REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
OGŁOSZENIA
ogloszenia
ROZDANIE ŚWIADECTW EGZAMINU ZAWODOWEGO:

30.08.2013r. - 11:00 - gabinet Dyrektora Szkoły
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014
90_2013WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014:
Klasy 1 - liceum ogólnokształcące | Klasy 1 - technikum

Klasa: 2c | Klasa: 2d | Klasa: 2i | Klasa: 2s | Klasa: 2k | Klasa: 2w | Klasa: 2z

Klasa: 3a | Klasa: 3d | Klasa: 3e | Klasa: 3i | Klasa: 3k | Klasa: 3t | Klasa: 3w | Klasa: 3z

Klasa: 4d | Klasa: 4e | Klasa: 4i | Klasa: 4k
UWAGA! Na początku roku szkolnego będzie możliwość zakupienia książek używanych w bibliotece szkolnej.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
89_2013GALERIA Z ZAKOŃCZENIA ROKU W CZYTAJ WIĘCEJ...
WYPRAWA ŻYCIA, A JEDNAK NIE TAK BARDZO EKSTREMALNA
88_2013I udało się! Po wielu staraniach zdołaliśmy wprowadzić w życie nasz plan odbycia długiej – i w założeniach ciekawej – podróży. Oczywiście rowerem!
Nasza wyprawa do Świnoujścia miała potrwać 7 dni. W tym czasie mieliśmy pokonać niemal 600 kilometrów. Plan został szczegółowo opracowany przez nauczycieli, którzy już wcześniej przebyli tę trasę i wiedzieli, jak sprawy się mają.
KONKURS CHEMICZNY
olimpiady_i_konkursyDnia 21 czerwca 2013 roku w Zespole Szkól Zawodowych i Licealnych im. Górników i Elektryków Turowa odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny, którego celem była prezentacja wiadomości i umiejętności w dziedzinie chemii. I miejsce zajęła uczennica klasy 2w Łucja Mackiewicz, II drugie miejsce zajął Patryk Dominiczak uczyń klasy 2i i III miejsce zajęła Sandra Bednarczuk uczennica klasy 2z.
POZYTYWNIE I DOSŁOWNIE NAKRĘCENI
87_201321 czerwca 2013 roku, po raz kolejny z ZSZiL im. Górników
i Energetyków Turowa wywieziono do Wrocławia wypęłnione po brzegi worki plastikowymi nakretkami. Akcja ta ma na celu wspomóc działania Fundacji " Na ratunek dzieciom z chorobami nowotworowymi". Pozyskane pieniążki za recykling mają zasilić budowę PRZYLĄDKA NADZIEI tj. nową siedzibę KLINIKI ONKOLOGII I HEMATOLOGII DZIECIĘCEJ WE WROCŁAWIU. W zbiórce nakrętek uczestniczyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również dieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu zgorzeleckiego. Do akcji dołączyły również liczne instytucje oraz osoby prywatne.
MANEWRY ZDROWOTNYCH W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
86_2013W dniach 10-13 czerwca odbył się obóz szkoleniowy klasy 1z. W ramach zajęć przyswajano wiedzę i miejętności praktyczne z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podstaw ratownictwa. Młodzież uczestniczyła w prelekcjach przygotowanych przez ratowników GOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej. Edukowała się ekologicznie i sprzątała szlaki turystyczne. Młodzi "ratownicy" ćwiczyli swą sprawność na parku linowym i kondycję podczas pieszych, górskich wycieczek. Jednak w pamięci uczestnikom obozu najbardziej utkwiła integracja ze strażakami i policjantami podczas alarmowych, nocnych manewrów.
BEZPIECZEŃSTWO MŁODZIEŻY W WAKACJE
85_2013Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły lub na uczelnię mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły - to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.
KLASA IIz NA WYCIECZCE DYDAKTYCZNEJ WE WROCŁAWIU
84_2013Dnia 18.06.2013 roku klasa II z wraz z opiekunami p. Dorotą Tymińską i p. Elżbietą Bochno wybrała się na wycieczkę dydaktyczną do Katedry Biologii Człowieka Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas pobytu na uczelni, uczniowie mogli poszerzyć swoje wiadomości antropologiczne, obejrzeć wystawę antropogenezy człowieka, ontogenezy i patologii w szkielecie człowieka, a także zaznajomić się z kulturowymi obrządkami pochówkowymi. Uczestnicząc w warsztatach dydaktycznych uczniowie mogli obejrzeć ludzki materiał kostny, a także zapoznać się z metodami oceny płci i wieku.
CZERWIEC = SIATKÓWKA PLAŻOWA
83_2013W czerwcu na obiektach naszej szkoły odbywały się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły złote medale, które jednocześnie były przepustką do udziału w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Bolesławcu. Zarówno w turnieju żeńskim (11.06) jak i w męskim (12.06) plażowicze zajęli 3 miejsce. W obu przypadkach tylko detale i brak szczęścia zadecydowały o porażkach w półfinałach. Zwycięzcami obu turniejów były drużyny z Kamiennej Góry, a finaliści strefy 17 czerwca wystąpią w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Strzelinie.
DZIEŃ PATRONALNY TOWARZYSTWA POMOCY
82_201312 czerwca 2013 r. grupa młodzieży z klasy 1c i 2a wzięła udział w obchodach Dnia Patronalnego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Zgorzelcu. Uczennice recytując i śpiewając zaprezentowały krótki pokaz muzyczno-literacki poruszający tematykę związaną z życiem i działalnością Adama Chmielowskiego, który przywdziawszy habit stał się Bratem Albertem. W uroczystości udział brali także przedstawiciele władz zgorzeleckich, w tym Burmistrz Rafał Gronicz.