REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI W "GÓRNIKU"
104_2013W dniach 26 i 27 września Dolnośląski Festiwal Nauki gościł w Zgorzelcu. W ramach imprezy odbyło się wiele wykładów, pokazów i warsztatów.Uczniowie z naszej szkoły tradycyjnie zaznaczyli swoją obecność na tym forum.
'RATOWNICY' Z GÓRNIKA NA FESTYNIE INTEGRACYJNYM
"Ratownicy" z Górnika na festynie

Dnia 28 września, uczniowie klas zdrowotnych na zaproszenie Dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, urozmaicili organizowany przez nich piknik integracyjny. Nasi uczniowie pokazywali młodszym kolegom i ich rodzicom jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.


AGRO SHOW
102_2013W dniach 20-21 września 2013 r. uczniowie klas Technikum agrobiznesu uczestniczyli w odbywającej się już od 15 lat pokazach AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania. Impreza ma charakter plenerowy i jest największą tego typu imprezą w Europie. Podczas wystawy czołowi producenci zaprezentowali najnowsze i najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze. Ponadto mieliśmy okazję poznać ofertę producentów nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firm z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.
MANEWRY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
101_2013 W dniach 26-27 września grupa uczniów z klasy III z uczestniczyła w IV Manewrach Polskiego Czerwonego Krzyża pn. „Z międzynarodowym prawem humanitarnym za Pan Brat”.
Manewry przeprowadzone były na terenie 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu.
Zadaniem grupy podczas manewrów było między innymi:
-sprawdzenie, czy doszło do złamania konwencji humanitarnych w rejonach zainscenizowanych działań wojennych;
RAJD GÓRNIKA 2013
100_2013W dniu 25 września w szkole odbył się „Rajd Górnika”, w którym uczestniczyły klasy pierwsze naszej szkoły. Każda klasa miała do pokonania trasę zgodną z wylosowaną wcześniej mapką, oraz zdobycie punktów kontrolnych. Na trasie klasy miały do wykonania różne zadania:
INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO
99_2013
Górnik ponownie najlepszą szkołą we współzawodnictwie sportowym

W dniu 26.09.2013 na boisku lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się uroczystość inauguracji sportowego roku szkolnego 2013/2014 w Województwie Dolnośląskim


OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SPORTOWO OBRONNE KLAS O PROFILU WOJSKOWYM
98_2013Już po raz trzeci 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu oraz Stowarzyszenie Żołnierzy 62 kompanii specjalnej Commando gościli w swoich murach najlepsze reprezentacje klas wojskowych z całej Polski. Na III. Ogólnopolskich Mistrzostwach Sportowo Obronnych Klas o Profilu Wojskowych sławiło się łącznie 26 drużyn. Zawody polegały na pokonaniu wielu konkurencji: pływaniu, marszobiegu na 4,5 km, strzelaniu z broni ostrej, pokonaniu toru przeszkód na ośrodku sprawności fizycznej oraz rzutach granatem na celność i odległość.
LEKKOATLECI Z GÓRNIKA PIĄTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE
97_201318 września na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego CWKS „Resovia” odbył się finał Mistrzostw Polski w lidze lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Prawo uczestnictwa miało po 12 zaproszonych reprezentacji szkolnych damskich i męskich, które w korespondencyjnych zawodach w roku szkolnym 2012/13 zajęły miejsca 1 – 12 /dodatkowo udział wzięły 2 szkoły z „dziką kartą”/
ŚWIATOWA PIERWSZA POMOC
96_2013W związku z obchodzonym ostatnio Światowym Dniem Pierwszej Pomocy klasa III zdrowotna wyszła naprzeciw mieszkańcom naszego miasta. W dniu 13 września młodzież zorganizowała uliczny hapening. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali inscenizacje pierwszej pomocy w różnych punktach miasta. Akcja została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców. Przechodnie otrzymywali ulotki, ale mogli także np. nauczyć się przeprowadzić prawidłowo resuscytację na fantomie w praktyce.
Więcej: http://www.zinfo.pl/artykuly/12924
DOLNOŚLĄSKA LIGA TALENTÓW
95_2013Od maja do września tego roku trwały eliminacje do kolejnej edycji konkursu "Dolnośląska Liga Talentów"organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pod patronatem Wicemarszałka Pana Radosława Mołonia. W czterech ośrodkach- Bolesławcu, Głogowie, Głuszycy i Strzelinie wyłaniano z mnóstwa osób śpiewających, tańczących, recytujących...tych najlepszych. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja dolnośląskiego amatorskiego ruchu artystycznego i pokazanie go w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Z naszego regionu do finału, mimo wielu uczestników, dostał się tylko Piotr Woźniak-uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
STYPENDIA 2013
94_2013Dnia 16.09.2013r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnionych zostało aż 116 uczniów i absolwentów, którzy odnieśli sukcesy w nauce, sporcie, konkursach i olimpiadach. Stypendyści otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, wicestarosty Mariusza Tureńca, dyrektor Bogusławy Witkowskiej oraz dyrektorów szkół.