OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
PROGRAM INTERREG:
Logo Interreg
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

TUTAJ ->str.3
TUTAJ ->str.4
Dla klas czwartych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3

PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2

Dla klas drugich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
Dla klas trzecich: TUTAJ ->str.1
TUTAJ ->str.2
TUTAJ ->str.3
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
KLUB ROWEROWY
KLUB ROWEROWY

W naszej szkole od kilku lat funkcjonuje klub rowerowy. Uczniowie "Górnika" wraz z nauczycielami pokonują różne trasy - dłuższe lub krótsze. Tradycją stała się coroczna wyprawa do Świnoujścia, która wymaga wytrwałości oraz odpowiedniego przygotowania. Oto najciekawsze z naszych wypraw:Berlin 2014:
WYCIECZKA (PRAWIE WYŁĄCZNIE) ROWEROWA

Tym razem udało się nam wyruszyć w dłuższą podróż dopiero we wrześniu. Wcześniej takie podróże odbywaliśmy w czerwcu, ale i tym razem nie mogliśmy narzekać na pogodę. Dopisała na całej trasie!

WIĘCEJ ->
Świnoujście 2013:
WYPRAWA ŻYCIA, A JEDNAK NIE TAK BARDZO EKSTREMALNA

I udało się! Po wielu staraniach zdołaliśmy wprowadzić w życie nasz plan odbycia długiej – i w założeniach ciekawej – podróży. Oczywiście rowerem! Nasza wyprawa do Świnoujścia miała potrwać 7 dni. W tym czasie mieliśmy pokonać niemal 600 kilometrów. Plan został szczegółowo opracowany przez nauczycieli, którzy już wcześniej przebyli tę trasę i wiedzieli, jak sprawy się mają. Ścieżka rowerowa Oder-Neisse-Radweg (po niemieckiej stronie granicy – po polskiej stronie nie ma, niestety, takiej trasy, a szkoda) rozpoczyna się już w Czechach i biegnie wzdłuż rzek granicznych, jak wskazuje jej nazwa, aż do Bałtyku.

WIĘCEJ ->
GALERIA ->Neuzelle 2012:
30 maja – 3 czerwca 2012

Po dość długim okresie przygotowań – dokumentacja wycieczki, załatwienie noclegów i wyżywienia, a przede wszystkim opracowanie trasy i ustalenie harmonogramu – mogliśmy wreszcie wyruszyć. Miała to być najdłuższa – jak dotąd – z naszych wycieczek rowerowych. Mieliśmy spędzić na siodełkach pięć dni!

WIĘCEJ ->
GALERIA ->Frankfurt 2011:
WYPRAWA JEDYNA W SWOIM RODZAJU

Chyba nigdy przed nami nie zdarzyła się w szkole tak ekstremalna wyprawa. Rowerem wzdłuż Odry i Nysy z Frankfurtu do Zgorzelca! Już oczekiwanie na nią dostarczało wrażeń, a co dopiero sama jazda. Po dniach przygotowań stanęliśmy wreszcie na starcie.

WIĘCEJ ->
GALERIA ->NASZE GALERIE Z INNYCH WYPRAW:
BAD MASKAU 2010 -> | HENRYKÓW 2011 -> | BERZDORFERSEE 2012 ->