REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Powiatowy Konkurs o Historii Wojska Polskiego
kowojskoooooooooooDnia 06.04.2017 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. E.Plater w Zgorzelcu  odbył się już  XV Powiatowy  Konkurs Wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej. Wzięli w nim udział  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego . Uczestnicy konkursu musieli się wykazać  znajomością wydarzeń  związanych z II światową oraz wiedzą na temat Miejsc Pamięci Narodowej naszego regionu.   
       ŚLĄSKI WIECZÓR LITERACKI za nami...
literackiiiii
       ŚLĄSKI WIECZÓR LITERACKI za nami...

Śląski Wieczór Literacki jest ciekawym i wielce oryginalnym projektem kulturalnym,
który propaguje czytelnictwo.
  W  sobotę 1 kwietnia w 12 punktach Goerlitz i Zgorzelca czytano literaturę niemiecką, polską, arabską, serbo-łużycką i śląską. Kolejny raz Miejska Biblioteka Publiczna
w Zgorzelcu wzięła udział w organizacji imprezy po polskiej stronie Nysy Łużyckiej.
Konkurs matematyczny  „Logika i matematyka”
MATEMATYKAaaaaaaaaaa
Konkurs matematyczny  „Logika i matematyka”

Dnia 24.03.2017.r po raz trzynasty odbył się finał XIII edycji konkursu matematycznego „ Logika i matematyka”. W konkursie brali udział uczniowie techników. Do finału  zostało zakwalifikowanych  60 uczniów z Dolnego Śląska. Nasza szkołę reprezentowali: Angelika Złotkowska (IVc), Bartosz Burda ( IVi)  oraz Patryk Olejniczak (IIIk).
 Warsztaty z preparacji nerki
nerkaaaaaaa
 Warsztaty z preparacji nerki

Dnia 4 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z warsztatów dydaktycznych, dotyczących preparacji narządów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez wykładowców z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Dzień Ziemi w Górniku
dzienziemiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Dzień Ziemi w Górniku


Dnia 21 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbędzie się
Dzień Ziemi pod hasłem „ Śmieci segregujesz dobro Ziemi utrzymujesz ”.
W programie:
Katarzyna Jaworska w Pierwszej Trójce najlepszych recytatorów w powiecie!
recytatorskilogo
Katarzyna Jaworska w Pierwszej Trójce najlepszych recytatorów w powiecie!
30 marca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym uczennice naszego Górnika: Katarzyna Jaworska, Wiktoria Blatkiewicz i Elżbieta Kot zaprezentowały wysoki poziom trudnej sztuki recytacji oraz poezji śpiewanej.
Ortograficzne łamanie głowy, czyli konkurs ortograficzny- wyniki!
beznazwy1222222222222222222222222
Ortograficzne łamanie głowy,
czyli konkurs ortograficzny- wyniki!


W poniedziałek, 27. marca odbył się szkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz ortografii 2017;. Ideą konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.
Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Przekonało się o tym 25. uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.
Co w Hameln piszczy
erasmusniemcy
Co w Hameln piszczy
    Czy znamy zachodnich sąsiadów od podszewki? Co Niemcy myślą o Polakach i jak my ich postrzegamy?  A jak oceniamy siebie? I czy to możliwe, że szczury w każdej restauracji w pocztówkowym Hameln nie zaalarmowały dotąd żadnego inspektora sanitarnego?
ZAPROSZENIE
zaproszzzzzzzeniieeeeeee
ZAPROSZENIE

W ramach Śląskiego Wieczoru Literackiego zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie poświęcone dziełom Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja 1 kwietnia (godz.17.00) w Domu Jakuba Bohme
  Konkurs Ortograficzny
konkursanglll
  Konkurs Ortograficzny
     Dnia 6 kwietnia na 4 godzinie lekcyjnej o godzinie 10:45 odbędzie się Konkurs Ortograficzny „English Dictation”. Do konkursu mogą przystąpić wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Zapisy u p. Wioletty Arcimowicz (gabinet 66) lub u p.Sławomira Hekerta.
XII Szkolny Konkurs Geograficzny- ogłoszenie wyników
konkursgeoo
XII Szkolny Konkurs Geograficzny- ogłoszenie wyników

Dnia  22 marca w Naszej Szkole odbył się Konkurs Geograficzny.
To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę nt. globalnych problemów współczesnego świata, globalnej gospodarki oraz umiejętność analizy danych statystycznych. Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć. Koniec końca, lista szczęśliwców przedstawia się następująco: