OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Jasełka
koleenddylogo
W naszej szkolnej społeczności 20 grudnia „Jasełkami” rozpoczęliśmy obchody Bożego Narodzenia. Na wieńcu zapłonęły cztery świece informując nas, że święta już za chwilę…
Nasze świętowanie zaczęliśmy od utworu „Wśród nocnej ciszy” w czterogłosowym opracowaniu na chór J. Gałuszki. Następnie w „Górniczej” rodzinie wsłuchaliśmy się w słowa Ewangelii o narodzeniu Syna Bożego. Kolejne kolędy wykonał 100 osobowy chór przy akompaniamencie nietypowej orkiestry złożonej z klawiszy, dwóch gitar akustycznych, gitary klasycznej, ukulele, mandoliny, gitary basowej, skrzypiec oraz fletu poprzecznego. Całość akademii przeplatana była bożonarodzeniową poezją, a po finałowej pastorałce mówiącej o niesamowitym czasie Tej Nocy, w której przyszedł do nas Bóg, Pan Dyrektor złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Otwarcie pracowni
otwarpraccca
10 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych uroczyście zostały otwarte nowe pracownie do kształcenia w kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pomoce dydaktyczne oraz sprzęt, który stanowi wyposażenie tych pracowni został zakupiony za kwotę ponad 385 tys. zł w ramach współpracy z Wojewódzki Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, PGE Energetyka Odnawialna oraz środków własnych Powiatu Zgorzeleckiego.
Wojskowi po „Ślubowaniu”
pasoberetki
Tradycją naszej Szkoły jest ceremoniał ślubowania pierwszego rocznika oddziałów wojskowych. Organizując je 29 listopada- nawiązujemy do chlubnych tradycji dziejów oręża polskiego - spisku podchorążych i wybuchu Powstania Listopadowego w Królestwie Polskim przeciwko zaborcom.
W rocznice tych wydarzeń, od dawna odbywały się przysięgi podchorążych i kadetów szkół wojskowych.
Siatkarski turniej z okazji odzyskania niepodległości
siatteczkiaaa
15 i 16 listopada odbyła się XVI edycja turnieju piłki siatkowej dziewcząt i chłopców z okazji święta odzyskania niepodległości przez Polskę. Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców zawody zdominowały szkolne drużyny zgorzeleckiego Górnika. Nasze siatkarki i siatkarze wygrali wszystkie mecze i w nagrodę otrzymali skromne puchary ufundowane przez organizatorów imprezy. Oby te rezultaty były dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się finałami o mistrzostwo Zgorzelca i powiatu.
Uwaga! W dniu 10.12.2018r. w sali 56 odbędzie się XI powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS – etap szkolny
Zapisy do konkursu przyjmuje
p. Izabela Lisicka – pedagog (gab.18/1)
do dnia 05 grudnia 2018r.
Pięciu zwycięzców weźmie udział w eliminacjach powiatowych!
Przewidziane atrakcyjne nagrody!


Prymusi otrzymali stypendia
syppajjj
Najlepsi uczniowie ze wszystkich dolnośląskich szkół otrzymali w dniu dzisiejszym stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, a nagrody wręczał Dolnośląski Wicekurator Oświaty Pan Janusz Wrzal. Naszą szkolę reprezentowali i uhonorowani zostali: najlepsza uczennica Liceum Ogólnokształcącego Małgorzata Olszanowska – klasa 3z oraz najlepszy uczeń Technikum Bartosz Zasadzki – klasa 2i. Gratulujemy bardzo wysokich wyników i życzymy podobnych w przyszłym roku.
Wyjazd zawodoznawczy klas wojskowych do 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie
pozdrowienia od Kasi
Z Leopardami, Goździkiem i i Śnieżnikiem, zapoznali się uczniowie klasy 1 w i 2w podczas wizyty w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Punktem programu był Ośrodek Szkolenia „Leopard” gdzie szkolą się czołgiści. Śnieżnik to, można powiedzieć, konsola do gier FPS w formacie XXXL. Tu mamy prawdziwą broń, gdzie naboje zastępuje laser.
Żołnierze tej jednostki zaprezentowali najnowszy czołg Leopard 2A5 wraz z jego starszą odmianą 2A4, transporter BWP-1, haubicę samobieżna 2S1 Goździk oraz wiele innego ciężkiego sprzętu bojowego
Klasy wojskowe proszą o głosy.
Jacek Jonczyk - nauczyciel naszej szkoły uczący m. inn. klasy wojskowe opracował projekt na dofinansowanie zajęć strzeleckich dla klas wojskowych naszej szkoły. Wszyscy, którzy by chcieli wspomóc wygrać konkurs na projekt mogą zagłosować na stronie Projekt z Klasą

Link
Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej
hallapilkkki
19 listopada piłkarze i piłkarki ze szkół powiatu zgorzeleckiego rywalizowali o miano najlepszej drużyny w rejonie. W turnieju wystąpiło pięć drużyn męskich /LO Zgorzelec, ZSP Zgorzelec, ZSZiL Zgorzelec, LO Bogatynia oraz ZSZ Bogatynia/ i trzy drużyny żeńskie /LO Zgorzelec, ZSP Zgorzelec, ZSZiL Zgorzelec/. Lepiej spisały się dziewczęta nie przegrywając żadnego meczu, co dało 2 miejsce w zawodach. Chłopcy uplasowali się na 3 miejscu wygrywając i przegrywając po jednym meczu i remisując pozostałe dwa.
W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
100lecpol
W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
biblioteka szkolna ,w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ", zakupiła najnowsze wydania książek poświęconych tematyce patriotycznej:
DNIA 09.11 (jutro) W SZKOLE OBOWIAZUJE STRÓJ GALOWY