OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ''KANGUR''
65_2013Pojawiły się już wyniki z Kagura. Uczniowie naszej szkoły pisali go w marcu, ale wiem, że z niecierpliwością czekają na rezultaty. Do konkursu przystąpiły 22 osoby z klas informatycznych i pisały go w trzech kategoriach wiekowych:
KLASA ID MISTRZEM SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ
64_2013Najlepszą klasą grającą w piłkę siatkową w „GÓRNIKU” okazała się klasa 1d, która wygrała wszystkie swoje mecze w ramach Międzyklasowych Rozgrywek w Piłce Siatkowej w roku szkolnym 2012/2013. Do rozgrywek zgłosiło się 6 klas ZSZiL w Zgorzelcu, które rywalizowały o tytuł mistrza szkoły przez 2 miesiące (27,02,2013 – 24,04,2013). Mecze rozgrywane były w ramach zajęć pozalekcyjnych, a opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Bartłomiej Ćwiok.
BIEG PATROLOWY
63_2013Na terenie ośrodka wypoczynkowego "Rajsko" przy zalewie Złotnickim, w czwartek 16 maja odbyły się III Zawody o puchar komendanta ośrodka szkoleń straży graniczne w Lubaniu w biegu patrolowym wg mapy, w którym nasza drużyna zajęła VI miejsce. Zawody składały się z 12 kilometrowego marszobiegu w trakcie którego rozegrano dodatkowo szereg konkurencji: strzelanie z pistoletu, rozkładanie i składanie karabinka kbk AKMS, "tyrolka" czyli zjazd i wejście po linie, przeprawa wodna przez zalew na pontonach, elementy survivalu, a także pierwszej pomocy.
STYPENDIUM SPRAWNY UCZEŃ
62_2013Wzorem roku ubiegłego Samorząd Województwa Dolnośląskiego, dostrzegając ogromną potrzebę dalszego wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia osób niepełnosprawnych w ramach kontynuacji programu pn. „Sprawny uczeń” wspiera, w roku szkolnym 2013/2014, niepełnosprawnych uczniów z terenu całego Dolnego Śląska poprzez jednorazowe stypendium.
MATURA 2013
61_2013GALERIA Z MATUR W CZYTAJ WIĘCEJ...
OBCHODY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
60_20138 maja 2013 roku w Zgorzelcu odbyły się uroczystości związane z obchodami 68 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wieńce i kwiaty zostały złożone pod pomnikiem Orła Piastowskiego na cmentarzu wojskowym II AWP.
W miejscu pamięci ustawione zostały posterunki honorowe. Wartę pełnili nasi uczniowie z oddziału wojskowego pod opieką pana Jacka Jonczyka. Punktualnie o godz. 12 rozpoczął się Apel Pamięci - „Za tych, którzy poświęcili swoje życie, że jeszcze Polska nie zginęła!”. Cześć ich pamięci! Chwała bohaterom! Żołnierzom wszystkich frontów, którzy polegli na II wojnie światowej, a także ofiarom systemu totalitarnego. „Dziś w pełni możemy realizować ich priorytety: Bóg, Honor, Ojczyzna!”
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
59_2013Dzień 26 kwietnia. Dzień wyjątkowy, dzień łez szczęścia, jak i łez smutku.
Dzień którego się nie da nigdy zapomnieć.
Bo to właśnie w tym dniu absolwenci ZSZiL, zaczynają iść własną drogą.
Przed nimi tylko matura.... i koniec.
Wszystkie lata spędzone w szkole, że swoją klasą, nauczycielami, całym gronem pedagogicznym, oraz dyrekcją... miną, po prostu miną.
MNIEJ ZŁOMU W DOMU - UCZNIOWIE GÓRNIKA ZEBRALI 3 TONY ELEKTROODPADÓW
46_2013Znamy już wyniki rywalizacji klas „Górnika” biorących udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE). Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Podczas trwającej pięć dni zbiórki do kontenera ustawionego przed wejściem do szkoły trafiło około 3 ton elektroodpadów, głównie w postaci telewizorów, komputerów, odkurzaczy, drukarek, ekspresów do kawy oraz znacznej ilości telefonów komórkowych, pilotów i innego drobnego sprzętu.
BAD MASKAU ZDOBYTE!
58_201327 kwietnia w sobotni poranek 18 uczniów i 4 nauczycieli opiekunów wyruszyło na dwudniową wycieczkę do Bad Muskau (Niemcy), miejscowości odległej o 72 km od Zgorzelca. Nadzwyczajne w tym wszystkim było to że była to wycieczka rowerowa. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody oraz niespodzianek technicznych związanych ze sprzętem rowerowym wszyscy w komplecie dotarli do Parku Mużakowskiego zlokalizowanego po niemieckiej i polskiej stronie, parku który został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO (Link).
GERMANISTA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
olimpiady_i_konkursyW 5. edycji szkolnego konkursu języka niemieckiego „Übung macht den Meister”, przeprowadzonego 16.04.2013, zwycięzcą został uczeń klasy 1z Michał Kruk, który uzyskał prawie maksymalną liczbę punktów i tym samym został „Germanistą roku szkolnego 2012/2013”.
II miejsce zajął tegoroczny maturzysta Filip Kosterenko z klasy 3a1, a miejsce III przypadło Martynie Gajek z klasy 2b. W tym roku uczniowie zmierzyli się nie tylko z niełatwą gramatyką niemiecką, ale również z zadaniami typu maturalnego na poziomie rozszerzonym.
MISTRZOSTWA POWIATU W LA
57_2013Dnia 18.04.2013r. na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Mistrzostwach w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna chłopców i dziewcząt z „Górnika” zajęła I miejsce.