REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Projekt TRAILS - warsztaty innowacyjnego myślenia i kreatywności już za nami
TRAILSss
Projekt TRAILS - Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług Wzmacniania Potencjału Innowacyjności był całkowicie nowatorską formą, która oferowała szkolenia w zakresie innowacyjnego myślenia i kreatywności. W ramach projektu zrealizowane zostały warsztaty dla naszych uczniów technikum, przedsiębiorców oraz warsztaty sieciujące prowadzone w tzw. mobilnych laboratoriach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, m. in.: drukarki 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości, pióro- drukarka 3D, wycinarka do styropianu.
Zmiana wejścia głównego do szkoły
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu

Informuję, że od 9 kwietnia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r. prowadzone będą prace remontowe placu przed szkołą od ul. Powstańców Śląskich.
W związku z powyższym zamknięte zostaje główne wejście do szkoły od ulicy Powstańców Ślaskich.
Wejście zastępcze do szkoły uruchomione będzie obok gabinetu nr 18 (obecne wyjście awaryjne) od strony placu manewrowego.
Młodzi ratownicy – jeszcze młodszym ratownikom ;)
mlodzziratoo
22 czerwca w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu im. „W. Chotomskiej” w Łagowie odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził pan Waldemar Woźniak - ratownik, instruktor i edukator pierwszej pomocy, któremu towarzyszyli uczniowie z klasy o profilu zdrowotnym z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. "Górników i Energetyków Turowa" w Zgorzelcu. Dzieci z placówki w Łagowie w zależności od wieku utrwalali na zajęciach nawyki i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, numery alarmowe, nauczyli się wzywać pomoc, przećwiczyli układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej, a także na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo - oddechową. Młodzież z Górnika włożyła w edukację swoich młodszych milusińskich oprócz swojego czasu przede wszystkim chęci i wiedzę , którą sami posiedli w szkole ponadgimnazjalnej. Tak trzymać droga młodzieży !!!
Wycieczka do Wydziału Elementów Magii i Fantazji
wydziallelemen
Mikrosystemy to urządzenia o wymiarach od mikrometrów do pojedynczych centymetrów, wytwarzane technologiami mikroelektronicznymi i mikromechanicznymi najczęściej z krzemu (tak jak np. układy scalone). Mikroelektronika i mikrosystemy stanowią pomost do nanoelektroniki i nanosystemów (nanomaszyn). Ich szerokie rozpowszechnienie we wszystkich dziedzinach życia i działalności człowieka cały czas rośnie. Czy wiecie, że prawie każdy z was wykorzystuje zaawansowane technologie wytwarzane w postaci mikrosystemów, nanomaszyn, optoelektroniki i fotoniki? Tak, wasze telefony komórkowe mają to wszystko. A gdzie to można poznać i tego się nauczyć? We Wrocławskim Technopoli, czyli na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, który odwiedzili nasi informatycy. Klasy 1i oraz 2i miała możliwość zobaczyć w mikroskali czym zajmują się studenci „WEMIF”.
XXIX Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej
piosenkkaturyss
W sobotę 17 marca odbył się XXIX Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentował duet w składzie: Wiktoria Blatkiewicz oraz Dawid Nowakowski. Miło nam poinformować, że nasi artyści piosenkami: "Chodź pomaluj mój świat" oraz "Earth Song", wywalczyli sobie II miejsce w kategorii soliści-duety. Serdecznie im dziękujemy i oczywiście gratulujemy !!!
"Aniołki" z zetek dla Kacpra
aniolkiiizetki
Kacper jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim. Ma obecnie 11 lat i w wyniku autyzmu nie mówi. W siódmym miesiącu życia lekarze stwierdzili u niego opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Dodatkowym problemem dla niego są nóżki. Kacperek jest po trzech operacjach bioder oraz przedłużeniu ścięgien Achillesa. Obecnie jest szykowany do skomplikowanej operacji stopy, która odbędzie się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Pomimo swojej niepełnosprawności Kacper osiąga sukcesy, które pomagają mu w codziennym życiu. Dzięki ciężkiej pracy oraz pomocy rehabilitantki, chłopiec stawia pierwsze kroki. Udało mu się również nawiązać kontakt z otaczającym światem, pokazuje palcem swoje potrzeby i przedmioty, które zna.
„Ortograficzne łamanie głowy”, czyli konkurs ortograficzny – wyniki!
orttokonkurs
W piątek, 16. marca odbył się szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2018”. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Przekonało się o tym 24. uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.
Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców!
Przypomnienie o terminie konkursu z języka niemieckiego "Deutsch - kein Problem!"
konkursdeeu
Przypominamy uczniom, którzy biorą udział w Konkursie o terminie:

22.03.2018 (czwartek) na 2 lekcji (od 8:50 do 9:35) w Auli Szkolnej.

Viel Erfolg!
Wolontariusze z Górnika dla Kaspra.
wolontkaspraa
Kasper to wnuczek naszego wieloletniego nauczyciela języka angielskiego w Górniku. Chłopiec ma w tej chwili 9 i pól roku od urodzenia musiał mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Urodził się jako wcześniak z problemami oddechowymi i pierwsze dwa tygodnie życia spędził w inkubatorze pod respiratorem. W wieku około czterech lat okazało się, że ma problemy z tarczycą. Jak by tego było mało został u niego zdiagnozowany głęboki niedosłuch obuuszny. Tak głęboki, że od razu zdecydowano o wszczepieniu implantu ślimakowego. Ale najgorsze dopiero się zaczęło, kiedy kończył trzecią klasę - zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od końca maja 2017 roku leczony jest we wrocławskiej Klinice "Przylądek Nadziei".
Z wizytą w mieście Szczurołapa
IMG_8338
Początek marca wiązał się dla naszych uczniów z rozpoczęciem wyjątkowej przygody. Kiedy wiosna pojawiła się za horyzontem, wyruszyli w pierwszą projektową podróż w ramach programu Erasmus +. Podczas tej edycji uczestnicy skupią się na kulturze i życiu codziennym w różnych zakątkach Europy. Jako pierwsze odwiedzili Hameln – dwukrotnie większe od Zgorzelca miasteczko w Dolnej Saksonii, cieszące się światową sławą.
ZETKI na MDI
zettkimdi
To już tradycja, że uczniowie Naszej Szkoły pomagają w zabezpieczeniu imprezy pod względem pierwszej pomocy jak i korzystają z oferty ciekawych wykładów prowadzonych przez wybitnych fachowców fizjoterapii. W tym roku obchody MIĘDZYNARODOWYCH DNI INWALIDY odbyły się w dniach 15 – 17 marca w MDK w Zgorzelcu. Do naszego miasta zjechały wybitni fizjoterapeuci, rehabilitanci, profesorowie i lekarze z 11 krajów. Jednym słowem elita w tej dziedzinie medycyny.