OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
ERASMUS+ - Szkolenie językowe
er+logg
W dniach 13-16.11.2018 r. odbędzie się szkolenie językowe dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:

13.11.2018 r. (wt.) godz. 9.40 – 15.00
14.11.2018 r. (śr.) godz. 9.40 – 15.00
15.11.2018 r. (czw.) godz. 9.40 – 15.00
16.11.2018 r. (pt.) godz. 8.00 – 13.15


ERASMUS+ - Spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników
er+logg
W dniu 13.11.2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Na spotkaniu przedstawione zostaną informację dot. spraw organizacyjnych związanych z wyjazdem oraz odbywaniem praktyk zagranicznych
ERASMUS+ - Szkolenie pedagogiczne
er+logg
W czwartek 08.11.2018 r. odbędzie się szkolenie pedagogiczne dla uczestników projektu pt. ”Praktyki zagraniczne dla ZSZiL w Zgorzelcu” wyjeżdżających w terminie 19.11.–14.12.2018 r. do Włoch i Hiszpanii na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Programu Erasmus+.

Harmonogram szkolenia:
Kraj mobilności: Hiszpania sala 12 godz. 12.30 - 14.10
Kraj mobilności: Włochy sala 13 godz. 12.30 - 14.10

Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla uczestników projektu oraz osób rezerwowych.
Raz kino, raz teatr, czyli ambitna edukacja 2c!
wyj2ccos
Ostatni październikowy piątek uczniowie 2c spędzili we Wrocławiu. Najpierw było Afrykarium w ZOO, potem „Laserowy Paintball”, następnie spacer po Ostrowie Tumskim i odwiedziny prof. Miodka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu. Jednak największa atrakcja to wieczorna duchowa uczta i porządna dawka śmiechu jednocześnie podczas spektaklu „Mayday” w reż. W. Pokory. Dzięki wspanialej grze aktorów Teatru Polskiego młodzież odkryła walory sztuki teatralnej i do swych fascynacji filmem dodała też teatr.

Zbiórka dla Schroniska Przylasek
zbiodlaschr
Pan Waldemar Woźniak wraz z klasami zdrowotnymi organizują zbiórkę dla zwierzaków w schronisku. Bezdomne psiaki potrzebują suchej i mokrej karmy, obroży, smyczy itp. Każdy kto może pomóc proszony jest o okazanie serca . Zbiórkę prowadzimy do 16.11.2018 r. (piątek). Dary można przynosić do magazynku nauczycieli w-fu. IDZIE ZIMA. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI NA LOS MAŁYCH, BEZBRONNYCH PSIAKÓW!
ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH na 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
sppiwsz
W piątek 26.10.2018r. o godz.9.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgorzelcu, odbyła się generalna próba śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych. Ponad 60 uczniów zmierzyło się z narodowym repertuarem pod wodzą Pani Agnieszki Dudy. Utwory zabrzmiały uroczyście i bardzo dobitnie tym bardziej, że szkolny chór zasilili w dużej mierze chłopcy mogący się pochwalić niezwykłym basem. Pani Duda pochwaliła naszą młodzież za entuzjazm i ogromne zaangażowanie. Próba przebiegła na tyle sprawnie, że po jej zakończeniu rozśpiewana młodzież dalej chciała kontynuować wspólne śpiewanie, a do szkoły wracała z pieśnią na ustach...
Krótki fragment śpiewu znajdziecie pod adresem https://youtu.be/ZXT3kRl6dkg
Spotkanie profilaktyczne
profspott
"My, ludzie z początku XXI wieku, żyjemy w straszliwym pędzie. W pogoni za materialnymi dobrami, statusem, karierą, rzadziej za szczęściem... ale także w ucieczce przed cierpieniem, samotnością, niespełnieniem własnych oczekiwań. To sprawia, że coraz więcej ludzi sięga po różnego rodzaju "wspomagacze".
Złoto w ostatniej sekundzie
koszgorrlogo
22 października w Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. W turnieju wystąpiły 3 zgorzeleckie drużyny : Górnik, Emilka i Śniady. Już w pierwszym meczu spotkały się 2 najlepsze drużyny w regionie jeleniogórskim ZSZiL oraz LO. Pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany, a zwycięstwo Górnikom w ostatniej sekundzie meczu zapewnił Daniel Chorbotowicz dobijając niecelny rzut Jakuba Lewandowskiego. Zawodnicy z naszej szkoły obronili po raz kolejny tytuł Mistrzów Powiatu i otrzymali złote medale. Dalsze rozgrywki odbędą się już na hali przy ul. Maratońskiej w styczniu 2019 roku.
Szkolenie ogólno-wojskowe
biwook
W dniach 10-11 października, uczniowie klasy I w uczestniczyli
w wyjazdowym szkoleniu ogólno-wojskowym. Dwudniowe ćwiczenia terenowe zaczynają wpisywać się w program szkolenia klas pierwszych oddziałów wojskowych. Udział w nich pozwala kadetom zweryfikować w praktyce zagadnienia nauczane w szkole, sprawdzić swoje słabości i uczyć się je pokonywać, a przede wszystkim ugruntować w przekonaniu, że zainteresowanie żołnierską profesją jest kierunkiem w którym chcą dalej się rozwijać. Otoczenie schroniska młodzieżowego w miejscowości Łupki k/Wlenia i tym razem stworzyło znakomite warunki do przeprowadzenia szkolenia. W ramach szkolenia instruktorzy PW uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, budowy karabinka wykonywania rzutu granatem, elementów taktyki oraz ratownictwa medycznego, strzelanie z broni pneumatycznej, elementy survivalu i walki wręcz. Uzupełnieniem szkolenia były zajęcia z musztry plutonu i drużyny. W trakcie pobytu uczniowie doskonalili umiejętności orientowania się w terenie.
Znicz dla bohaterów II AWP
zniczka
Jak co roku apelujemy do Waszych serc. Każdy, któremu nie są obojętni leżący na naszym zgorzeleckim cmentarzu, polegli bohaterowie II Armii Wojska Polskiego, niech podaruje im choć jeden znicz. Znicze będą zbierane do środy 31 października, w gabinecie 64 (pracownia komputerowa) lub 7 (geografia). Mam nadzieje, że znajdą się też chętni, aby w środę 31 października iść i zapalić zebrane znicze na mogiłach poległych żołnierzy. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za na naszej ziemi. Jesteśmy winni im choć raz w roku pamięć.

Organizatorzy akcji Jacek Jonczyk, Kazimierz Korotusz
Sztafetowe Biegi Przełajowe.
sztaffetka
W dniu 1 października na stadionie w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Były to jednocześnie eliminacje do finałów wojewódzkich. W kategorii chłopców szkół średnich po raz kolejny najlepszymi okazali się zawodnicy z „ GÓRNIKA ‘’. Pokonali oni dość znacznie „ Ogólniak” i „ Emilkę ‘’ ze Zgorzelca. Życzymy Naszym chłopcom dobrego miejsca podczas finałów Dolnego Śląska, które odbędą się 10 października w Olszynie Lubańskiej. Sukcesem na pewno będzie podium na szczeblu wojewódzkim.