OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Sztafetowe Biegi Przełajowe.
sztaffetka
W dniu 1 października na stadionie w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Były to jednocześnie eliminacje do finałów wojewódzkich. W kategorii chłopców szkół średnich po raz kolejny najlepszymi okazali się zawodnicy z „ GÓRNIKA ‘’. Pokonali oni dość znacznie „ Ogólniak” i „ Emilkę ‘’ ze Zgorzelca. Życzymy Naszym chłopcom dobrego miejsca podczas finałów Dolnego Śląska, które odbędą się 10 października w Olszynie Lubańskiej. Sukcesem na pewno będzie podium na szczeblu wojewódzkim.
KOLEJNY SUKCES LEKKOATLETÓW Z GÓRNIKA!!
zawwollol
Dnia 25.09 odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lidze Lekkoatletycznej.
Nasi lekkoatleci zostali Wicemistrzami Województwa ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia, a dziewczęta zajęły wysokie V miejsce.
Na podium stanęli:
Dzień Sybiraka zabezpieczony.
sybirdzien
Wrzesień to miesiąc obfitujący w wiele uroczystości oraz imprez upamiętniających ważne wydarzenia w tym i historyczne. Szkoła w Jerzmankach nosząca im. Sybiraków już kolejny raz zorganizowała „ Marsz Sybiraka ‘’. Tradycją jest, że uczniowie klas zdrowotnych z ZSZiL w Zgorzelcu zabezpieczają pod względem pierwszej pomocy te uroczystości. Jak co roku zdarzają się omdlenia, zasłabnięcia i obtarcia. Dla „ ratowników ‘’ z Górnika to pestka i chleb powszedni. Zetki w takich przypadkach dają radę.
„Zetki” przeciw przemocy
zetpolic
We wrześniu w Pieńsku odbył się festyn pod tytułem „ Alternatywa dla przemocy ’’. Swój udział w ivencie mieli również nasi uczniowie z klas zdrowotnych, których koordynatorem działań jest prof. Waldemar Woźniak. Podczas akcji młodzież pokazywała jak powinno się udzielać pierwszej pomocy, rozdawała ulotki, oraz zabezpieczała bieg dzieci ze szkół podstawowych. Uczniowie z Górnika na zakończenie imprezy otrzymali gromkie brawa i podziękowania od przedstawicieli Policji, Burmistrza Pieńska, jak i dyrekcji Domu Kultury w Pieńsku. Tak trzymać ale bez przemocy ;) .
Górnik” najlepszy w nożnej.
pilgorloggo
Reprezentacja ZSZiL w Zgorzelcu okazała się najlepszą wśród drużyn chłopięcych w piłce nożnej w rozgrywkach międzyszkolnych w ramach Licealiady prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. „Górnicy” gładko wygrali pojedynki na poziomie miejskim, by na szczeblu powiatowym zająć pierwsze miejsce i udowodnić swoją siłę. Pokonali w turnieju finałowym „Emilki” 3:1 i zremisowali z zawodnikami z Bogatyni 0:0. Gratulujemy i życzymy podobnego sukcesu w piłce halowej.
Górnik tuż za podium w rywalizacji sportowej 2017/18
gorpodprawlogo
Sportowcy z ZSZiL Zgorzelec w ramach Licealiady Młodzieży zajęli 4 miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych na Dolnym Śląsku. Na wynik szkoły w rankingu składało się 10 najlepszych występów naszej szkoły w zawodach dziewcząt i chłopców.
Wyniki:
Sklasyfikowano 187 szkół
Wojskowy Dzień Szkoleniowy
wwszkollelogo
W miniona środę w Naszej szkole odbył się pierwszy Wojskowy Dzień Szkoleniowy, zrealizowany w ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Program ten jest opracowany i koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych, uczniowie uczący się w klasie drugiej wojskowej, raz w miesiącu realizują zajęcia typowo wojskowe, w jednostce wojskowej w Bolesławcu – 23 śląskim pułku artylerii lub na Terenia szkoły. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostki wojskowej. Pierwsze tego typu zajęcia odbyły się z musztry, wychowania fizycznego, szkolenia przeciwchemicznego i obsługi sprzętu technicznego.
Sprzątanie Świata – Polska 2018
sprzziem25
Wszystkich, którym nie jest obojętny stan naszego lokalnego środowiska zapraszamy do udziału w szkolnych obchodach jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie świata – Polska 2018, w ramach której organizujemy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, baterii, makulatury oraz plastikowych nakrętek.
Zbiórka trwać będzie do końca października 2018 r.
ERASMUS+ - Szkolenie z przygotowania CV
eraloggo
W środę 26.09.2018 r. w gabinecie 61 odbędzie się pierwsze z cyklu szkoleń przygotowujących uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.
Harmonogram szkolenia wraz listą uczestników zamieszczono na stronie internetowej Szkoły w zakładce ERASMUS – PRAKTYKI ZAGRANICZNE oraz w gablocie przy gabinecie 25.
Udział w szkoleniu jest obowiązkowy.
I etap rozbudowy pracowni OZE
ozeW miniony poniedziałek (17.09.) Wicestarosta Mariusz Wieczorek, dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Agnieszka Skonieczka oraz przedstawiciele dyrekcji ZSZiL w Zgorzelcu dokonali odbioru I etapu pracowni OZE, wyposażonej w nowy sprzęt, z którego już wkrótce będą mogli skorzystać uczniowie tej placówki. To kolejny już krok powiatu, mający na celu odbudowę szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie.
Czytaj dalej: Link
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
rokrozpp2k18logo
03.09.2018r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Była to szczególna uroczystość ze względu na oddany do użytku wyremontowany teren przed budynkiem szkoły. Wicedyrektor Robert Sokołowski serdecznie przywitał wszystkich zebranych-nauczycieli, uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Urszula Ciupak- Starosta Powiatu Zgorzelec, która składając życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów edukacyjnych w rozpoczynającym się roku szkolnym, podkreśliła