REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Wspomnienia z Commando 2017
comando17logo
Dnia 14 czerwca nasi uczniowie zakończyli odbywające się w jednostce wojskowej w Bolesławcu ćwiczenie terenowe COMMANDO 2017. Przez trzy dni zdobywali umiejętności ze szkolenia wojskowego na poziome podstawowym, doskonalili umiejętności strzeleckie oraz wyrabiali tężyznę fizyczną w Ośrodku Szkolenie Fizycznego (OSF) oraz mieli okazję zmierzyć swoją wytrzymałość podczas sprawdzianu na BTS-ie. W ramach szkolenia wojskowi instruktorzy uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, wykonywania strzelania na celność i skupienie oraz elementów taktyki.
e-sport
logoesport
W Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu organizujemy już drugą edycję Ligii E-sport ZSE w League Of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive. Zapraszamy do udziału wszystkich graczy (uczniów, studentów, osoby dorosłe). Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie drużyn
na e-mail LOL lolesportzse@gmail.com lub gra CS zsecsgo@gmail.com, w przypadku niepełnoletności zawodnika – konieczne jest dostarczenie zgody rodziców/opiekunów prawnych na uczestnictwo dziecka w lidze.
Na FALI poligraficznych nowinek
gdanskpraktykitabislogo
Kiedy uczniowie powoli oswajali się z myślą o powrocie do szkolnej rutyny, cyfrówki przygotowywały się na nieszablonowe rozpoczęcie roku. Jeszcze kilka lat dzieli ich od wyboru uczelni, ale podobnie jak studenci, cieszą się przedłużonymi wakacjami. A wszystko z powodu miesięcznych praktyk, które część klasy realizuje w Gdańsku. W zakładach zdobywają wiedzę, którą każdy poligraf posiadać powinien - na temat technik druku, maszyn, farb i lakierów. Ale nie samymi praktykami grafik żyje.
Triatlon w Zgorzelcu i "trytlion" wolontariuszy z "Górnika" ;)
arski
Dziękujemy wszystkim za udział oraz za stworzenie wesołej, sportowej atmosfery! To są słowa organizatorów kolejnej edycji tych zawodów. Już kolejny raz uczniowie z ZSZiL w Zgorzelcu wspierają tę lokalną inicjatywę sportową. W tym roku jak nas poinformowali opiekunowie wolontariuszy Pan Waldemar Woźniak wraz z Panią Dorotą Tymińską, ze szkoły zgłosiło się ponad trzydziestu uczniów do pomocy. Pomagali oni głównie na trasie biegowej by wszyscy nie zbłądzili oraz bezpiecznie dotarli do mety.
Kryptonim "EGIDA - 17"
egidalogo
W osiemdziesięciu dwóch jednostkach policji na terenie całego kraju odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.
Marsz Sybiracki i Zetki
marszsybirackilogo
W dniu 15 września odbył się 7 marsz "Sybiraka" organizowany przez szkołę w Jerzmankach. Szkoła ta nie tylko w nazwie, ale i w corocznych obchodach kultywuje pamięć z przed lat. Uczniowie klas zdrowotnych z "Górnika" corocznie dbają nad tym by podczas uroczystości było bezpiecznie. Pod egidą swojego nauczyciela Pana Waldemara Woźniaka dbają o bezpieczeństwo pod względem pierwszej pomocy w razie "W".
Stypendia Starosty
stypendysci201777logo
Stypendia Starosty

4 września o godz. 13:30 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 placówek edukacyjnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. W uroczystości udział wzięli: Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Wicestarosta Mariusz Wieczorek, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów PGE GiEK S.A Magdalena Migdał-Pietrzyk, Wiceburmistrz ds. Ogólnych Miasta Zgorzelec Radosław Baranowski, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk, pracownicy merytoryczni Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, dyrektorzy powiatowych szkół                  i placówek oraz najlepsi uczniowie, którym w tym dniu zostały wręczone stypendia Starosty Zgorzeleckiego.

Bezpieczeństwo młodzieży w wakacje
wakacje
Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły lub na uczelnię mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji
Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej
pilkanogaaaaaaaaaalogo
Od marca do maja na boisku szkolnym rozgrywane były mecze o klasowe mistrzostwo szkoły. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów: 3 z klasy pierwszej, 4 z drugiej i 1 z klasy trzeciej. System rozgrywek przewidywał rozegranie meczy „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się klasa 2w, która wygrała wszystkie swoje mecze i to ona w nagrodę otrzyma puchar Dyrektora ZSZiL oraz zaproszenie do pizzerii Bazylia
Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej
plazowkaaaaaaaaalogo
Zawody siatkówki plażowej jak co roku kończą zmagania sportowe wśród szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentanci naszej szkoły po wygraniu zawodów powiatowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców godnie reprezentowali nasz region w zawodach strefowych. Obie drużyny zdobyły medale prezentując naprawdę duże umiejętności techniczne.
Górnik Game Arena
gga1777
Górnik Game Arena powoli wyrabia sobie markę i jest już trwale wpisana w roczny kalendarz wydarzeń organizowanych na terenie Zgorzelca. W programie imprezy znalazły się atrakcje dla uczestników w każdym wieku- zarówno starszych jak i młodszych entuzjastów e-sportów. Na auli transmitowano na żywo streamy z turniei rozgrywanych piętro wyżej, można było także spróbować swoich sił w Kinekcie, Hearth Stone, Fifie 2017 czy Ultrastarze. Frekwencja była bardzo wysoka- w szkole pojawiło się ponad 400 osób. Tegoroczna edycja to wielki sukces, będący zasługą współpracy organizatorów i opiekunów.