OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
MATURA PRÓBNA W ZSZiL
matura
Pierwsze koty za płoty! W dniu wczorajszym rozpoczęła się matura próbna z Operonem. Język polski już za nami, dziś mierzymy się z matematyką. Jutro czekają nas języki obce. Apelujemy o ciszę i spokój, zwłaszcza w okolicach auli oraz gabinetów 11, 12, 13. W czwartek część segmentów (korytarze przy gabinetach 1, 2, 3, 4, 7, 11, 12, 13, 14) będzie wyłączona, prosimy w związku z tym o wyrozumiałość.
Sprawozdanie z próbnej ewakuacji w DPS "Ostoja" w Zgorzelcu
ostoja
Na prośbę Dyrekcji Domu Opieki Społecznej " Ostoja" w Zgorzelcu, dnia 14 listopada 2019r. dwudziestoosobowa grupa wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Dworzyńskiej wzięła udział w ćwiczeniach praktycznych ewakuacji na wypadek pożaru lub innych zdarzeń kryzysowych.


Zawody sportowo – obronne „Dla Niepodległej”
wowyj
Pokazy polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego, turniej strzelecki oraz bieg niepodległościowy stanowiły główne elementy zawodów sportowo – obronnych adresowanych dla uczniów klas mundurowych województwa dolnośląskiego, które 8 listopada br. przeprowadzono w 23 pułku artylerii w Bolesławcu w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Od godzin porannych bolesławieckie koszary gościły uczniów dolnośląskich szkół kształcących w klasach mundurowych, którzy w tym dniu mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby wojskowej, a także sprzętem wojskowym będący na wyposażeniu pododdziałów 23 pułku artylerii i żołnierzy amerykańskich 8 batalionu inżynieryjnego stacjonującego w Bolesławcu. W takim miejscu i w takim dniu nie mogło zabraknąć
2o na zajęciach dydaktycznych w zgorzeleckim szpitalu
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Zgorzelcu udało nam się zorganizować zajęcia dydaktyczne, których celem było zapoznanie się z efektami inwestycji przeprowadzonej w latach 2016-2017 w wyniku której dokonano:......
Link do zdjęć: Link
2s w ZUWie
zuwie
Dnia 23 października 2019 r. klasa 2s uczestniczyła w zajęciach w Zakładzie Uzdatniania Wody w Zgorzelcu. Poznaliśmy teren ujęcia wody, gdzie znajduje się 15 studni szybowych i 32 studnie głębinowe wiercone, które ujmują wodę podziemną dla mieszkańców Zgorzelca. Teren całego ujęcia to obszar Polska – Natura 2000. Wykonywaliśmy pomiary stanu wody na Nysie Łużyckiej i pomiary poziomu wód podziemnych przy studniach szybowych. Następnie zapoznaliśmy się z procesem uzdatniania wody od ujęcia do naszych kranów. Dzięki temu wiemy, że woda do uzdatniania nie pochodzi bezpośrednio z rzeki tylko z wód podziemnych, które infiltrują i zasilają studnie. Ze Stacji uzdatniania udaliśmy się...
Akcja Znicze dla II AWP
wzniccz Akcja zbiórki zniczy na mogiły poległych żołnierzy 2. Armii Wojska Polskiego przekroczyła nasze oczekiwania. Zebrano ponad 600 zniczy. W czwartek 31 października z klasą IIw udaliśmy się na cmentarz wojenny w celu zapalenia zniczy.

Wszystkim uczniom, którzy przynieśli choć jeden znicz, bardzo dziękujemy. Chcielibyśmy szczególnie podziękować tym, którzy mimo czasu wolnego, znaleźli chwilkę aby pójść z nami na cmentarz. Na wyróżnienie zasługuje klasa 2i, która przyniosła około 100 zniczy.
"Szkoła do hymnu"
niepo
Nasza szkoła włączyła się w akcję "Szkoła do hymnu" i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Bądźmy razem w tym dniu! Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!
Prace porządkowe na cmentarzu wojskowym i komunalnym
cmentarz 1
Dnia 23 października 2019 r. wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu wykonali szereg prac porządkowych na Cmentarzu Komunalnym i Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA
krewInformujemy o akcji poboru krwi, która odbędzie się 04 listopada 2019 r. w godzinach 09:00 – 13:00.
MIEJSCE: PLACÓWKA STRAŻY GRANICZNEJ W ZGORZELCU (parking na terenie placówki Straży Granicznej).
UCZESTNICY AKCJI: PRACOWNICY I FUNKCJONARIUSZE STRAŻY GRANICZNEJ FUNKCJONARIUSZE WSZYSTKICH SŁUŻB MUNDUROWY - MIESZKAŃCY ZGORZELCA.
OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE
turystykaInformujemy, że w dniu 31.10. 2019 r. o godzinie 8:00 w auli szkolnej odbędzie się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z p. Justyną Jęcek.
Znicz dla Bohaterów II Armii Wojska Polskiego
znicz
Jak co roku apelujemy do Waszych serc. Każdy, któremu nie są obojętni leżący na naszym zgorzeleckim cmentarzu, polegli bohaterowie II Armii Wojska Polskiego, niech podaruje im choć jeden znicz.
Znicze będą zbierane do czwartku 31 października, w gabinecie W-11 (pracownia komputerowa), 56 (biologia) lub 7 (geografia).
Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za na naszej ziemi. Jesteśmy winni im choć raz w roku pamięć.

Organizatorzy akcji Dorota Tymińska, Jacek Jonczyk, Kazimierz Korotusz