OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
CZERWIEC = SIATKÓWKA PLAŻOWA
83_2013W czerwcu na obiektach naszej szkoły odbywały się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły złote medale, które jednocześnie były przepustką do udziału w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Bolesławcu. Zarówno w turnieju żeńskim (11.06) jak i w męskim (12.06) plażowicze zajęli 3 miejsce. W obu przypadkach tylko detale i brak szczęścia zadecydowały o porażkach w półfinałach. Zwycięzcami obu turniejów były drużyny z Kamiennej Góry, a finaliści strefy 17 czerwca wystąpią w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Strzelinie.
DZIEŃ PATRONALNY TOWARZYSTWA POMOCY
82_201312 czerwca 2013 r. grupa młodzieży z klasy 1c i 2a wzięła udział w obchodach Dnia Patronalnego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Zgorzelcu. Uczennice recytując i śpiewając zaprezentowały krótki pokaz muzyczno-literacki poruszający tematykę związaną z życiem i działalnością Adama Chmielowskiego, który przywdziawszy habit stał się Bratem Albertem. W uroczystości udział brali także przedstawiciele władz zgorzeleckich, w tym Burmistrz Rafał Gronicz.
V TALENCIARZ
12. czerwca 2013 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Jubileuszowy V konkurs Talenciarz.
Po raz pierwszy przystąpiły do niego wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu, a były to:
-Liceum Ogólnokształcące z Bogatyni
-Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu
-Zespół Szkół Zawodowych im. św.Barbary w Bogatyni
-Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
UCZEŃ GÓRNIKA LAUREATEM CENTRALNEJ OLIMPIADY
80_2013Finał Centralnej XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Warszawie już za nami. Eliminacje odbyły się w dniach 7-8 czerwca 2013r. w SGGW w Warszawie.
ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu reprezentował uczeń klasy trzeciej technikum w zawodzie technik agrobiznesu Piotr Grela, który po eliminacjach okręgowych zakwalifikował się do rywalizacji ogólnopolskiej.
SPOTKANIE Z ROBERTEM STANDO
79_201312 czerwca 2013 roku w ZSZiL odbyło się spotkanie ze znanym reżyserem filmów dokumentalnych – Robertem Stando (84 lata). W spotkaniu udział wzięła klasa I s i słuchacze Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Prezesa Uniwersytetu – panią Annę Śliwińską.
Is PIERWSZA W WOJEWÓDZTWIE, SIÓDMA W POLSCE
78_2013Znane są już wyniki ogólnopolskiego konkursu pt. „Świadomy wie co robić z ZSEE”. Założeniem konkursu było propagowanie wśród młodzieży idei i zasad odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), czego rezultatem miało być rozpowszechnienie informacji o stacjonarnych punktach zbiórki ZSEE oraz zmniejszenie ilości elektroodpadów wyrzucanych w miejsca do tego nieprzeznaczone, ze względu na ich wysoką szkodliwości dla człowieka i środowiska.
HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
ogloszeniaHARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH - CZERWIEC 2013

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ HARMONOGRAM
KONKURS LITERACKI
olimpiady_i_konkursyW ramach 7 Dolnośląskiego Turnieju Młodych Recenzentów odbył się konkurs Z Książką na Walizkach - 2013, celem którego jest rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży; kształtowanie kultury literackiej uczniów oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych twórców.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczennica klasy 3a1 - Aleksandra Drozd zajęła II miejsce.
Naszej laureatce serdecznie gratulujemy.
X MARATON MATEMATYCZNY - SPROSTOWANIE
71_2013Informujemy, że 6.06.2013r do komisji X Maratonu Matematycznego wpłynęło odwołanie ucznia ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu. Po ponownym przeliczeniu punktów w poszczególnych etapach konkursu komisja podaje skorygowane wyniki X Maratonu Matematycznego w kategorii technikum:
TALENCIARZ ROKU 2013
olimpiady_i_konkursy
Łowimy szkolne talenty!

… ale tym razem zarzucamy sieci na cały Powiat! Łowić pomogą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, którzy organizują młodzieżowe zmagania artystyczne w ramach V Powiatowego Konkursu Talentów młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się dnia 12 czerwca 2013r o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Naszą szkołę reprezentować będą Laureaci Szkolnego Konkursu Talentów:
X MARATON MATEMATYCZNY - WYNIKI
71_2013Dnia 5 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu miała miejsce X edycja Maratonu Matematycznego.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. W zmaganiach matematycznych wzięło udział 172 uczniów. Wśród gimnazjów, które zgłosiły swój udział w X Maratonie Matematycznym znalazły się: Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, Gimnazjum Łużyckie w Zgorzelcu, gimnazja z Ruszowa, Węglińca, Zawidowa, Jerzmanek, Porajowa, Pieńska oraz szkół ponadgimnazjalnych: LO Bogatynia, ZSZ im. Św. Barbary Bogatynia, LO Cogito Zgorzelec, LO im. Braci Śniadeckich Zgorzelec, ZSP im. E. Plater Zgorzelec oraz ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa Zgorzelec.