OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
PIERWSZA POMOC NIE TYLKO NA 5+ A NAWET 50+
32_2013W sobote 23.03.br. w naszej szkole odbyły się kolejne zajecia w ramach projektu: MŁODOŚĆ-PIERWSZY KROK KU STAROŚCI. Tym razem program objął grupę seniorów zrzeszonych pod szyldem "50+". Podczas zajęć które trwały 4 godziny doszło do fantastycznej współpracy pokoleniowej pomiędzy zaproszonymi osobami, a młodzieżą z naszej szkoły. Oprócz szkolenia z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach odbyły się ćwiczenia praktyczne, pogadanka z przedstawicielem policji na tematy bezpieczeństwa oraz spontaniczna dyskusja na sprawy nurtujące osoby starsze jak i młodych ludzi oscylujące w obrębie bezpiecznego życia.
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW
31_2013W dniu 21 marca 2013 roku odbyła się pielgrzymka maturzystów Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Do Częstochowy przybyło ponad trzy tysiące młodych ludzi z terenu naszej Diecezji. Pielgrzymce przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Mendyk Biskup Pomocniczy. We wspólnym pielgrzymowaniu wzięli udział maturzyści naszej szkoły z klas: 3a1, 3a2, 3b i 4i, wraz z opiekunami Panią Anną Kostrzewą, Małgorzatą Słowińską i Ks. Andrzejem Łuczyńskim. Wyjechaliśmy o godz. 4.30, aby o godz. 11.00 wziąć udział w katechezie dla młodzieży, którą wygłosił Ks. dr Rafał Kowalski dyrektor Wrocławskiego Oddziału Gościa Niedzielnego.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
30_2013
Uczeń „Górnika” wicemistrzem Polski w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym „Sola Scriptura”.


Uczeń klasy IVi – Mateusz Kowalski zdobył wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym Sola Scriptura 2012/2013. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła Ewangelii według św. Mateusza. Pytania jednak były tak skonstruowane, że trzeba było się wykazać znajomością Biblii, sięgającą poza tę jedną księgę.
''ZETKI'' POMAGAŁY PODCZAS KONKURSU ''UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ''
29_2013W piątek 15 marca 2013r. w Gimnazjum nr 3 w Bogatyni, odbył się I Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” realizowany w ramach subregionalnego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży.
Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i w praktyce udowodnić znajomość pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego zachowania się podczas pożaru i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia codziennego.
KONKURS WIEDZY O WOJSKU POLSKIM I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
28_2013Dnia 20.03.2013 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły. Najwybitniejsi uczniowie znający tematykę II wojny światowej to:
I miejsce: Mateusz Jończyk kl. II w
II miejsce: Mariusz Mackiewicz kl. II w
III miejsce: Krzysztof Wrzesień kl. II w
Będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym.
Organizatorami konkursu byli pani D. Burda i p. R. Kowalczyk
KOLEJNY ''ZŁOTY'' SZCZYPIORNIAK
27_201311 marca dziewczęta, a trzy dni później tj. 14 marca chłopcy zdobyli pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Zwycięstwa te dają przepustkę do dalszych gier w ramach Licealiady. Sukces Naszych piłkarzy to powtórka z ubiegłego roku. Chłopcy w Licealiadzie 2011/2012 również zajęli pierwsze miejsce w Powiecie Zgorzeleckim i zakończyli rozgrywki na miejscu drugim w strefie jeleniogórskiej. Apetyty, chęć do walki i bojowe nastawienie w tym roku są jeszcze większe. My życzymy im spełnienia zamierzeń i dziękujemy za już, a było co oglądać podczas turnieju w Zawidowie. Chłopcy idąc za wzorem dziewcząt także bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje spotkania.
DYŻUR SPECJALISTY
26_2013
Drodzy Rodzice !
Informujemy, że w naszej szkole w dniu 20 marca 2013r.
w godzinach 16.00 – 17.00 w gabinecie pedagoga (gab.18/1)
dyżur pełnić będzie specjalista terapii uzależnień.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty jednocześnie informując, że wszelkie porady i odpowiedzi są udzielane z zachowaniem anonimowości.
WIZYTA W ZGORZELECKICH DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ
projekt_mppks11 i 12 marca 2013r. młodzież z naszej szkoły w ramach projektu „Młodość-pierwszy krok ku starości” odwiedziła pensjonariuszy zgorzeleckich Domów Pomocy Społecznej. Uczniowie przedstawili program kabaretowy pt. Czerwony kapturek oraz złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji Seniorzy wysłuchali koncertu przygotowanego przez chłopców ze szkolnej grupy Cazzo i wspólnie bawili się przy takich coverach jak: Moja mała blondyneczko, Jadzia,Jadzia to dziewczyna czy Polskie dziewczyny najładniejsze są…
KONKURS PLASTYCZNY ''DEKORACJA WIELKANOCNA''
25_2013
Zachęcamy wszystkie uzdolnione osoby do wzięcia udziału w konkursie!

Wystarczy, że spełnisz poniższe warunki:
- w konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy wykonają ozdobę - dekorację Wielkanocną techniką dowolną,
- pod uwagę będą brane prace indywidualne, grupowe oraz klasowe,
- prace biorące udział w konkursie powinny zawierać elementy dekoracyjne,
posiadać cechy użytkowe oraz estetyczną formę przestrzenną,
- każda praca powinna być opatrzona kartonikiem z imieniem i nazwiskiem autora
oraz klasą, przytwierdzoną w sposób umożliwiający jej odpięcie,
- proszę nie przyczepiać karteczek bezpośrednio do prac.
SĄ MIEJSCA, KTÓRYCH SAM NIE ODWIEDZISZ
24_2013W środę 6 marca 2013 r. klasa 1c odwiedziła Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu.
Wystawa nosi tytuł.: "Opuszczone URBEX''. Składała się z dużych, unikatowych fotografii przedstawiających minioną epokę. Miejsc, które poszły w zapomnienie, miejsc które swego czasu tętniły życiem np.: basen w Lubaniu, szpital psychiatryczny, szkoły, dworzec PKP w Zgorzelcu, czy tez Prosektorium.Ten ostatni z wymienionych tu obrazów (Prosektorium) większość z nas zafascynował.
Dlaczego ? Otóż, jak wyjaśnił autor zdjęć, spali w nim niegdyś bezdomni ludzie.
Zrobienie tych zdjęć wymagało niezwykle dużo wysiłku, pracy, a czasem nawet narażenia zdrowia i życia.

Tymoteusz Sztrauch

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
23_2013Szczypiornistki górą!
W Zawidowie w poniedziałkowe przedpołudnie (11.03.13r.) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły po pięknych pojedynkach, okupionych kontuzjami i licznymi sińcami zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Wygrywając wszystkie mecze "nasze złotka" nie dały złudzeń kto jest najlepszy.
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W ROZGRYWKACH STREFOWYCH!
ZSZiL 6:5 LO ZGORZELEC
ZSZiL 11:4 "GÓRNIK" BOGATYNIA
ZSZiL 11:5 LO BOGATYNIA