REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Zbiórka makulatury
makkulaturalogo
W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyła się zbiórka makulatury zorganizowana przez klasy ochrony środowiska z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Oto wyniki zbiórki:
I miejsce – klasa 2st: 157 kg
II miejsce – klasa 1w: 119,2 kg
III miejsce – klasa 1i: 31,5 kg
IV miejsce – klasa 2w: 29 kg
V miejsce – klasa 2z: 13,5 kg
VI miejsce – klasa 1z: 12 kg
VII miejsce – klasa 3c: 3,5 kg.

Dziękujemy tym klasom za zaangażowanie.
W poszukiwaniu ciekawych miejsc w...........
Przez dwa dni uczniowie klas turystycznych naszej szkoły poszukiwali ciekawych i nieznanych miejsc na terenie Zgorzelca, które są lub mogą być w przyszłości bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Ciekawie było na wycieczce po dawnym poligonie wojskowym, na terenie obozu STALLAG VIII A, oraz w dolinie Nysy Łużyckiej. Mamy już zaplanowaną następną „bardzo długą” pieszą wycieczkę.

Zdjęcia na naszym FB Link
Ciekawe prace uczniów cyfrówek.
ciekawepraceCC
Klasy "c" podczas zajęć zawodowych zawsze wykonują prace graficzne w różnych programach. Czasami są to prezentacje, fotomontaż, animacje, projekty przeznaczone na potrzeby druku czy stron internetowych. Z lekcji na lekcję zgłębiają temat poprawnego komponowania obrazu z tekstem. Niekiedy grafika wektorowa i bitmapowa są szerokim polem do popisu umiejętności uczniów naszej szkoły. Poniżej kilka przykładów logotypów i projektów opakowań na produkty użytkowe, w tym przypadku nawet na kosmetyki. Grafika i mockup (czyli wizualizacja na gotowym produkcie) wykonane zostały profesjonalnie. Jest się czym pochwalić, zwłaszcza że poniższe prace wykonali uczniowie klas pierwszych.
2C w Plenerze
2cplenner
Dnia 18 kwietnia klasa 2c wyszła na zajęcia plenerowe do parku przy ulicy Batorego. Celem zajęć w terenie było pozyskanie materiałów cyfrowych do późniejszej obróbki w programach graficznych. Wykonane fotografie i filmy będą wykorzystane do tworzenia fotomontażu i animacji poklatkowych. Opiekunami podczas wyjścia byli: Marta Bochniak i Remigiusz Kowalczyk. Jeśli pogoda pozwoli to w czerwcu planowany jest jeszcze jeden plener.
Konkurs matematyczny „Logika i matematyka”
matkoonkurrs
Dnia 20.04.2018.r po raz czternasty odbył się finał XIV edycji konkursu matematycznego „ Logika i matematyka”. W konkursie brali udział uczniowie techników. Do finału zostało zakwalifikowanych 52 uczniów z Dolnego Śląska. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Olejniczak (IVk), Maciej Minkiewicz ( IId) oraz Michał Chińcza (IIId). Konkurs odbywał się w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu. Uczniowie mieli do rozwiązania 14 zadań. Po trudnych zmaganiach komisja wyłoniła trzech laureatów. Nasz uczeń Patryk Olejniczak zajął II miejsce! Gratulujemy!
Wizyta na Uniwersytecie Przyrodniczym i Hydropolis
uniprzyrodniczylogo
13 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas ochrony środowiska i obsługi turystycznej spędzili we Wrocławiu. Plan dnia obejmował udział w corocznym cyklu spotkań organizowanym dla młodzieży przez Wydział Przyrodniczo-Techniczny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz zwiedzanie Hydropolis – Wrocławskiego centrum nauki i wiedzy o wodzie. Ciekawe zajęcia, robiąca ogromne wrażenie wystawa oraz dopisująca nam piękna pogoda sprawiły, że dzień zaliczamy do bardzo udanych, a najlepiej zrelacjonują go zdjęcia
XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej.
wiedzaowojsku
Dnia 12.04.2018 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się już XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego . Uczestnicy konkursu musieli się wykazać znajomością wydarzeń związanych z II światową oraz wiedzą na temat Miejsc Pamięci Narodowej naszego regionu. W tym roku znakomitym przygotowaniem z w/w tematyki wykazał się uczeń Naszej Szkoły, Bartosz Zasadzki - który w klasyfikacji indywidualnej zajął II miejsce. W klasyfikacji zespołowej nasi uczniowie zdobyli również II miejsce. Uczniowie wyróżnieni zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Paulina Wójcik po raz kolejny Powiatowym Mistrzem Ortografii!
powiatowyorttokonkurs
Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2018” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami i niewątpliwie znów należał do Górnika! Był to już szósty z kolei konkurs, którego gospodarzem była nasza szkoła i nad którym patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pani Urszula Ciupak.
Dnia 12. kwietnia 2018 r. punktualnie o godzinie 11.00 – 16. uczniów ze zgorzeleckich szkół: LO im. Braci Śniadeckich, LO COGITO, Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego i naszego Górnika rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Strzał w dziesiątkę. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierało wiele ortograficznych pułapek.
KAŻDA POMOC SIĘ LICZY!
kazdapomliczyy
POMÓŻMY KUBIE I STASIOWI Z ŻAREK ŚREDNICH !!!
Zbiórka w GÓRNIKU. Dary można przynosić do Pana Waldemara Woźniaka do końca maja.

