OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
NOWY SUKCES ''GÓRNIKÓW''
56_201319 kwietnia 2013 roku odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu XXXVII okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych OWiUR.. ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu reprezentowali w tych zawodach uczniowie technikum w zawodzie technik agrobiznesu, którzy osiągnęli wymagania etapu szkolnego. Olimpiada podzielona jest na bloki tematyczne związane ściśle z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi tj. agrobiznes, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja, żywienie człowieka i architektura krajobrazu.
AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA PRZEZ KLASY ZDROWOTNE
55_2013W piątkowe popołudnie 19 kwietnia uczniowie klasy Iz i IIz wraz z opiekunami p.Dorotą Tymińską i p.Waldemarem Woźniakiem udali się na zgorzelecki cmentarz komunalny. Wyjście miało na celu spontaniczną akcję oporządzenia opuszczonych i zaniedbanych mogił znajdujących się w sektorze "dziecinnym" oraz zapalenie zakupionych z własnych składek 300 zniczy na znak pamięci o zmarłych dzieciach. Pierwotny termin akcji był planowany na czas przed Świętami Wielkanocnymi lecz warunki pogodowe zmusiły do przesunięć w czasie. Jak zapowiadają uczniowie to nie będzie ostatnia akcja tego typu. Takimi gestami pragną upamiętniać tych, którzy tak szybko odeszli.
POWIATOWY KONKURS FILMOWY ''MIASTO TO MY'' ROZSTRZYGNIĘTY
54_201312 kwietnia 2013 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyła się gala, na której ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Filmowego "Miasto to My". Konkurs skierowany był do młodych twórców etiud dokumentalnych. Zadanie polegało na stworzeniu filmu przedstawiającego widziane oczami początkujących reżyserów środowisko lokalne i jego mieszkańców lub ukazującego poszukiwania twórczych form spędzania wolnego czasu.
Nadesłano 14 filmów konkursowych, które oceniało jury złożone z osób zawodowo związanych z filmem i kinem:
POKAŻ CO POTRAFISZ - JUBILEUSZOWY V TALENCIARZ SZKOŁY
olimpiady_i_konkursy17 kwiecień 2013 - czas na 5 edycję szkolnego konkursu - Talenciarz.
Już po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, co potrafią i jak wspaniale się przy tym bawią. Wybór kategorii był dowolny od śpiewu po hip hop, recytację i taniec.

GALERIA Z IMPREZY W CZYTAJ WIĘCEJ:
''ORTOGRAFICZNE ŁAMANIE GŁOWY'', CZYLI KONKURS ORTOGRAFICZNY
53_2013Dnia 15 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2013”. Ideą konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą, do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak 27 uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.
ZRÓB COŚ DLA ŚRODOWISKA, ZRÓB COŚ DLA SIEBIE
46_2013Rozpoczęła się akcja „Mniej złomu w domu”. Głównym założeniem akcji jest zmniejszenie ilości elektroodpadów zawierających wiele szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji) wyrzucanych w miejsca do tego nieprzeznaczone. Pomagamy Wam pozbyć się z domu zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w postaci sprzętu AGD, RTV oraz pozostałych urządzeń zasilanych prądem lub na baterie (m.in. telefony komórkowe, suszarki, tostery, miksery, żelazka, telewizory, komputery, pralki, lodówki itd.).
KONKURS MATEMATYCZNY - FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI - ROZSTRZYGNIĘTY!
olimpiady_i_konkursy
„Funkcja Kwadratowa i jej własności” – konkurs matematyczny

10 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych u Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbyła się szósta edycja konkursu matematycznego „Funkcja Kwadratowa i jej własności”. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 28 uczniów naszej szkoły. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania testowe, w drugiej zadania otwarte o różnym stopniu trudności.
VII ZMAGANIA HUMANISTYCZNE GÓRNIKA
52_2013Dnia 12.04.2013 r. w Miejskim Domu Kultury nasza szkoła brała udział w konkursie pod hasłem: „Nauka i praca źródłem pozytywnych przemian” . Uczniowie Górnika zdobyli III miejsce. Szczególnie podobało się publiczności nasze przedstawienie pod zagadkowym tytułem PUPPO, czyli praca u podstaw i praca organiczna, co doceniło szanowne jury oceniając je jako jedne z najlepszych. Naszą szkołę reprezentowali:
MAMY SREBERKA W SZKOLE
51_2013Zarówno Nasze szczypiornistki jak i Nasi szczypiorniści zakończyli rozgrywki w piłce ręcznej w ramach LICEALIADY 2012/2013. Obie reprezentacje uplasowały się na drugich pozycjach w strefie jeleniogórskiej. Srebrne medale były okupione ciężką walką i w pełni zasłużenie zdobią piersi zawodniczek i zawodników. Pytanie: Co dalej? Odpowiedź: Nauka i przychylne oko nauczycieli ;).
CIEKAWI LUDZIE DŁUGO NIE ŻYJĄ
50_201310 kwietnia w naszej szkole uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze starszą sierżant p. Kamilą Putek z Powiatowej Komendy Policji w Zgorzelcu. Spotkanie to dotyczyło przestępczości nieletnich, odpowiedzialności karnej nieletnich i pełnoletnich a przede wszystkim konsekwencji handlu i posiadania substancji psychoaktywnych.
Dowiedzieliśmy się, kiedy w świetle prawa możemy być już karani i w jaki sposób. To zagadnienie zainteresowało i spowodowało, że nasi uczniowie zadawali wiele pytań.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O WP I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
49_2013W dniu 11 kwietnia 2013 roku w auli naszej szkoły już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii Wojska Polskiego i Miejscach Pamięci Narodowej dla uczniów gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
Konkurs przeprowadzony został z inicjatywy Stowarzyszenia „Zgorzelecki Górnik-Energetyk” przy współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.