REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Będą paczki na święta
zbiorkasdfghjkllllllllllllllllllllllllllllllllll
… dla ubogich i potrzebujących rodzin naszej szkoły! A stanie się to dzięki kolejnej, bardzo udanej Zbiórce Żywności, jaką przeprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 1-2 grudnia w sklepie Biedronka przy ul. Staszica w Zgorzelcu. Jak zwykle mogliśmy liczyć na wolontariuszy naszej szkoły, którzy z zapałem przystąpili do akcji zbierając w efekcie rekordową w tym roku ilość żywności – bo ok. 440 kg! Poświęcili oni swój wolny, weekendowy czas, a nagrodą dla nich jest satysfakcja i przekonanie, że w tym przedświątecznym okresie z pewnością wywołają uśmiech na niejednej twarzy… ☺
Dziękujemy i gratulujemy!
Warsztaty dydaktyczne z biologii
nerkilogo
30 listopada 2017 r uczniowie klas zdrowotnych i nie tylko, spotkali się na warsztatach dydaktycznych, dotyczących preparacji narządów wieprzowych. Tego dnia pogłębialiśmy wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania układu oddechowego. Zajęcia poprzedzone zostały ciekawym wykładem. Preparacja płuc cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
Wojskowi po ślubowaniu
slubowanieeeeeee1logo
Tradycją naszej Szkoły jest ceremoniał ślubowania pierwszego rocznika oddziałów wojskowych. Organizując je 29 listopada- nawiązujemy do chlubnych tradycji dziejów oręża polskiego - spisku podchorążych i wybuchu Powstania Listopadowego w Królestwie Polskim przeciwko zaborcom.
W rocznice tych wydarzeń, od dawna odbywały się przysięgi podchorążych i kadetów szkół wojskowych.
Wzorując się na znamienitej tradycji Wojska Polskiego, dnia 29 listopada w auli naszej Szkoły odbyło się uroczyste zaprzysiężenie uczniów klasy pierwszej.
DO WYGRANIA TRZY GLEJTY!!!
images (1)
W dniach 30 listopada - 6 grudnia rusza XVIII edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza.
Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu - bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Niepubliczna zbiórka w "GÓRNIKU" - pomagamy Bartkowi !!!
barteklogo
Bartek, brat ucznia naszej szkoły z klasy 3w, Szymona Wiciaka, jest niezwykle utalentowanym chłopcem. Był zawodnikiem Nysy Zgorzelec. W ubiegłym roku doceniono jego talent i został zawodnikiem Wrocławskiego WKS Śląsk. Razem z rodzicami podjął decyzję o przeprowadzeniu się do stolicy Dolnego Śląska. Wiązało się to ze zmianą szkoły, otoczenia i tęsknotą za swoimi bliskimi.
Siatkarze odzyskali tytuł mistrzowski
chlopcy_22_2017
W piątek 17 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce chłopców. Na salach w ZSP Zgorzelec wystąpiły 4 drużyny: LO Zgorzelec, ZSZ Bogatynia, ZSZiL Zgorzelec oraz gospodarze ZSP Zgorzelec. Nasza reprezentacja podobnie jak w turnieju z okazji odzyskania niepodległości wygrała wszystkie mecze 2 : 0.
Wizyta weteranów działań poza granicami państwa
weteranilogo
W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, 10 listopada, nasza szkoła miała zaszczyt gościć weteranów działań poza granicami państwa. Byli to żołnierze, którzy służyli w wielu misjach: w Egipcie, Iraku, Afganistanie, Syrii. Podczas prelekcji uczniowie naszej szkoły mogli poznać skąd wzięła się nazwa „weteran”, kogo tak się nazywa, kiedy zaczęto czcić weteranów w Polsce.
Akcja rodacy - bohaterom
logo kolor rodacy
Ogólnopolska zbiórka żywności długoterminowej dla Kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich w ramach akcji Rodacy - Bohaterom
Zbiórka w naszej szkole potrwa do końca listopada w sali 22 oraz w szkolnej bibliotece
Projekt „Zawodowcy na TAK”
plakatlogoa3
Projekt „Zawodowcy na TAK” to odpowiedź na indywidualne zapotrzebowanie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, w powiecie zgorzeleckim.

Projekt powstał w wyniku spotkań przedstawicieli powiatu zgorzeleckiego, dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu z reprezentantami Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego. W wyniku wspólnej pracy wypracowano koncepcję partnerskiego projektu gdzie Liderem projektu jest Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego a Partnerem jest powiat zgorzelecki/Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu.
Pierwszaki - postrzelali , poskakali
woja1c1z
W zeszły wtorek uczniowie klas Iz i Ic udali się na jednodniowy wypad do Wrocławia.
Celem naszym było lepsze poznanie się i integracja pierwszaków w zespołach klasowych przez wspólne, aktywne spędzenie czasu. W pełni się to udało, gdyż zapewniliśmy sobie atrakcyjną, pełną emocji i adrenaliny zabawę. Jedną z tych atrakcji był pobyt w Kwaterze Głównej, gdzie na symulowanym polu walki LASER TAG ścigaliśmy się w mrocznych labiryntach strzelając wiązkami światła.
Niepodległe siatkarki i siatkarze z " Górnika ".
niepodlegsiatkarki

Coroczny Turniej Siatkarski z okazji Dnia Niepodległości organizowany przez ZSP w Zgorzelcu już po raz XV - ty przeszedł do historii. 9 listopada b.r. na parkietach siatkarskich w " Emilkach", zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców najlepsi okazali się zawodnicy i zawodniczki z " Górnika ". Nie mieli większych problemów z pokonaniem zespołów z pozostałych zgorzeleckich szkół. Wszystkie swoje mecze wygrywali w stosunkach 2:0 w setach. Turniej ten to udane przetarcie przed rozgrywkami w ramach Licealiady. Życzymy dalszych sukcesów.