OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
CIEKAWI LUDZIE DŁUGO NIE ŻYJĄ
50_201310 kwietnia w naszej szkole uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze starszą sierżant p. Kamilą Putek z Powiatowej Komendy Policji w Zgorzelcu. Spotkanie to dotyczyło przestępczości nieletnich, odpowiedzialności karnej nieletnich i pełnoletnich a przede wszystkim konsekwencji handlu i posiadania substancji psychoaktywnych.
Dowiedzieliśmy się, kiedy w świetle prawa możemy być już karani i w jaki sposób. To zagadnienie zainteresowało i spowodowało, że nasi uczniowie zadawali wiele pytań.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O WP I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
49_2013W dniu 11 kwietnia 2013 roku w auli naszej szkoły już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii Wojska Polskiego i Miejscach Pamięci Narodowej dla uczniów gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
Konkurs przeprowadzony został z inicjatywy Stowarzyszenia „Zgorzelecki Górnik-Energetyk” przy współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
UCZNIOWIE "GÓRNIKA" NA TARGACH W BRNIE
48_2013W dniu 22.03.2013. uczniowie 1,2 i 3 klasy elektronicznej brali udział w wycieczce na branżowe targi zawodoznawcze: „21. Międzynarodowe Targi Elektrotechniki i Elektroniki AMPER 2013 - BRNO” realizowanej w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” organizowany przez DCIZiDN w Wałbrzychu. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie elektrotechniki, automatyki, robotyki, elektroniki i telekomunikacji prezentowane przez firmy z całego świata. Są to największe targi branżowe w Europie Środkowej.
WIZYTA W 23 ŚLĄSKIM PUŁKU ARTYLERII W BOLESŁAWCU
47_20135 kwietnia br. w Bolesławcu odbyły się obchody Święta 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Szczególny wymiar tegorocznych obchodów podkreśliła obecność nowego Szefa Wojska Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych pułkownika doktora Jarosława Kraszewskiego, przyjaciela naszej szkoły i Zgorzelca, gdzie zaczynał swą zawodową karierę wojskową. Bramy koszar 23 Pułku Artylerii stały otworem od samego rana. W ramach dnia otwartych koszar uczniowie naszej szkoły zapoznali się z uzbrojeniem i sprzętem wojskowym oraz tradycjami dziedziczonymi przez artylerzystów. Uroczysta zbiórka, na której zobaczyliśmy jak wyglądają typowe święta wojskowe, zakończyła naszą wizytę.
ZRÓB COŚ DLA SIEBIE, ZRÓB COŚ DLA ŚRODOWISKA
46_2013Rozpoczyna się akcja „Mniej złomu w domu”. Głównym założeniem akcji jest zmniejszenie ilości elektroodpadów wyrzucanych w miejsca do tego nie przeznaczone. Pomagamy Wam pozbyć się z domu zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w postaci sprzętu AGD, RTV, sprzętu zasilanego energią, także tą z baterii (telefony komórkowe, suszarki, tostery, telewizory, pralki, lodówki itd.) Drobny sprzętu można wrzucić do kontenera który znajdować się będzie przy wejściu do ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, od środy do przyszłego piątku.
SKARBY I METEORYTY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
45_20132 kwietnia, gdy inni jeszcze spali snem sprawiedliwych bądź leczyli się z poświątecznej niestrawności, z nastaniem świtu, grupa śmiałków z drużyny meteorologów i turystów pod egidą p. M. Krzywonosa i K. Korotusza udała się w pobliskie Karkonosze. Dzień wcześniej w Zgorzelcu pojawiła się bowiem informacja o upadku meteorytu w okolicach Szklarskiej Poręby oraz ukrytych tam skarbach.
SZ-CZEKALIŚMY RAZEM NA DOM DLA ZWIERZAKÓW
44_2013W niedzielę 7 kwietnia w CHR PLAZA odbył się event celem którego była zbiórka karmy i pieniędzy na remont kojców dla zwierząt ze schroniska w Dłużynie. Uczniowie z klasy Iz wraz z Panem Woźniakiem wsparli akcję. Uczniowie pokazywali przybyłym jak udzielić pomocy poszkodowanemu człowiekowi w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Rozdawali ulotki promujące udzielanie pierwszej pomocy. Przekazali worki z suchą karmą i makaronem dla zwierzaczków. Hitem jednak było zademonstrowanie pierwszej pomocy przy zadławieniu psa oraz wykonywanie resuscytacji na zwierzęciu. Za fantoma służyła znana już zgorzeleckim przedszkolakom maskotka - pies RATOWNIK o imieniu DEFIK.
PÓŁFINAŁY STREFY W PIŁCE RĘCZNEJ
43_2013Zaraz po Świętach Wielkanocnych w ramach Licealiady nasze zawodniczki i zawodnicy w piłce ręcznej zafundowali nam podwójne "jajeczko". W środę 3 kwietnia dziewczęta podczas półfinałów strefy jeleniogórskiej zajęły drugie miejsce w turnieju. Chłopcy natomiast dzień później podczas swoich półfinałów zajęli dla "odmiany" także drugie miejsce. Oba turnieje odbyły się w Lubaniu i dzięki zajęciu drugich lokat nasze reprezentacje zakwalifikowały się do turniejów finałowych. Życzymy dalszych sukcesów i miejsc na podium.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY 2013
42_2013Dnia 06.04.2013r.młodzież klas zdrowotnych uczestniczyła w sesjach naukowych XIX edycji Międzynarodowego Dnia Inwalidy Zgorzelec 2013.Tematem przewodnim były min. wielopokoleniowe spotkania w uniwersytecie-Wnuczek-Dziadek w ramach Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Młodzież miała możliwość wysłuchania wykładów poświęconych min. miejsca i roli współczesnej geriatrii w medycynie, kształtowania współpracy wielopokoleniowej.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się wykład p. psycholog Zuzanny Celmer ,,Dodawać życia do lat a nie lat do życia”.
SZKOLNY KONKURS TALENTÓW ''TALENCIARZ SZKOŁY 2012/ 2013!''
olimpiady_i_konkursyJeżeli masz ukryty talent sceniczny: tańczysz, śpiewasz, grasz na instrumencie muzycznym, masz zdolności kabaretowe lub aktorskie… teraz masz okazję się ujawnić!
Już 17 kwietnia 2013 roku w naszej szkole organizujemy piąty Szkolny Konkurs Talentów, którego zwycięzca uzyska przechodni tytuł Talenciarza Szkoły i zakwalifikuje się do kolejnych eliminacji na poziomie powiatowym. Termin dostarczania zgłoszeń upływa 10 kwietnia (środa).

CZYTAJ WIĘCEJ...
KONKURS MATEMATYCZNY - FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI
olimpiady_i_konkursy
Konkurs matematyczny
„ FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI ”


1. W konkursie może brać udział każdy uczeń naszej szkoły.
2. Konkurs odbędzie się dnia 10.04.2013 r. na 4 i 5 lekcji w auli szkolnej.
3. Konkursowy zestaw zadań składa się z dwóch części: testu i zadań otwartych.

CZYTAJ WIĘCEJ...