OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
39_2013W dniach 22-23 marca 2013 wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Wielkanocna zbiórka miała na celu pomoc najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. Wolontariuszom udało się tym razem zebrać ok. 300 kilogramów produktów żywnościowych, które po podliczeniu i posortowaniu trafią do 15 rodzin uczniów Górnika.
Dziękujemy Wolontariuszom za czas poświęcony potrzebującym .
V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU LEKSYKALNO-GRAMATYCZNEGO
olimpiady_i_konkursy
„Übung macht den Meister” 2013

Przyjdź i sprawdź swój niemiecki
Dnia 16. kwietnia (wtorek) 2013r. na 4 lekcji (10:45 – 11:30) w gabinecie nr 3 odbędzie się
V edycja Szkolnego Konkursu Leksykalno – Gramatycznego „Übung macht den Meister”.
Głównym celem Konkursu jest sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie poprawnego stosowania struktur leksykalno – gramatycznych w języku niemieckim na etapie szkoły ponadgimnazjalnej.
''ORTOGRAFICZNE ŁAMANIE GŁOWY", CZYLI KONKURS ORTOGRAFICZNY
olimpiady_i_konkursyDnia 15 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w szkolnej auli odbędzie się jeden z najtrudniejszych, ale i najbardziej wyczekiwanych przez uczniów konkursów: Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii 2013”. Do dyktanda przystąpić mogą uczniowie klas I i II liceum oraz I, II i III technikum, którzy zostaną wyłonieni drogą eliminacji klasowych przez nauczycieli polonistów, a następnie zgłoszeni organizatorowi konkursu – p. Marcie Topolnickiej.
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!
WIZYTA W ''KORBANKU'' W TARNOWIE PODGÓRNYM
38_2013KORBANEK Sp. z o.o. to jeden z największych w Europie importerów maszyn i ciągników rolniczych. Firma mieści się w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. To właśnie tam 26 marca udała się na wycieczkę zawodoznawczą grupa uczniów z klas kształcących się na kierunku technik agrobiznesu.
Takie marki jak FENDT czy MASSEY FERGUSON to „mercedesy” wśród ciągników rolniczych czy kombajnów zbożowych. Wystarczy podać że największy ciągnik rolniczy FENDT 939 Vario o mocy 390 KM kosztuje tylko 1 300 000 zł.
KLASA IIz NA SPOTKANIU PRZEDŚWIĄTECZNYM W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO-LECZNICZYM
37_2013Dnia 26.03.2013r.uczniowie klasy IIz wraz z p. Dorotą Tymińską udali się na spotkanie przedświąteczne do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Całe spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Śpiewając pieśni, rozważając fragmenty z Pisma Św. o męce i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, młodzież złożyła podopiecznym i opiekunom najserdeczniejsze życzenia.
VII SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY
36_2013Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. VIII Szkolny Konkurs Geograficzny przeszedł do historii. To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę pozaźródłową nt. globalnych problemów współczesnego świata. Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć.
PRÓBNA MATURA Z MATEMATYKI
35_2013Arkusz próbnej matury z matematyki wraz z odpowiedziami:

ARKUSZ Z ZADANIAMI

ODPOWIEDZI I ROZWIĄZANIA ZADAŃ
ZIMOWE MANEWRY W TERENIE
34_2013"Wszelkie dotychczasowe potyczki nie przyniosły rozwiązania konfliktu ciągnącego się już od lat. Ani wielka armia Lednicy, ani rdzenna ludność cywilna nie zdobyła przewagi, a tymczasem na scenie pozostał i rośnie w siłę kolejny gracz - przestępcza organizacja Trzecia Siła zadomowiła się w Raszówce na stałe i również ma ochotę na kawałek tego tortu.Kto zdobędzie kontrolę?"
Miasto: Kontrola - tak nazywały się manewry ASG zorganizowane w podlegnickiej Raszówce 17 marca br. Zgorzelec był reprezentowany przez obecnych jak i byłych uczniów naszej szkoły: Kadet, Żyła, Mario, ci uczęszczają do klasy wojskowej, Loczek, Karpiu, Roknel, Szrama, Misiek to już absolwenci, no i Jajo - organizator tego wyjazdu...
STRAŻACY NA START
33_2013W poniedziałek 25 marca b.r. w "GÓRNIKU" odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Do udziału w konkursie zgłosiło się pięcioro uczestników, którzy odpowiadali na pytania testowe. Trzy pierwsze miejsca premiowane są możliwością startu w etapie powiatowym konkursu. Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów w wykazywaniu się znajomością w dziedzinie przeciwpożarowej.
PIERWSZA POMOC NIE TYLKO NA 5+ A NAWET 50+
32_2013W sobote 23.03.br. w naszej szkole odbyły się kolejne zajecia w ramach projektu: MŁODOŚĆ-PIERWSZY KROK KU STAROŚCI. Tym razem program objął grupę seniorów zrzeszonych pod szyldem "50+". Podczas zajęć które trwały 4 godziny doszło do fantastycznej współpracy pokoleniowej pomiędzy zaproszonymi osobami, a młodzieżą z naszej szkoły. Oprócz szkolenia z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach odbyły się ćwiczenia praktyczne, pogadanka z przedstawicielem policji na tematy bezpieczeństwa oraz spontaniczna dyskusja na sprawy nurtujące osoby starsze jak i młodych ludzi oscylujące w obrębie bezpiecznego życia.