OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
ERASMUS+ - Spotkanie ewaluacyjne GRUPA JESIENNA
er+logg
We czwartek 06.02.2020 r. w sali W13 (warsztaty szkolne) odbędzie się spotkanie ewaluacyjne dla uczestników projektu "Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu 2" z klas 3c i 3d, którzy w terminie 04.11. - 01.12.2019 r. odbyli we Włoszech / Hiszpanii praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+.
Spotkanie poprowadzi Pani Dorota Pawelska - koordynator projektu.

Harmonogram spotkania:
12.30 - 13.15 (lekcja 6) Grupa hiszpańska (uczestnicy z klasy 3c)
13.25 - 14.10 (Lekcja 7) Grupa włoska (uczestnicy z klasy 3c i 3d)

Ze względu na czwartkowy blok zajęć z przedmiotów zawodowych praktycznych, spotkanie ewaluacyjne dla uczestników projektu z klasy 3k odbędzie się w innym terminie.

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu z klas 3c oraz 3d.


ERASMUS+ - Szkolenie interkulturowe
er+logg
W dniach 5-6.02.2020 r. odbędzie się szkolenie interkulturowe dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu 2” wyjeżdżających w terminie 02.-29.03.2020 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:
05.02.2020 r. śr. godz. 8.00 – 13.20 sala W13
06.02.2020 r. czw. godz. 8.00 – 13.20 sala 50

Poza godzinami szkolenia zajęcia lekcyjne wg planu.

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu z klas 3i oraz 3t.
EGZAMIN ZAWODOWY – SKŁADANIE DEKLARACJI
egzpottw
Deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzający kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego w sesji czerwiec-lipiec 2020 r. należy składać do kierownika kształcenia praktycznego (gabinet nr 45)
w nieprzekraczalnych terminach:

 Formuła 2017 (uczniowie klas 3c, 3i, 3t,3d):
– zdający przystępujący do egzaminu po raz pierwszy – do 07.02.2020 r. *

 Formuła 2012 (uczniowie klas 4c, 4k, 4d, 4i, 4t, 4s oraz absolwenci):
– zdający przystępujący do egzaminu po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 – do 22.02.2020 r. *
– ponowne przystąpienie do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń-luty 2020 r. – do 27.03.2020 r. *
....
Matury próbne
biret
Drodzy maturzyści, w dniach 4 i 5 lutego odbędą się matury próbne. We wtorek napiszecie egzamin z języka polskiego, a w środę z matematyki. Egzamin zacznie się o godzinie 8:00 i potrwa 170 minut. W auli szkolnej będą pisały klasy: 3z, 4c oraz 4st, w sali nr 11: klasa3w, w sali nr 12: klasa 4i, w sali nr 13: klasa 4dk. Rozmieszczenie sal dotyczy zarówno wtorku jak i środy. Nie trzeba mieć galowego stroju. Po egzaminie wracacie na lekcje. Życzymy powodzenia!
Warsztaty dydaktyczne z anatomii
anwarpl
29 stycznia 2020 r. uczniowie klas zdrowotnych i nie tylko, po raz kolejny spotkali się na warsztatach dydaktycznych, dotyczących preparacji narządów wieprzowych. Tego dnia pogłębialiśmy wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania układu oddechowego. Zajęcia poprzedzone zostały ciekawym wykładem, dotyczącym fizjologii układu oddechowego ssaków. Preparacja płuc cieszyła się wielkim zainteresowaniem.....
Kiermasz ciast
ciasto2
W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbył się Kiermasz ciast. Młodzież wraz z rodzicami przygotowała przepyszne wypieki. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na akcję charytatywną dla byłego pilota wojskowego 41. Eskadry Lotnictwa Taktycznego Pana Jacka Matysiaka, który choruje na stwardnienie rozsiane. Łącznie zebrano 620 złotych! Wszystkim zaangażowanym i tym degustującym serdecznie dziękuję- Agnieszka Dworzyńska.
SIATKARZE mają BRĄZ
brosiatt
W piątek 24 styczna drużyna siatkówki chłopców brała udział w turnieju o Mistrzostwo Strefy, który odbył się w Kamiennej Górze. Mimo, iż sam awans do tego turnieju był miłą niespodzianka Górnicy pojechali z nastawieniem walki o medal. Cel został osiągnięty. W meczu półfinałowym nasi chłopcy zgodnie z oczekiwaniami przegrali z etatowym uczestnikiem finałów wojewódzkich LO Kamienna Góra. W meczu o 3 miejsce pokonali po wyrównanym meczu ZSE z Jeleniej Góry. Bohaterem pojedynku był Maciej Daśko, który mimo bólu mięśni brzucha zagrał całe spotkanie popisując się w decydującym momencie trzema...
Warsztaty medycyny pola walki w AWL Wrocław
medpolwal
Na zaproszenie Rektora Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, w dniu 22 stycznia b.r. uczniowie naszych klas wojskowych wzięli udział w wykładach i warsztatach pt. „Elementy medycyny taktycznej w pierwszej pomocy”. Spotkanie składało się z części wykładowej oraz warsztatowej. Tematyka obejmowała elementy medycyny taktycznej m. inn. Fazy działania w Tactical Combat Casualty Care, badanie urazowe wg. protokołu MARCHE oraz przeciwdziałanie hipotermii. Wydarzenie mało charakter naukowo-warsztatowy, uczniowie brali czynny udział w ćwiczeniach prowadzonych....
Akademia Bożonarodzeniowa 2019
akbo19
"Świąteczna atmosfera, bliskość, ciepło i serdeczność zawitały do Górnika! Nasza szkoła corocznie dba o pielęgnowanie obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. 20 grudnia 2019 roku nasi uczniowie pod przewodnictwem Pana Radosława Hempla i Pani Agnieszki Dworzyńskiej zorganizowali przepiękną Akademię Bożonarodzeniową. Grupa teatralna przedstawiła nam świąteczny spektakl, który łączył w sobie dawne wydarzenia z Betlejem z teraźniejszością. Przepiękna gra aktorska i zaangażowanie naszych uczniów wpłynęło na nasz odbiór tegorocznych świąt.
Dzień Babci i Dziadka w DPS Ostoja
ostoja1
Dzień Babci i Dziadka to święto, w którym podkreślamy swoją szczególną wieź z naszymi babciami i dziadkami poprzez wręczane im kwiaty, laurki i życzenia. Jest to bardzo ważne święto dla naszych Drogich Seniorów, dlatego też 21. stycznia grupa wolontariuszy ZSZiL oraz ich opiekunowie p. Agnieszka Dworzyńska i P. Radosław Hempel odwiedzili Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej " Ostoja" w Zgorzelcu.
ERASMUS+ - Spotkanie organizacyjne
er+logg
We czwartek 23.01.2020 r. w godz. 8.00–8.45 w auli szkolnej odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu 2” wyjeżdżających w terminie 29.02. –29.03.2020 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu z klas 3i i 3t.