OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Rozpoczęcie roku szkolnego
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 9.00. Jednocześnie przekazujemy zaproszenie z Parafii PW. Św. Bonifacego na mszę świętą inaugurującą rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Ubezpieczenie NNW młodzieży szkolnej
Szanowni Państwo,
zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. W związku z powyższym przedstawiamy Państwu możliwość zawarcia ubezpieczenia zgodnie z wymogami zarówno MEN jak i KNF. Poniżej zamieszczamy link do strony www, gdzie w prosty i łatwy sposób, całkowicie on-line, każdy rodzic może indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko:

1 oferta Link

2 oferta Link

Ubezpieczenie NNW szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym, można mieć kilka polis NNW. W razie wypadku ubezpieczony otrzyma świadczenie z każdej polisy.

Dodatkowa istotna informacja dla osób objętych społecznym ubezpieczeniem rolników

Tylko do 13.10.2019 r. została zawarta umowa grupowego ubezpieczenia NNW i jest finansowana w całości przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Grupowe ubezpieczenie NNW obejmuje dzieci rolników do ukończenia 16-go roku życia pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami lub opiekunami prawnymi, z których przynajmniej jedno podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych KRUS, pod adresem Link
WYNIKI EGZAMINU ZAWODOWEGO
W dniu 30 sierpnia 2019 r. w godz. 12.00 -14.00 w sekretariacie Dyrektora Szkoły będą udostępniane zdającym wyniki egzaminu oraz będą wydawane świadectwa i dyplomy potwierdzające uzyskanie kwalifikacji w zawodzie.

Udostępnienie powyższych informacji oraz wydanie dokumentacji innej osobie niż zdający może nastąpić wyłącznie po okazaniu upoważnienia, którego jeden egzemplarz dostarcza wcześniej do kierownika kształcenia praktycznego osoba upoważniająca, a drugi powinna mieć przy sobie osoba upoważniana.

Zasady udostępnienia do wglądu sprawdzonej pracy egzaminacyjnej zamieszczone są na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zakładce Egzamin zawodowy – Wgląd do prac egzaminacyjnych. Miejscem wglądu jest siedziba OKE we Wrocławiu.

Zdający, który nie zdał jednej lub obu części egzaminu może przystąpić do zdawania egzaminu po raz kolejny po złożeniu pisemnej deklaracji nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu ogłoszonym na stronie OKE we Wrocławiu.
Praktyki zagraniczne Erasmus+ - konferencja podsumowująca
poderas
W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia realizowanej przez Szkołę w ramach Programu Erasmus+ pierwszej edycji projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu”, we czwartek 13.06.2019 r. uroczystą konferencją podsumowano roczne działania projektowe.

W konferencji udział wzięli uczestnicy projektu oraz pozostali uczniowie klas praktykanckich, uczniowie klas drugich Technikum - docelowi uczestnicy przyszłorocznej edycji projektu, a także zaproszeni goście - Starosta Zgorzelecki Pan Artur Bieliński, Koordynator tegorocznej edycji projektu Pani Karolina Przybysz oraz Koordynator przyszłorocznej edycji projektu Pani Dorota Pawelska.
Harmonogram egzaminów poprawkowych
W tym miejscu znajdziesz harmonogram egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2018/2019
HARMONOGRAM


Rekrutacja
rekczer
W zakładce rekrutacja znajdują się nowe filmy o poszczególnych profilach którymi dysponuje nasza szkoła. Zachęcamy do ich obejrzenia i zastanowienia się nad nami.
Łukasz Jaśkiewicz wicemistrzem Ortografii!
oror
VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2019” dla szkół ponadgimnazjalnych za nami. Podobnie, jak w latach ubiegłych i tym razem jego gospodarzem była nasza szkoła, a patronat objął oraz ufundował nagrody Starosta Zgorzelecki – Pan Artur Bieliński.
Dnia 4. czerwca 2019 r. punktualnie o godzinie 10.00 – 16. uczniów ze zgorzeleckich szkół: LO COGITO, Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego, ZSP im. Emilii Plater i naszego Górnika oraz LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni rozpoczęło „ortograficzne łamanie głowy” i zmierzyło się z tekstem, pt. Po drugiej stronie biurka. Poziom konkursu, jak przystało na etap powiatowy, był bardzo wysoki, dyktando było więc nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny.
Powiatowy Konkurs „Dlaczego musimy wybrać OZE?”
korkor
W dniu 7 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu został przeprowadzony Powiatowy Konkurs „Dlaczego musimy wybrać OZE?”. Jest to konkurs wiedzy o odnawialnych źródłach energii i potrzebie ich upowszechniania. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego. W konkursie wzięło udział 54 uczniów w dwóch kategoriach: I kategoria - szkoły podstawowe i gimnazja oraz II kategoria – szkoły ponadgimnazjalne.
XVI Maraton Matematyczny – Zgorzelec 2019
marmatttt
Piątego czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbyła się XVI edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 94 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych matematyków wytypowały: Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu, Szkoła podstawowa Cogito w Zgorzelcu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Pieńska, Gimnazjum Europejskie ze Zgorzelca, Gimnazjum Cogito ze Zgorzelca, Gimnazjum z Porajowa oraz Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, Gimnazja z Jerzmanek,
Ćwiczenie Zgorzelec 2019
cwzgolog
Godzina 9:00 , 28 maja, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Grupa
młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych uczestniczy w
zajęciach. Nagle do pomieszczenia wtargnęło dwóch zamaskowanych i
uzbrojonych mężczyzn. Żądają uwolnienia aresztowanych przywódców sił
separatystycznych. W przeciwnym wypadku podpalą budynek. Już po kilku
minutach na miejsce przybywa grupa antyterrorystyczna i odbija
zakładników, aresztując przy tym terrorystów. Niestety podczas
zamieszania dwie uczennice odłączają się grupy i w dymie błądzą w
budynku, są silnie poparzone i kontuzjowane. Na pomoc jako pierwszy
rusza zastęp Straży Pożarnej.
Darmowy kreator CV
Aktywne poszukiwanie pracy, stażu lub praktyk zawodowych jest czynnością trudną i stresującą, często wymagającą cierpliwości i odpowiedniego przygotowania. Jeśli znalazłeś już interesującą ofertę, wielu pracodawców wymaga złożenia listu motywacyjnego i CV. Do tego celu można wykorzystać dostępne na rynku internetowe aplikacje graficzne, takie jak Befunky, Pixlr czy Canva. Za pomocą tego ostatniego narzędzia stworzysz bezpłatnie profesjonalny list motywacyjny i CV.
Canva to prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia tworzenie grafiki przez osoby bez doświadczenia w projektowaniu graficznym. Kreator CV jest przede wszystkim polecany uczniom i studentom, którzy szukają stażu, pracy na wakacje lub praktyk zawodowych, a także absolwentom szkół, którzy aplikują do swojej pierwszej pracy. Darmowy kreator CV dostępny jest pod adresem: Link , a także jako aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym iOS i Android.

Bezpłatne CV jest w tym miejscu: Link