OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
"Podwórko Nivea"- każdy głos się liczy
nivea
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy bierze udział w akcji pn. „Podwórko Nivea”. W ramach projektu do wygrania jest wyjątkowy, retro-nowoczesny plac zabaw o wartości 250.000 tyś. złotych. Zachęcamy do oddawania głosów na wskazaną wyżej lokalizację. Aby oddać głos należy wejść na stronę https://podworko.nivea.pl/2021/lokalizacja/99-zgorzelec zarejestrować się i klikać.
Wakacje z WOT
wot
Informujemy, że w dniach 3-18 lipca 2021 r. 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej realizować będzie projekt "WAKACJE z WOT". Więcej informacji w czytaj dalej.
Dzień Dziecka w ZSZiL
1dd
Dzień Dziecka 2021 w Górniku już za nami. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście. W programie były gry w klasy, labirynt, gra w kapsle, skrócone lekcje i fotosesja. W tym dniu, jak zresztą w każdym innym, dobro dziecka jest najważniejsze. Uśmiech dziecka, tego małego, czy tego większego, zawsze wzbudza w nas dorosłych ciepłe uczucia. Niestety wśród nas są dzieci, które cierpią, dlatego w proteście przeciwko temu, że do polskich szpitali trafiają ci najsłabsi na skutek pobicia i maltretowania przez ludzi dorosłych dołączyliśmy się do akcji #HistoriaMisia. Życzymy Wam uśmiechu co dnia!

Dziękujemy Pani Kargol, Pani Lisickiej oraz naszym wspaniałym uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowania związane z obchodami Dnia Dziecka oraz akcją "Historia misia".
Harmonogram zajęć w Dniu Dziecka
Informujemy, że jutro zajęcia lekcyjne będą odbywały się według następującego harmonogramu:
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 9.00 - 9.30
3 lekcja - 9.45 - 10.15
4 lekcja - 10.30 - 11.00
5 lekcja - 11.15 - 11.45
6 lekcja - 12.00 - 12.30
7 lekcja - 12.45 - 13.15
8 lekcja - 13.30 - 14.00
Poszukiwany artysta-malarz:)
Drodzy Uczniowie, rozstrzygnięto konkurs na wykonanie projektu LOGO na jednej ze ścian w holu. W konkursie udział wzięło 5 osób z klasy 2cG, każda z nich zaprojektowała od jednej do kilku prac, spośród których wyłoniona została naszym zdaniem najlepsza. Jej twórczynią jest Julia Niziołek. Julko, gratulujemy pomysłu! Pracę prezentujemy poniżej w czytaj więcej. Teraz przyszedł czas na kolejny etap. Poszukujemy osoby, która wykona ten projekt na ścianie. Zapewniamy potrzebne materiały. Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie szkoły.
Harmonogram egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
Drodzy Uczniowie,
w zakładce EGZAMIN ZAWODOWY zostały zamieszczone wykazy zdających z przypisanym terminem zdawania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego w sesji czerwiec-lipiec 2021 r.
Proszę odszukać swoje nazwisko i zapoznać się z terminarzem egzaminu wg Formuły 2017.

CZĘŚĆ PISEMNA
http://zszil.pl/dokumenty/ezawodowy/3.pdf

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
http://zszil.pl/dokumenty/ezawodowy/4.pdf


Wsparcie dla rodzica
wsparcie
Szanowni Rodzice, zachęcamy do zapoznania się z publikowanym poniżej poradnikiem. Pamiętajcie, że w razie problemów służymy pomocą.


Poradnik rodzica
Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?


Wsparcie uczniów po pandemii
Czujesz, że znajdujesz się w sytuacji niemożliwej do rozwiązania? Nie wahaj się szukać pomocy! Jesteśmy dla Ciebie w naszej szkole. Pamiętaj, że osobami, do których należy się zwrócić w pierwszej kolejności są w domu rodzice, a w szkole wychowawcy i pedagodzy, jak również każdy nauczyciel i oczywiście dyrekcja. Wiedz o tym, że jeśli powiesz o swoim problemie, to nikt z nas nie zostawi Cię samemu sobie. Jeśli wolałbyś skorzystać z pomocy osób obcych, to czytaj więcej poniżej.
Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii
aktywnyPOWROT
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Aktywny powrót do szkoły po pandemii". Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dn. 17.05.2021 r.
Zgodnie z prośbą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka zamieszczamy poniżej treść listu.

List DKO
Pomoc w wyborze kierunku studiów
kierunkowskaz_1
Kierunkowskaz to przestrzeń, w której możesz zdobyć wiedzę o kierunkach studiów, którymi jesteś zainteresowany. Poznasz opinie studentów i absolwentów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem, ułatwią Ci podjęcie własnej decyzji odnośnie dalszego kierunku kształcenia. Słuchając historii gości, możesz zweryfikować, czy Twoje wyobrażenie o danym kierunku jest właściwe i na tej podstawie racjonalnie dokonać wyboru.