OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
DYŻUR SPECJALISTY
26_2013
Drodzy Rodzice !
Informujemy, że w naszej szkole w dniu 20 marca 2013r.
w godzinach 16.00 – 17.00 w gabinecie pedagoga (gab.18/1)
dyżur pełnić będzie specjalista terapii uzależnień.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty jednocześnie informując, że wszelkie porady i odpowiedzi są udzielane z zachowaniem anonimowości.
WIZYTA W ZGORZELECKICH DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ
projekt_mppks11 i 12 marca 2013r. młodzież z naszej szkoły w ramach projektu „Młodość-pierwszy krok ku starości” odwiedziła pensjonariuszy zgorzeleckich Domów Pomocy Społecznej. Uczniowie przedstawili program kabaretowy pt. Czerwony kapturek oraz złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji Seniorzy wysłuchali koncertu przygotowanego przez chłopców ze szkolnej grupy Cazzo i wspólnie bawili się przy takich coverach jak: Moja mała blondyneczko, Jadzia,Jadzia to dziewczyna czy Polskie dziewczyny najładniejsze są…
KONKURS PLASTYCZNY ''DEKORACJA WIELKANOCNA''
25_2013
Zachęcamy wszystkie uzdolnione osoby do wzięcia udziału w konkursie!

Wystarczy, że spełnisz poniższe warunki:
- w konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy wykonają ozdobę - dekorację Wielkanocną techniką dowolną,
- pod uwagę będą brane prace indywidualne, grupowe oraz klasowe,
- prace biorące udział w konkursie powinny zawierać elementy dekoracyjne,
posiadać cechy użytkowe oraz estetyczną formę przestrzenną,
- każda praca powinna być opatrzona kartonikiem z imieniem i nazwiskiem autora
oraz klasą, przytwierdzoną w sposób umożliwiający jej odpięcie,
- proszę nie przyczepiać karteczek bezpośrednio do prac.
SĄ MIEJSCA, KTÓRYCH SAM NIE ODWIEDZISZ
24_2013W środę 6 marca 2013 r. klasa 1c odwiedziła Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu.
Wystawa nosi tytuł.: "Opuszczone URBEX''. Składała się z dużych, unikatowych fotografii przedstawiających minioną epokę. Miejsc, które poszły w zapomnienie, miejsc które swego czasu tętniły życiem np.: basen w Lubaniu, szpital psychiatryczny, szkoły, dworzec PKP w Zgorzelcu, czy tez Prosektorium.Ten ostatni z wymienionych tu obrazów (Prosektorium) większość z nas zafascynował.
Dlaczego ? Otóż, jak wyjaśnił autor zdjęć, spali w nim niegdyś bezdomni ludzie.
Zrobienie tych zdjęć wymagało niezwykle dużo wysiłku, pracy, a czasem nawet narażenia zdrowia i życia.

Tymoteusz Sztrauch

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
23_2013Szczypiornistki górą!
W Zawidowie w poniedziałkowe przedpołudnie (11.03.13r.) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły po pięknych pojedynkach, okupionych kontuzjami i licznymi sińcami zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Wygrywając wszystkie mecze "nasze złotka" nie dały złudzeń kto jest najlepszy.
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W ROZGRYWKACH STREFOWYCH!
ZSZiL 6:5 LO ZGORZELEC
ZSZiL 11:4 "GÓRNIK" BOGATYNIA
ZSZiL 11:5 LO BOGATYNIA
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
olimpiady_i_konkursySzkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" -
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
CeBIT - HANOWER
21_2013Dnia 09.03.13 o godzinie czwartej rano uczniowie klas informatycznych i graficznych wyruszyli na wycieczkę do Hanoweru. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Pokonanie trasy pomiędzy Zgorzelcem, a Hanowerem zajęło nam około 5 godzin. Celem podróży było zwiedzenie targów najnowszych technologii informatycznych CeBIT. Polska została wybrana w roku 2013 partnerem strategicznym targów, co umożliwiło nam dokładne zapoznanie się z wynalazkami, projektami rodzimych uniwersytetów, a także zagranicznymi pozycjami w ojczystym języku.
KLASA Is W ZAKŁADZIE UZDATNIANIA WODY
20_201327 lutego br. w ramach zajęć Laboratorium badania komponentów środowiska klasa Is / technik ochrony środowiska/ odwiedziła Zakład Uzdatniania Wody PWiK „Nysa” w Zgorzelcu. W ramach wycieczki dowiedzieliśmy się, że Zakład Uzdatniania Wody w Zgorzelcu powstał dopiero w latach 1968-1972, a do tego czasu mieszkańcy Zgorzelca i okolic zaopatrywani byli w wodę tłoczoną rurociągiem z Niemiec. Pani kierownik Działu Ochrony Środowiska oprowadziła nas po Zakładu Uzdatniania Wody trasą, którą pokonuje woda od ujęcia, aż do miejsca, z którego trafia do naszych kranów.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY ''KANGUR MATEMATYCZNY 2013''
olimpiady_i_konkursy
Przypominam zainteresowanym uczniom o zbliżającym się terminie konkursu:
21 marca o godz. 8:50 w auli szkolnej

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Test konkursowy zawiera po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna.
Czytaj więcej...
''AGROBIZNES'' Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA
19_2013Dzięki uprzejmości władz Miasta, w ramach przedmiotu technika biurowa i komputerowa klasa 2e odwiedziła nasz magistrat. Uczniowie mogli zapoznać ze strukturą i organizacją Urzędu oraz pracą niektórych wydziałów, poznali zadania Punktu Obsługi Interesanta, zobaczyli Salę Ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Niektórzy mogli poczuć się jak „młoda para” zasiadając na fotelu nowożeńców.. Uczniowie zapoznali się z pracą sekretariatu Burmistrza oraz odwiedzili Burmistrza Miasta pana Rafała Gronicza, zobaczyli gdzie należy wyrobić dowód osobisty, gdyż niektórzy już niedługo skończą 18 lat oraz skąd można zdobyć swoje świadectwo urodzenia. Wycieczka ta pozwoliła uzmysłowić uczniom jak wygląda praca biurowa i kontakt z petentami. Uczniowie dziękują Burmistrzowi za drobne upominki.
VIII SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY
olimpiady_i_konkursyZgodnie z tradycją, już po raz kolejny, w miesiącu marcu w naszej szkole, odbędzie się konkurs geograficzny. W tym roku szkolnym, konkurs adresowany jest do uczniów klas pierwszych.
Tematyka konkursu obejmuje zakres geografii społeczno-gospodarczej. Konkurs planujemy zorganizować 20 marca na lekcji 1 i 2, w auli szkolnej. Zapraszamy chętnych uczniów, do wzięcia udziału w konkursie. Deklaracje uczestnictwa prosimy o złożenie u nauczycieli geografii, p. M.Krzywonosa i p. K.Korotusza do 13 marca.
Dla zwycięzców konkursu przewidujemy wyróżnienia w postaci dyplomów, a nauczyciele geografii zadbają o wystawienie „wymarzonej oceny” końcoworocznej.