OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Zbiórka dla Schroniska Przylasek
zbiodlaschr
Pan Waldemar Woźniak wraz z klasami zdrowotnymi organizują zbiórkę dla zwierzaków w schronisku. Bezdomne psiaki potrzebują suchej i mokrej karmy, obroży, smyczy itp. Każdy kto może pomóc proszony jest o okazanie serca . Zbiórkę prowadzimy do 16.11.2018 r. (piątek). Dary można przynosić do magazynku nauczycieli w-fu. IDZIE ZIMA. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI NA LOS MAŁYCH, BEZBRONNYCH PSIAKÓW!
ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH na 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
sppiwsz
W piątek 26.10.2018r. o godz.9.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgorzelcu, odbyła się generalna próba śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych. Ponad 60 uczniów zmierzyło się z narodowym repertuarem pod wodzą Pani Agnieszki Dudy. Utwory zabrzmiały uroczyście i bardzo dobitnie tym bardziej, że szkolny chór zasilili w dużej mierze chłopcy mogący się pochwalić niezwykłym basem. Pani Duda pochwaliła naszą młodzież za entuzjazm i ogromne zaangażowanie. Próba przebiegła na tyle sprawnie, że po jej zakończeniu rozśpiewana młodzież dalej chciała kontynuować wspólne śpiewanie, a do szkoły wracała z pieśnią na ustach...
Krótki fragment śpiewu znajdziecie pod adresem https://youtu.be/ZXT3kRl6dkg
Spotkanie profilaktyczne
profspott
"My, ludzie z początku XXI wieku, żyjemy w straszliwym pędzie. W pogoni za materialnymi dobrami, statusem, karierą, rzadziej za szczęściem... ale także w ucieczce przed cierpieniem, samotnością, niespełnieniem własnych oczekiwań. To sprawia, że coraz więcej ludzi sięga po różnego rodzaju "wspomagacze".
Złoto w ostatniej sekundzie
koszgorrlogo
22 października w Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. W turnieju wystąpiły 3 zgorzeleckie drużyny : Górnik, Emilka i Śniady. Już w pierwszym meczu spotkały się 2 najlepsze drużyny w regionie jeleniogórskim ZSZiL oraz LO. Pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany, a zwycięstwo Górnikom w ostatniej sekundzie meczu zapewnił Daniel Chorbotowicz dobijając niecelny rzut Jakuba Lewandowskiego. Zawodnicy z naszej szkoły obronili po raz kolejny tytuł Mistrzów Powiatu i otrzymali złote medale. Dalsze rozgrywki odbędą się już na hali przy ul. Maratońskiej w styczniu 2019 roku.
Szkolenie ogólno-wojskowe
biwook
W dniach 10-11 października, uczniowie klasy I w uczestniczyli
w wyjazdowym szkoleniu ogólno-wojskowym. Dwudniowe ćwiczenia terenowe zaczynają wpisywać się w program szkolenia klas pierwszych oddziałów wojskowych. Udział w nich pozwala kadetom zweryfikować w praktyce zagadnienia nauczane w szkole, sprawdzić swoje słabości i uczyć się je pokonywać, a przede wszystkim ugruntować w przekonaniu, że zainteresowanie żołnierską profesją jest kierunkiem w którym chcą dalej się rozwijać. Otoczenie schroniska młodzieżowego w miejscowości Łupki k/Wlenia i tym razem stworzyło znakomite warunki do przeprowadzenia szkolenia. W ramach szkolenia instruktorzy PW uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, budowy karabinka wykonywania rzutu granatem, elementów taktyki oraz ratownictwa medycznego, strzelanie z broni pneumatycznej, elementy survivalu i walki wręcz. Uzupełnieniem szkolenia były zajęcia z musztry plutonu i drużyny. W trakcie pobytu uczniowie doskonalili umiejętności orientowania się w terenie.
Znicz dla bohaterów II AWP
zniczka
Jak co roku apelujemy do Waszych serc. Każdy, któremu nie są obojętni leżący na naszym zgorzeleckim cmentarzu, polegli bohaterowie II Armii Wojska Polskiego, niech podaruje im choć jeden znicz. Znicze będą zbierane do środy 31 października, w gabinecie 64 (pracownia komputerowa) lub 7 (geografia). Mam nadzieje, że znajdą się też chętni, aby w środę 31 października iść i zapalić zebrane znicze na mogiłach poległych żołnierzy. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za na naszej ziemi. Jesteśmy winni im choć raz w roku pamięć.

Organizatorzy akcji Jacek Jonczyk, Kazimierz Korotusz
Sztafetowe Biegi Przełajowe.
sztaffetka
W dniu 1 października na stadionie w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Były to jednocześnie eliminacje do finałów wojewódzkich. W kategorii chłopców szkół średnich po raz kolejny najlepszymi okazali się zawodnicy z „ GÓRNIKA ‘’. Pokonali oni dość znacznie „ Ogólniak” i „ Emilkę ‘’ ze Zgorzelca. Życzymy Naszym chłopcom dobrego miejsca podczas finałów Dolnego Śląska, które odbędą się 10 października w Olszynie Lubańskiej. Sukcesem na pewno będzie podium na szczeblu wojewódzkim.
KOLEJNY SUKCES LEKKOATLETÓW Z GÓRNIKA!!
zawwollol
Dnia 25.09 odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lidze Lekkoatletycznej.
Nasi lekkoatleci zostali Wicemistrzami Województwa ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia, a dziewczęta zajęły wysokie V miejsce.
Na podium stanęli:
Dzień Sybiraka zabezpieczony.
sybirdzien
Wrzesień to miesiąc obfitujący w wiele uroczystości oraz imprez upamiętniających ważne wydarzenia w tym i historyczne. Szkoła w Jerzmankach nosząca im. Sybiraków już kolejny raz zorganizowała „ Marsz Sybiraka ‘’. Tradycją jest, że uczniowie klas zdrowotnych z ZSZiL w Zgorzelcu zabezpieczają pod względem pierwszej pomocy te uroczystości. Jak co roku zdarzają się omdlenia, zasłabnięcia i obtarcia. Dla „ ratowników ‘’ z Górnika to pestka i chleb powszedni. Zetki w takich przypadkach dają radę.
„Zetki” przeciw przemocy
zetpolic
We wrześniu w Pieńsku odbył się festyn pod tytułem „ Alternatywa dla przemocy ’’. Swój udział w ivencie mieli również nasi uczniowie z klas zdrowotnych, których koordynatorem działań jest prof. Waldemar Woźniak. Podczas akcji młodzież pokazywała jak powinno się udzielać pierwszej pomocy, rozdawała ulotki, oraz zabezpieczała bieg dzieci ze szkół podstawowych. Uczniowie z Górnika na zakończenie imprezy otrzymali gromkie brawa i podziękowania od przedstawicieli Policji, Burmistrza Pieńska, jak i dyrekcji Domu Kultury w Pieńsku. Tak trzymać ale bez przemocy ;) .
Górnik” najlepszy w nożnej.
pilgorloggo
Reprezentacja ZSZiL w Zgorzelcu okazała się najlepszą wśród drużyn chłopięcych w piłce nożnej w rozgrywkach międzyszkolnych w ramach Licealiady prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. „Górnicy” gładko wygrali pojedynki na poziomie miejskim, by na szczeblu powiatowym zająć pierwsze miejsce i udowodnić swoją siłę. Pokonali w turnieju finałowym „Emilki” 3:1 i zremisowali z zawodnikami z Bogatyni 0:0. Gratulujemy i życzymy podobnego sukcesu w piłce halowej.