OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Górnik tuż za podium w rywalizacji sportowej 2017/18
gorpodprawlogo
Sportowcy z ZSZiL Zgorzelec w ramach Licealiady Młodzieży zajęli 4 miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych na Dolnym Śląsku. Na wynik szkoły w rankingu składało się 10 najlepszych występów naszej szkoły w zawodach dziewcząt i chłopców.
Wyniki:
Sklasyfikowano 187 szkół
Wojskowy Dzień Szkoleniowy
wwszkollelogo
W miniona środę w Naszej szkole odbył się pierwszy Wojskowy Dzień Szkoleniowy, zrealizowany w ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Program ten jest opracowany i koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych, uczniowie uczący się w klasie drugiej wojskowej, raz w miesiącu realizują zajęcia typowo wojskowe, w jednostce wojskowej w Bolesławcu – 23 śląskim pułku artylerii lub na Terenia szkoły. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostki wojskowej. Pierwsze tego typu zajęcia odbyły się z musztry, wychowania fizycznego, szkolenia przeciwchemicznego i obsługi sprzętu technicznego.
Sprzątanie Świata – Polska 2018
sprzziem25
Wszystkich, którym nie jest obojętny stan naszego lokalnego środowiska zapraszamy do udziału w szkolnych obchodach jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie świata – Polska 2018, w ramach której organizujemy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, baterii, makulatury oraz plastikowych nakrętek.
Zbiórka trwać będzie do końca października 2018 r.
ERASMUS+ - Szkolenie z przygotowania CV
eraloggo
W środę 26.09.2018 r. w gabinecie 61 odbędzie się pierwsze z cyklu szkoleń przygotowujących uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.
Harmonogram szkolenia wraz listą uczestników zamieszczono na stronie internetowej Szkoły w zakładce ERASMUS – PRAKTYKI ZAGRANICZNE oraz w gablocie przy gabinecie 25.
Udział w szkoleniu jest obowiązkowy.
I etap rozbudowy pracowni OZE
ozeW miniony poniedziałek (17.09.) Wicestarosta Mariusz Wieczorek, dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszka Skonieczka oraz przedstawiciele dyrekcji ZSZiL w Zgorzelcu dokonali odbioru I etapu pracowni OZE, wyposażonej w nowy sprzęt, z którego już wkrótce będą mogli skorzystać uczniowie tej placówki. To kolejny już krok powiatu, mający na celu odbudowę szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie.
Czytaj dalej: Link
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
rokrozpp2k18logo
03.09.2018r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Była to szczególna uroczystość ze względu na oddany do użytku wyremontowany teren przed budynkiem szkoły. Wicedyrektor Robert Sokołowski serdecznie przywitał wszystkich zebranych-nauczycieli, uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Urszula Ciupak- Starosta Powiatu Zgorzelec, która składając życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów edukacyjnych w rozpoczynającym się roku szkolnym, podkreśliła
Spotkanie rodziców uczniów klas III Technikum
eurazpluss
Spotkanie Rodziców / Opiekunów prawnych
uczniów zaproszonych do udziału w zagranicznych praktykach zawodowych
realizowanych w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu
w ramach programu Erasmus+
Stypendia rozdane!
styprozddaa
W ubiegły piątek (31 sierpnia) odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty . Wyróżnienie przyznawane jest najzdolniejszej młodzieży, uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.
Starosta Zgorzelecki Pani Urszula Ciupak wraz z Wicestarostą Mariuszem Wieczorkiem w asyście Dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych, wręczyli stypendia najzdolniejszej młodzieży. Łącznie wyróżnionych zostało 116 uczniów w tym:
42 z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu
EGZAMIN ZAWODOWY – SKŁADANIE DEKLARACJI
egzpotww
Deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (w zakresie kwalifikacji wymienionych w tabeli poniżej) przeprowadzanego w sesji styczeń-luty 2019 r. należy składać do kierownika kształcenia praktycznego w nieprzekraczalnym terminie do 7 września 2018 r. Druk deklaracji do pobrania w gabinecie nr 25.

Narodowe Czytanie
czyttann
Biblioteka szkolna przypomina, że 08.09.2018 r. odbywać się będzie w całej Polsce ważne wydarzenie czytelnicze.
Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytana będzie powieść Stefana Żeromskiego pt.:"Przedwiośnie".
- W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia.
Spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej
Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak serdecznie zaprasza Mieszkańców Powiatu Zgorzeleckiego na spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, które odbędzie się 6 września 2018 roku (czwartek), na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 12.

Spotkanie Pana Prezydenta z Mieszkańcami rozpocznie się o godzinie 16:30, jednak ze względów organizacyjnych, uprzejmie prosimy Mieszkańców o przybycie na miejsce godzinę wcześniej, czyli około 15:30.

Źródło: http://www.powiatzgorzelecki.pl: