REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Profilaktyka uzależnień
uzalezenienielogo
Profilaktyka uzależnień
- Dlaczego bierzesz? - żeby zapomnieć... - O czym chcesz zapomnieć? - O tym, że się wstydzę.. - Czego się wstydzisz? - tego, że biorę... Kiedy człowiek zaczyna zażywać narkotyki, to zaczyna ponosić przykre konsekwencje związane z uzależnieniem, takie jak poczucie winy, wstydu, alienacja i poczucie niskiej wartości.
Dostarczanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, to najważniejsze wskazanie dla prowadzonych działań profilaktycznych.
IIs Z WIZYTĄ W SANEPIDZIE
sanepid
IIs Z WIZYTĄ W SANEPIDZIE

W środę, 7 grudnia 2016 r. klasa Iis odwiedziła Laboratorium Monitoringu Środowiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgorzelcu. Pracownicy Sanepidu zorganizowali dla uczniów spotkanie dydaktyczne, mające na celu zapoznanie ich z pracą laboranta, zasadą prowadzenia badań wody do picia i wody w kąpieliskach oraz sposobem wykonywania badań laboratoryjnych. Młodzież miała możliwość poznać zasadę działania sprzętu laboratoryjnego do oznaczania jakości wody oraz obejrzeć hodowle bakteryjne.
Najlepszy ‘Angol’ w szkole!
angol
Najlepszy ‘Angol’ w szkole!


W tym roku bezkonkurencyjna okazała siępierwszoklasistka - Emilia Mularczyk z 1z! Uzyskała ona największą ilość punktów w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego ANGOL 7. Konkurs odbył się w poniedziałek, 12 XII i przyciągnął 21 entuzjastów języka angielskiego, którzy mieli okazję sprawdzić swój poziom języka. Nagrody – pamiątkowe dyplomy i karty prezentowe do sklepu „Media Expert” otrzymają też laureaci II i III lokaty, a są to Krystian Świstara z klasy 4c i Jakub Pietkiewicz z klasy 3c1.
Siatkarki z Górnika zrobiły prezent Mikołajkowy ;)
siatamikolaj
Siatkarki z Górnika zrobiły prezent Mikołajkowy ;)

