kabaretowe lub aktorskie… teraz masz okazję się ujawnić!
Już 17 kwietnia 2013 roku w naszej szkole organizujemy piąty Szkolny Konkurs Talentów, którego zwycięzca uzyska przechodni tytuł Talenciarza Szkoły i zakwalifikuje się do kolejnych eliminacji na poziomie powiatowym. Termin dostarczania zgłoszeń upływa 10 kwietnia (środa).

CZYTAJ WIĘCEJ...
KONKURS MATEMATYCZNY - FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI
olimpiady_i_konkursy
Konkurs matematyczny
„ FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI ”


1. W konkursie może brać udział każdy uczeń naszej szkoły.
2. Konkurs odbędzie się dnia 10.04.2013 r. na 4 i 5 lekcji w auli szkolnej.
3. Konkursowy zestaw zadań składa się z dwóch części: testu i zadań otwartych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
GÓRNIK GAME ARENA
41_2013
Zapraszamy do Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków
Turowa w Zgorzelcu na drugą już edycję wielkiego SHOW Górnik Game Arena.


Ale co i jak ? Od początku.

Górnik Game Arena to nic innego jak mile spędzona noc w czasie, której można wypróbować swoich umiejętności w takich hitach jak League of Legends, Counter Strike i wielu innych znakomitych produkcjach.
KONKURS PLASTYCZNY ''DEKORACJA WIELKANOCNA'' - ROZSTRZYGNIĘTY
40_201327 marca 2013r. W świetlicy szkolnej zostały poddane ocenie prace plastyczne, wykonane przez utalentowanych uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
Celem konkursu była prezentacja potencjału twórczego młodzieży, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie zdolności manualnych uczestników, prezentacja młodzieżowej twórczości oraz pomysłowości plastycznej. Komisja w składzie: p. Elżbieta Bochno, p.Małgorzata Kustra, przewodnicząca Rady Uczniów - Paula Winiarz oraz Agnieszka Wawrzeń i Tomasz Łuczak z kl. 2z, mieli trudne zadanie w ocenianiu dzieł. Ich autorom przyznali następujące miejsca:
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
39_2013W dniach 22-23 marca 2013 wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Wielkanocna zbiórka miała na celu pomoc najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. Wolontariuszom udało się tym razem zebrać ok. 300 kilogramów produktów żywnościowych, które po podliczeniu i posortowaniu trafią do 15 rodzin uczniów Górnika.
Dziękujemy Wolontariuszom za czas poświęcony potrzebującym .
V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU LEKSYKALNO-GRAMATYCZNEGO
olimpiady_i_konkursy
„Übung macht den Meister” 2013

Przyjdź i sprawdź swój niemiecki
Dnia 16. kwietnia (wtorek) 2013r. na 4 lekcji (10:45 – 11:30) w gabinecie nr 3 odbędzie się
V edycja Szkolnego Konkursu Leksykalno – Gramatycznego „Übung macht den Meister”.
Głównym celem Konkursu jest sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie poprawnego stosowania struktur leksykalno – gramatycznych w języku niemieckim na etapie szkoły ponadgimnazjalnej.
''ORTOGRAFICZNE ŁAMANIE GŁOWY", CZYLI KONKURS ORTOGRAFICZNY
olimpiady_i_konkursyDnia 15 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w szkolnej auli odbędzie się jeden z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyczekiwanych przez uczniów konkursów: Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2013”. Do dyktanda przystąpić mogą uczniowie klas I i II liceum oraz I, II i III technikum, którzy zostaną wyłonieni drogą eliminacji klasowych przez nauczycieli polonistów, a następnie zgłoszeni organizatorowi konkursu – p. Marcie Topolnickiej.
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!