REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Inspektor ochrony danych
Imię i Nazwisko: Rafał Wielgus
tel: 68 411 40 00
e-mail:iod@bhpex.pl
Punkt kontaktowy IOD ->
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
''ZETKI'' POMAGAŁY PODCZAS KONKURSU ''UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ''
29_2013W piątek 15 marca 2013r. w Gimnazjum nr 3 w Bogatyni, odbył się I Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” realizowany w ramach subregionalnego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży.
Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i w praktyce udowodnić znajomość pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego zachowania się podczas pożaru i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia codziennego.
KONKURS WIEDZY O WOJSKU POLSKIM I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
28_2013Dnia 20.03.2013 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły. Najwybitniejsi uczniowie znający tematykę II wojny światowej to:
I miejsce: Mateusz Jończyk kl. II w
II miejsce: Mariusz Mackiewicz kl. II w
III miejsce: Krzysztof Wrzesień kl. II w
Będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym.
Organizatorami konkursu byli pani D. Burda i p. R. Kowalczyk
KOLEJNY ''ZŁOTY'' SZCZYPIORNIAK
27_201311 marca dziewczęta, a trzy dni później tj. 14 marca chłopcy zdobyli pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Zwycięstwa te dają przepustkę do dalszych gier w ramach Licealiady. Sukces Naszych piłkarzy to powtórka z ubiegłego roku. Chłopcy w Licealiadzie 2011/2012 również zajęli pierwsze miejsce w Powiecie Zgorzeleckim i zakończyli rozgrywki na miejscu drugim w strefie jeleniogórskiej. Apetyty, chęć do walki i bojowe nastawienie w tym roku są jeszcze większe. My życzymy im spełnienia zamierzeń i dziękujemy za już, a było co oglądać podczas turnieju w Zawidowie. Chłopcy idąc za wzorem dziewcząt także bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje spotkania.
DYŻUR SPECJALISTY
26_2013
Drodzy Rodzice !
Informujemy, że w naszej szkole w dniu 20 marca 2013r.
w godzinach 16.00 – 17.00 w gabinecie pedagoga (gab.18/1)
dyżur pełnić będzie specjalista terapii uzależnień.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty jednocześnie informując, że wszelkie porady i odpowiedzi są udzielane z zachowaniem anonimowości.
WIZYTA W ZGORZELECKICH DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ
projekt_mppks11 i 12 marca 2013r. młodzież z naszej szkoły w ramach projektu „Młodość-pierwszy krok ku starości” odwiedziła pensjonariuszy zgorzeleckich Domów Pomocy Społecznej. Uczniowie przedstawili program kabaretowy pt. Czerwony kapturek oraz złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji Seniorzy wysłuchali koncertu przygotowanego przez chłopców ze szkolnej grupy Cazzo i wspólnie bawili się przy takich coverach jak: Moja mała blondyneczko, Jadzia,Jadzia to dziewczyna czy Polskie dziewczyny najładniejsze są…
KONKURS PLASTYCZNY ''DEKORACJA WIELKANOCNA''
25_2013
Zachęcamy wszystkie uzdolnione osoby do wzięcia udziału w konkursie!

Wystarczy, że spełnisz poniższe warunki:
- w konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy wykonają ozdobę - dekorację Wielkanocną techniką dowolną,
- pod uwagę będą brane prace indywidualne, grupowe oraz klasowe,
- prace biorące udział w konkursie powinny zawierać elementy dekoracyjne,
posiadać cechy użytkowe oraz estetyczną formę przestrzenną,
- każda praca powinna być opatrzona kartonikiem z imieniem i nazwiskiem autora
oraz klasą, przytwierdzoną w sposób umożliwiający jej odpięcie,
- proszę nie przyczepiać karteczek bezpośrednio do prac.
SĄ MIEJSCA, KTÓRYCH SAM NIE ODWIEDZISZ
24_2013W środę 6 marca 2013 r. klasa 1c odwiedziła Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu.
Wystawa nosi tytuł.: "Opuszczone URBEX''. Składała się z dużych, unikatowych fotografii przedstawiających minioną epokę. Miejsc, które poszły w zapomnienie, miejsc które swego czasu tętniły życiem np.: basen w Lubaniu, szpital psychiatryczny, szkoły, dworzec PKP w Zgorzelcu, czy tez Prosektorium.Ten ostatni z wymienionych tu obrazów (Prosektorium) większość z nas zafascynował.
Dlaczego ? Otóż, jak wyjaśnił autor zdjęć, spali w nim niegdyś bezdomni ludzie.
Zrobienie tych zdjęć wymagało niezwykle dużo wysiłku, pracy, a czasem nawet narażenia zdrowia i życia.

Tymoteusz Sztrauch

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
23_2013Szczypiornistki górą!
W Zawidowie w poniedziałkowe przedpołudnie (11.03.13r.) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły po pięknych pojedynkach, okupionych kontuzjami i licznymi sińcami zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Wygrywając wszystkie mecze "nasze złotka" nie dały złudzeń kto jest najlepszy.
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W ROZGRYWKACH STREFOWYCH!
ZSZiL 6:5 LO ZGORZELEC
ZSZiL 11:4 "GÓRNIK" BOGATYNIA
ZSZiL 11:5 LO BOGATYNIA
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
olimpiady_i_konkursySzkolny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" -
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
CeBIT - HANOWER
21_2013Dnia 09.03.13 o godzinie czwartej rano uczniowie klas informatycznych i graficznych wyruszyli na wycieczkę do Hanoweru. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Pokonanie trasy pomiędzy Zgorzelcem, a Hanowerem zajęło nam około 5 godzin. Celem podróży było zwiedzenie targów najnowszych technologii informatycznych CeBIT. Polska została wybrana w roku 2013 partnerem strategicznym targów, co umożliwiło nam dokładne zapoznanie się z wynalazkami, projektami rodzimych uniwersytetów, a także zagranicznymi pozycjami w ojczystym języku.
KLASA Is W ZAKŁADZIE UZDATNIANIA WODY
20_201327 lutego br. w ramach zajęć Laboratorium badania komponentów środowiska klasa Is / technik ochrony środowiska/ odwiedziła Zakład Uzdatniania Wody PWiK „Nysa” w Zgorzelcu. W ramach wycieczki dowiedzieliśmy się, że Zakład Uzdatniania Wody w Zgorzelcu powstał dopiero w latach 1968-1972, a do tego czasu mieszkańcy Zgorzelca i okolic zaopatrywani byli w wodę tłoczoną rurociągiem z Niemiec. Pani kierownik Działu Ochrony Środowiska oprowadziła nas po Zakładu Uzdatniania Wody trasą, którą pokonuje woda od ujęcia, aż do miejsca, z którego trafia do naszych kranów.