W dniu 5 grudnia w Biedrzychowicach odbył się półfinał strefy "B" w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady. Nasze zawodniczki zajmując drugie miejsce w turnieju zakwalifikowały się do finałów strefy jeleniogórskiej w tej dyscyplinie. Wyniki spotkań: RAKOWICE - LUBAŃ (0:2), ZGORZELEC - BOLESŁAWIEC (2:0), RAKOWICE - ZGORZELEC (0:2), LUBAŃ - BOLESŁAWIEC (1:2), RAKOWICE - BOLESŁAWIEC (0:2), LUBAŃ - ZGORZELEC (0:2). Naszym Górniczkom życzymy jak najlepszego miejsca na podium w strefie. Niech to będzie prezent pod choinkę :)
Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów
stypendysci
Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów
Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju w minioną środę był gospodarzem Gali Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Stypendia z rąk wicemarszałka Dolnego Śląska oraz Dolnosląskiego Kuratora Oświaty odbierali najlepsi uczniowie z wszystkich dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nagrodzonych były dwie uczennice z naszej szkoły: Angelika Złotkowska (5.83 w Technikum) oraz Aleksandra Piwowar (5.41 w Liceum).Serdecznie gratulujemy.
Pomoc dla Natalii.
dlanatalipomoclogo
Pomoc dla Natalii.
W dniu 25 listopada w Naszej szkole miała miejsce wśród uczniów i nauczycieli zbiórka pieniężna. Zbieraliśmy środki na leczenie i zakup specjalistycznego łóżka dla ciężko chorej Natalii Wołczek z Bogatyni. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję za dar serca. Udało się uzbierać sporą kwotę pieniężną tj. 1050,97 złotych, 10 koron i 11,07 euro. Zebrane środki zostaną przekazane rodzicom chorej dziewczynki 2 grudnia.
Zinfo w Górniku, Górnik w Zinfo
zinfooo
Zinfo w Górniku, Górnik w Zinfo
Rutynę ostatniego tygodnia przed praktykami umiliła cyfrówkom wizyta w siedzibie jednego z lokalnych mediów, tj. portalu zinfo. Dziennikarki oczekiwały nas w przytulnej redakcji, otwarte i chętne do odpowiadania nawet na najbardziej skomplikowane pytania. Nie działało to w jedną stronę- pod naszym adresem także one padały. Dotyczyły przede wszystkim tematów, o których chcielibyśmy przeczytać na łamach portalu. Na aktywnie biorących udział w spotkaniu czekały drobne upominki, które stanowiły miły akcent na zakończenie.
MOTYLE
motyleczkilogo
MOTYLE
W bieżącym roku, po raz szósty, odbędzie się Akcja Charytatywna „MOTYLE”, której głównym celem jest zbiórka środków finansowych na leczenie i rehabilitację chorych dzieci – szczególnie tych, które walczą z chorobą nowotworową.
Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej „MOTYLE”, Stowarzyszenie „In spe” i Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu.
Głównym elementem naszej Akcji będzie Koncert Charytatywny, który odbędzie się 08 grudnia 2016 roku o godz. 17 – tej w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
Uczestnikami koncertu będzie utalentowana zgorzelecka młodzież, m.in. laureaci konkursu – festiwalu „Talenciarz 2016” oraz „Talenciarz Gimnazjalista 2016”.
Mikołaje - pokażcie się!!!
mikolajeczki
Mikołaje - pokażcie się!!!
Samorząd Uczniowski informuje, iż 6 grudnia poszukuje świętych Mikołajów. Osoby, które przybędą w mikołajowej czapce unikną pytania oraz innych, nieprzyjemnych, zapowiedzianych i niezapowiedzianych form spędzania czasu na lekcji.
Ponad to, bardzo Was prosimy byście do szkoły dotarli, nie koniecznie w saniach, ale na pewno w kapciach. Specjalne jury odwiedzi Was na lekcji i zliczy ilość papci w Waszej klasie. Bądźcie gotowi bo nie znacie godziny kontroli. Dla zwycięzców czeka kosz słodyczy ;)
Nocna akcja na drodze z Policją.
noccc
Nocna akcja na drodze z Policją.
W nocne deszczowe wieczory jak na listopad przystało młodzież z klasy 3z wraz z opiekunem, panem Waldemarem Woźniakiem wspomogła Komendę Powiatową Policji w Akcji " ODBLASK ".
Miała ona na celu uświadomienie obywatelom zagrożeń wynikających z niestosowania elementów odblaskowych po zmroku. Razem z policjantami patrolowali oni Zgorzelec i pobliskie miejscowości, wyszukując osób niewidocznych.
Osoby niewidoczne zostały upomniane przez funkcjonariuszy służb mundurowych, a uczniowie wręczali im elementy odblaskowe. Akcja ta miała na celu uświadomienie obywateli, którzy preferują spacery wieczorne o zagrożeniach jakie za sobą niesie nie stosowania się do kodeksu drogowego.
Szukamy pomocników Świętego Mikołaja!!!
liscikii
Szukamy pomocników Świętego Mikołaja!!!
Ogłaszamy akcję zbierania prezentów dla dzieci. Nasza Szkoła przyłączyła się do pomocy w zbieraniu prezentów, o które poprosiły dzieci z Domu Dziecka w Legnicy. Niektórzy z Was już zaoferowali swoją pomoc - za co bardzo dziękujemy i prosimy o więcej ;) W listach do św. Mikołaja znalazły się takie prośby o prezenty jak: kosmetyki dla chłopców i dziewcząt, piłka do gry, robot zabawkowy, ubranka i pieluchy dla miesięcznego dzidziusia, słodycze.