Do opieki nad chłopakami najbardziej potrzebne są w tej chwili:
➡ Pampersy lub pieluchomajtki rozmiar 6 dla Stasia
➡ Pampersy Tena rozmiar S lub Seni extra small dla Kuby
➡ Chusteczki nawilżane, chusteczki zwykłe jednorazowe w pudełku, ręczniki kuchenne papierowe
➡ Podkłady higieniczne jednorazowe
➡ Artykuły pielęgnacyjne do skóry atopowej (żele do kąpieli, szampony, balsamy, kremy) dla dzieci
➡ Chemia hypoalergiczna i nie tylko: proszek do prania, kapsułki do prania, płyn do płukania
Zabezpieczenie dla jaj.
zabezzdlajaj
Ósmy "Wielkanocny Bieg dla Jaj" był ze wszech miar jubileuszowy, wszak ósemka zawiera w sobie dużo krągłości, które są podstawą jubileuszów, jaj i Wielkanocy. W tym roku jak co roku zbierano środki pieniężne na szczytny cel, tym razem na rehabilitację Karoliny Wleklińskiej ze Zgorzelca, która, co znamienne i niezwykle szlachetne, zrezygnowała ze zbiórki na siebie w zeszłym roku na rzecz Julity Dec. Dlatego tegoroczna edycja była dedykowana specjalnie dla niej. Impreza miała charakter charytatywnego biegania, jazdy na rowerze, latania, skakania, chodzenia i smacznego jedzenia przy muzyce. Podczas tego festynu 7 kwietnia jak co roku pokazali się z dobrej strony Nasi ratownicy z zetek. Zabezpieczali oni całą trasę biegowo - rowerową, która biegła od Stalagu do Radomierzyc. Dziękujemy za postawę i zaangażowanie.
XIII Szkolny Konkurs Geograficzny- ogłoszenie wyników
szkolnygeeeokonk
Dnia 22 marca w Naszej Szkole odbył się Konkurs Geograficzny. To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę nt. globalnych problemów współczesnego świata, globalnej gospodarki oraz umiejętność analizy danych statystycznych.
Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć. Koniec końca, lista szczęśliwców przedstawia się następująco:
Bartosz Zasadzki 52 pkt-I miejsce
Jakub Chorab 50 pkt- II miejsce
Jakub Dąbrowski 45 pkt- III miejsce