OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
KONKURS MATEMATYCZNY - FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI
olimpiady_i_konkursy
Konkurs matematyczny
„ FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI ”


1. W konkursie może brać udział każdy uczeń naszej szkoły.
2. Konkurs odbędzie się dnia 10.04.2013 r. na 4 i 5 lekcji w auli szkolnej.
3. Konkursowy zestaw zadań składa się z dwóch części: testu i zadań otwartych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
GÓRNIK GAME ARENA
41_2013
Zapraszamy do Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków
Turowa w Zgorzelcu na drugą już edycję wielkiego SHOW Górnik Game Arena.


Ale co i jak ? Od początku.

Górnik Game Arena to nic innego jak mile spędzona noc w czasie, której można wypróbować swoich umiejętności w takich hitach jak League of Legends, Counter Strike i wielu innych znakomitych produkcjach.
KONKURS PLASTYCZNY ''DEKORACJA WIELKANOCNA'' - ROZSTRZYGNIĘTY
40_201327 marca 2013r. W świetlicy szkolnej zostały poddane ocenie prace plastyczne, wykonane przez utalentowanych uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
Celem konkursu była prezentacja potencjału twórczego młodzieży, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie zdolności manualnych uczestników, prezentacja młodzieżowej twórczości oraz pomysłowości plastycznej. Komisja w składzie: p. Elżbieta Bochno, p.Małgorzata Kustra, przewodnicząca Rady Uczniów - Paula Winiarz oraz Agnieszka Wawrzeń i Tomasz Łuczak z kl. 2z, mieli trudne zadanie w ocenianiu dzieł. Ich autorom przyznali następujące miejsca:
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
39_2013W dniach 22-23 marca 2013 wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Wielkanocna zbiórka miała na celu pomoc najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. Wolontariuszom udało się tym razem zebrać ok. 300 kilogramów produktów żywnościowych, które po podliczeniu i posortowaniu trafią do 15 rodzin uczniów Górnika.
Dziękujemy Wolontariuszom za czas poświęcony potrzebującym .
V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU LEKSYKALNO-GRAMATYCZNEGO
olimpiady_i_konkursy
„Übung macht den Meister” 2013

Przyjdź i sprawdź swój niemiecki
Dnia 16. kwietnia (wtorek) 2013r. na 4 lekcji (10:45 – 11:30) w gabinecie nr 3 odbędzie się
V edycja Szkolnego Konkursu Leksykalno – Gramatycznego „Übung macht den Meister”.
Głównym celem Konkursu jest sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie poprawnego stosowania struktur leksykalno – gramatycznych w języku niemieckim na etapie szkoły ponadgimnazjalnej.
''ORTOGRAFICZNE ŁAMANIE GŁOWY", CZYLI KONKURS ORTOGRAFICZNY
olimpiady_i_konkursyDnia 15 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w szkolnej auli odbędzie się jeden z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyczekiwanych przez uczniów konkursów: Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2013”. Do dyktanda przystąpić mogą uczniowie klas I i II liceum oraz I, II i III technikum, którzy zostaną wyłonieni drogą eliminacji klasowych przez nauczycieli polonistów, a następnie zgłoszeni organizatorowi konkursu – p. Marcie Topolnickiej.
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!
WIZYTA W ''KORBANKU'' W TARNOWIE PODGÓRNYM
38_2013KORBANEK Sp. z o.o. to jeden z największych w Europie importerów maszyn i ciągników rolniczych. Firma mieści się w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. To właśnie tam 26 marca udała się na wycieczkę zawodoznawczą grupa uczniów z klas kształcących się na kierunku technik agrobiznesu.
Takie marki jak FENDT czy MASSEY FERGUSON to „mercedesy” wśród ciągników rolniczych czy kombajnów zbożowych. Wystarczy podać że największy ciągnik rolniczy FENDT 939 Vario o mocy 390 KM kosztuje tylko 1 300 000 zł.
KLASA IIz NA SPOTKANIU PRZEDŚWIĄTECZNYM W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO-LECZNICZYM
37_2013Dnia 26.03.2013r.uczniowie klasy IIz wraz z p. Dorotą Tymińską udali się na spotkanie przedświąteczne do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Całe spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Śpiewając pieśni, rozważając fragmenty z Pisma Św. o męce i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, młodzież złożyła podopiecznym i opiekunom najserdeczniejsze życzenia.
VII SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY
36_2013Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. VIII Szkolny Konkurs Geograficzny przeszedł do historii. To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę pozaźródłową nt. globalnych problemów współczesnego świata. Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć.
PRÓBNA MATURA Z MATEMATYKI
35_2013Arkusz próbnej matury z matematyki wraz z odpowiedziami:

ARKUSZ Z ZADANIAMI

ODPOWIEDZI I ROZWIĄZANIA ZADAŃ