REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Bezpiecznie w Kopalni Bazaltu.
sulikowwwlogo
Pracowity weekend mieli uczniowie klas zdrowotnych. Od piątku do niedzieli włącznie ciągle coś się działo z ich udziałem. W sobotę 27 maja w Sulikowie na terenie kopalni bazaltu odbywał się piknik dla pracowników i ich rodzin. Uczniowie z "zetek" czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festynu, a także uczyli udzielania pierwszej pomocy. Pogoda i humor dopisały, a uczniowie z Górnika jak zwykle się dobrze spisali.
Zdrowo w Pieńsku
pienskkklogo
26 maja w piątek odbył się na Placu Wolności w Pieńsku festyn „Zdrowy Pieńsk” mający na celu zachęcić jego mieszkańców do aktywnego i zdrowego trybu życia. Do pomocy w realizacji tego projektu przez nauczycieli i uczniów gimnazjum został również zaproszony Pan Waldemar Woźniak z grupą uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu z klas zdrowotnych, którzy wykonali pokazy ratownicze.
XIV Maraton Matematyczny
maratopnmatematycznylogo
W ostatnim dniu maja w naszej szkole odbyła się XIV edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 159 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych swoich matematyków wytypowało 14 gimnazjów z powiatu zgorzeleckiego i jedno z powiatu lubańskiego oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych. Maraton realizowany był w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. Zmagania składają się z  5 dwudziestominutowych etapów podczas których uczestnicy konkursu rozwiązują zależnie od kategorii od 5 do 6 zadań. W tym roku laureatami zostali:
Warsztaty ekologiczne w Nadleśnictwie Węglinie
przyrodaaaaaaaaaaalogo
23 maja 2017 r. klasy ochrony środowiska wzięły udział w warsztatach ekologicznych nt. gospodarczego wykorzystania lasu. W Borach Dolnośląskich na terenie Węglińca pod okiem leśniczego pana Marka Wawrzynka ćwiczyliśmy wykonywanie pomiarów wysokości i miąższości drzew oraz  obliczania objętości drewna. Następnie analizowaliśmy zagęszczenie nowo posadzonych drzew w „gnieździe” po wyrębie.
Dzień weterana - szacunek i wsparcie
dzienweteranalogo


Już po raz kolejny w naszej szkole spotykamy się z uczestnikami misji wojskowych poza granicami kraju. W tym roku odbył się on trochę wcześniej, gdyż 26 maja. Gościliśmy dwóch żołnierzy, którzy wspólnie służyli w 1 kompanii piechoty zmotoryzowanej VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Uczniowie mogli posłuchać o tym jak wyglądała tam służba, jakie zadania wykonywali, z jakimi niebezpieczeństwami się spotykali. Mogliśmy obejrzeć film nakręcony podczas ich patrolu. Na koniec spotkania nasi goście otrzymali od uczniów symboliczne wiązanki biało-czerwonych kwiatów.
Sprawozdanie ze zbiórki makulatury w dnu 28 kwietnia 2017 r.
makulaturaaaalogo
W ramach Dnia Ziemi w Górniku klasy ochrony środowiska zorganizowały zbiórkę makulatury pod hasłem „Śmieci segregujesz, dobro Ziemi utrzymujesz”. Przyjmowaliśmy makulaturę wiązaną sznurkiem i wiązaliśmy ją na miejscu. Uczniowie przeprowadzili również ankietę wśród uczniów naszej szkoły.
Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej
plazowkaaaaaaaaalogo
W dniach 24 i 25 maja na naszych boiskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.
W środę rywalizowały ze sobą dziewczyny z trzech zgorzeleckich szkół. Nasze siatkarki: Alicja Olesiewicz 2z, Julia Brandys 2c mimo fatalnej pogody wygrały wysoko wszystkie swoje mecze i bezapelacyjnie zajęły I miejsce w rozgrywkach.
Piąta edycja Górnik game arena
gga2017
Piąta edycja Górnik Game Arena zbliża się wielkimi krokami. Startujemy drugiego czerwca o godzinie 18:00. Na imprezie zobaczymy zmagania drużyn w kultowym już League of legends, a także drugą edycję turnieju w Counter-Strike: Global Offensive, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Odbędą się również dwa nowe turnieje w Fife 17 i Hearthstone.
SREBRO I BRĄZ DLA LEKKOATLETÓW
logolekkaa
Lekkoatleci z ,,Górnika" po raz kolejny zanotowali bardzo udany występ na Mistrzostwach Dolnego Śląska we Wrocławiu. W Finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej nasi sportowcy pomimo niskiej temperatury osiągnęli sporo bardzo dobrych wyników zajmując - chłopcy II , dziewczęta III miejsce w województwie na 22 sklasyfikowane szkoły. Indywidualnie na podium stanęli:

Norbert Rdzanek - I miejsce 100m,
Przemysław Klimczak - II miejsce 100m,
Paweł Urban - III miejsce 400m,
Dawid Tomczyk - II miejsce kula,
Kacper Brzyski - III miejsce kula,
Karolina Durak - II miejsce 100m,
Karolina Gałucka - III miejsce kula,
Sztafeta 4x100m chłopców - II miejsce ( Ł. Ferenc, E. Janiak, N. Rdzanek, P. Klimczak).
Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkolnej
strzelanieeeeelogo
W piątek 28 kwietnia na strzelnicy Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Błasiak z Zespołu Szkół Zawodowych z Bogatyni, drugie miejsce Filip Bochniak z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jakub Pochylski z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu
Wylot młodzieży do Turcji w ramach projektu ERASMUS+
turcjaalogo
Jak daleką drogę jesteśmy w stanie przebyć, by spotkać przyjaciela? Czy to kilometry oddalają nas od siebie, czy to my sami? I czy podpis złożony na zgodzie może być początkiem przygody życia? Jaki świat jest tak naprawdę? A jakim chcielibyśmy go pozostawić? Dla uczestników programu Erasmus + tegoroczne święta wielkanocne trwały nieco dłużej niż zazwyczaj.